Viktorina „Žaidžiu lietuvišku žodžiu“

Gegužės 7 dieną  Lazdijų Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 8 c klasės mokiniai per nuotolinę lietuvių kalbos pamoką, vedamą mokytojos Snieguolės Mazaliauskienės ir šių eilučių autorės, dalyvavo viktorinoje „Žaidžiu lietuvišku žodžiu“, skirtoje Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti. Pamoka vyko Zoom platformoje.  Pamokos pradžioje mokytoja Snieguolė Mazaliauskienė priminė mokiniams, kuo ši diena reikšminga ir ypatinga mūsų valstybei,  kaip žmonės, nebijodami baisių rusų carinės valdžios represijų, gynė ir saugojo šimtmečius varžomą  gimtąjį žodį.   Šių eilučių autorė  ir viktorinos klausimyno sudarytoja kalbėjo apie tai, kokią didelę prasmę ir galią turi laisvas žodis, kuris mus visus įpareigoja ginti savo gimtąją kalbą, puoselėti jos tradicijas. Gražiai yra pasakęs garsus Lietuvos poetas Justinas Marcinkevičius: Nedidelis tas mūsų gimtosios literatūros sodas. O iš kur jis bus didelis, jeigu istorija ir laikas negailestingai jį kirto, galingesni kaimynai rovė ir laužė, saviškių tamsumas, visokie nepritekliai, vargai ir ligos retino, skynė. Mažai kam suvešėti – sulapoti, iškilti – išbujoti buvo lemta. Pirmą žiedą sukrovusį – lenkė, pirmą vaisių išauginusį – plėšė. Užtat su kokia meile ir širdies grauduliu apkabiname Mažvydą ir Daukšą, kiek žodžio ir dvasios tvirtybės įkvepiame, prie Donelaičio ir Daukanto prisiglaudę, kokiom džiaugsmo ir vilties spalvom sušvinta Baranausko ir Maironio pavasarinis kalbos pražydėjimas.“  Po pamokos įžanginių žodžių mokiniai jungėsi prie viktorinos, skirtos šiai datai paminėti.  Mokinių laukė 32 klausimai iš lietuvių kalbos bei literatūros, leidybos, istorijos, Lietuvos kultūrai nusipelniusių žmonių gyvenimo, istorinių asmenybių. Viktorinos nugalėtojais tapo Gustas Mankus (20 teisingai atsakytų klausimų), Domantas Aleksandravičius, (19),  Gerda Pakruopytė (19). Po 18 teisingų atsakymų surinko 3 mokiniai: Emilija Masiukaitė, Mantė Ribinskaitė ir Tomas Janulevičius. Nugalėtojai bus apdovanoti lietuvių kalbos ir literatūros dešimtukais.  Pamoką apibendrino mokytoja Snieguolė Mazaliauskienė ir šių eilučių autorė. Tenka pasidžiaugti  mokinių aktyvumu, žiniomis, noru daugiau sužinoti bei sėkmingais rezultatais. Jauniems žmonėms belieka palinkėti gerbti lietuvių kalbą, išlaikyti tradicijų savitumą, puoselėti ir perduoti papročius, bet kartu ir neužmiršti skausmingos savo šalies istorijos.
   Bibliotekininkė      Daiva Mikalauskienė

This entry was posted in Be kategorijos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *