Spalis – mokyklų bibliotekų mėnuo

Artėja mokinių rudens atostogos, kurių metu galėtume ką nors gražaus ir įdomaus pamatyti. Paminint spalį, kaip Mokyklų bibliotekų mėnesį  kviečiame visas mokyklų bibliotekininkes, LBD Mokyklų bibliotekų skyriaus nares, dalyvauti ekskursijoje po Lietuvos rašytojų sąjungos rūmus.  Kelionėje po rūmus lydės Vilniaus tyrinėtojas, dviejų knygų apie istorinius Vilniaus reliktus autorius Darius Pocevičius. Laikas – spalio 29 d. 11 val., kaina vienam asmeniui 5 € , kvietimą pasirašytą LBD pirmininkės, išsiųsiu užsiregistravusioms. Registracijai reikia:  nurodyti vardą, pavardę, mokyklą, tel. nr., rašyti mokyklų bibliotekų skyriaus pirmininkei Leonijai Kėvalienei   lbdmokykluskyrius@gmail.com   Registracija  vyksta spalio 10  –  22 d. imtinai.
        Taip pat siūlau apsilankyti M. Mažvydo bibliotekos, šių metų gruodį švenčiančios 100-to metų jubiliejų, organizuotoje parodoje „Verba volant, scripta manent“, kurioje visuomenei  pristatomi patys vertingiausi, įdomiausi, reikšmingiausi XIV–XXI a. dokumentai: knygos, rankraščiai, žemėlapiai, fotografijos, natos, šelako plokštelės. Ne vienas parodos eksponatas yra įtrauktas į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinį registrą. Šimtmetį kaupta ir saugota dokumentinio paveldo visuma lankytojams pristatoma pirmą kartą. Parodos pavadinimui pasirinkta antikos laikų sentencija pabrėžia išsaugoto dokumentinio paveldo reikšmę, nes žodžiai nuskrenda, o raštas lieka.
                         LBD MBS pirmininkė Leonija K.