Kiti

Antradienis, sausio 15 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, susitikusi su akcijos „Knygų Kalėdos“ partneriais ir bičiuliais, padėkojo jiems už bendrą, net aštuonerius metus trukusį darbą, padėjusį suvienyti jėgas stiprinant mūsų šalies bibliotekas.

Prezidentė rezultatus aptarė su partneriais, kurie užtikrino, kad akcija vyktų sklandžiai visoje šalyje: su Lietuvos bibliotekininkų draugijos, Lietuvos leidėjų asociacijos, Spaustuvininkų asociacijos, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, Ugdymo plėtotės centro, knygynų, leidyklų, nacionalinio transliuotojo LRT ir naujienų portalų „15min“ atstovais, aktyviausiai prisidėjusiais viešųjų ir mokyklų bibliotekų darbuotojais.

Susitikime aptarta „Knygų Kalėdų“ įtaka Lietuvos bibliotekoms ir skaitymo kultūrai. Susitikimo dalyviai išreiškė padėką už inicijuotą akciją ir kasmet sutelkiamą visuomenės dėmesį į bibliotekų poreikius ir skaitymo svarbą. Anot bibliotekininkų, kartu su šia Prezidentės rengiama akcija sugrįžo ir knygų dovanojimo tradicija.

Per aštuonerius metus susiformavo įprotis dovanoti knygas bibliotekoms, o kalėdinį laikotarpį sutikti skaitymo skatinimo renginiais. Akcijos padrąsinti bibliotekininkai patys įgavo naujų įgūdžių, rado partnerių, kurie jais išliks ir akcijai pasibaigus. Akcijos bičiuliai teigė planuojantys tęsti knygų dovanojimo iniciatyvas, organizuoti skaityti įkvepiančius renginius.

Bibliotekininkai pabrėžė, kad naujų knygų poreikis išlieka didelis, ypač regionuose. Ten populiarias knygas, kurių gaunama vos po kelis egzempliorius, norima perskaityti tuo pačiu metu. Todėl „Knygų Kalėdos“ kvietė bibliotekoms dovanoti laukiamiausių knygų. Prisijungdamos prie akcijos, bibliotekos sudarė knygų, kurių laukiama labiausiai, sąrašą, ir atkreipė dėmesį į savo skaitytojų poreikius. Pasak bibliotekininkų, akcija labai prisidėjo prie to, kad skaitytojai jau džiaugiasi prašytomis ir lauktomis knygomis.

Aptariant praėjusių metų akcijos rezultatus, atkreiptas dėmesys, kad ypač aktyviai knygas dovanojo užsienio valstybių ambasados, tęsėsi verslo įmonių, įstaigų ir leidėjų draugystė su bibliotekomis, vis daugiau dovanojama tiesiogiai, atsižvelgiant į konkrečius skaitytojų poreikius. Aštuntosios „Knygų Kalėdos“ padėjo įrengti visiškai naują biblioteką. Akcijos bičiulių dėka Vilniaus Šv. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje atsidarė atvira skaitykla.

Tradicija tapusioje akcijoje kasmet dalyvauja per 2500 Lietuvos bibliotekų, aktyviausios – savivaldybių viešosios, mokyklų ir apskričių bibliotekos. Ypač aktyviai į akcijos veiklą įsitraukia bibliotekos regionuose, kaimo filialai.

Akcija „Knygų Kalėdos“ prasidėjo 2011 m., kai Prezidentė gavo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos vaikų rašytą laišką su prašymu padovanoti naujų knygų jų bibliotekai. Tačiau „Knygų Kalėdos“ kvietė ne tik dovanoti, bet ir aplankyti artimiausią biblioteką. Per aštuonerius metus akcija visos šalies bibliotekas papildė per 320 tūkst. naujų knygų.

Daugiau informacijos svetainėje knygukaledos.lt ir socialinėje paskyroje „Facebook“ @knygukaledos.

Prezidentės spaudos tarnyba
————————————————————————————————————-

Gerbiami kolegos, kviečiame į skaitymo festivalį

Kviečiame Jus susipažinti su trečius metus iš eilės vyksiančiu Skaitymo festivaliu, kuris vyks Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kieme, 2017 m. rugsėjo 8-9 dienomis.Visa informacija apie Skaitymo festivalį – http://festivalis.amb.lt/ 

Jau greitai paskelbsime pilną programą – tad sekite informaciją.

Kviečiame apsilankyti ir paskleisti šią džiugią žinią!


Roma Lazinkienė | Vyriausioji metodininkė
Regiono bibliotekų metodikos ir vadybos centras
Trakų g. 10 | LT-01132 | Vilnius
Tel. (8 5) 261 6727
roma.lazinkiene@amb.lt | amb.lt

—————————————–

„Vaikų bibliotekėlių 2016“ šventė Vilniuje

Gruodžio 19 d. 13 val. dalyvavome „Vaikų bibliotekėlių“ dovanojimo šventėje, skirtoje Vilniaus miesto bibliotekininkams, švietimo įstaigų atstovams. Renginys vyko Lietuvos Edukologijos universiteto centrinių rūmų iškilmių salėje. Renginio metu, labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ atstovai dovanojo geriausių vaikiškų knygų rinkinius „Vaikų bibliotekėlė 2016“ po 24 knygas, skirtus kiekvienai Vilniaus miesto mokyklai, darželiui, bibliotekos filialui, vaikų namams, ligoninei. Turėjome progą išklausyti LEU dėstytojų ir studentų koncerto bei vieno iš Fondo steigėjų, politiko  ir mecenato kalbos apie švietimo ateitį Lietuvoje.
Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ įkurtas 2013 m. Steigėjai: Lietuvos muzikantas, prodiuseris, aktorius Andrius Mamontovas, Lietuvos agronomas, verslininkas, ūkininkas, politikas, mecenatas Ramūnas Karbauskis. 
Fondas veikia siekdamas aprūpinti Lietuvos bibliotekas, mokyklas, darželius geriausiomis lietuvių autorių sukurtomis knygomis vaikams,  skatinti vaikus skaityti, o rašytojus kurti literatūrą vaikams. 
Bendradarbiaudamas su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi, pirmininkas  yra Kęstutis Urba, Lietuvos rašytojų sąjunga, pirmininkas yra Antanas Jonynas, fondas kas metai skelbia Nacionalinį vaikų literatūros konkursą. Konkurso tikslas – duoti postūmį lietuvių vaikų literatūros raidai, paskatinti rašytojų ir dailininkų bendradarbiavimą, paakinti debiutuoti naujus talentus. Konkurso laureatams fondas įsteigė solidžias premijas, sudarė galimybę publikuoti savo kūrinį itin dideliu tiražu, taip pasiekiant kuo daugiau skaitytojų. 
Lėšos fondui renkamos per įvairius kultūrinius renginius, akcijų metu, gaunamos iš rėmėjų. Didžiausias sumas aukoja mecenatas Ramūnas Karbauskis. Šiais metais  išleista 13 knygų, visą „Vaikų bibliotekėlę“ sudarys  250–300 knygų. 
Jau surinktos ir išleistos daugiau kaip 10 tūkst. egzempliorių tiražu geriausių vaikiškų knygų „Vaikų bibliotekėlės“, šešios antrojo Nacionalinio vaikų literatūros laureatų knygos, viena  Prano Mašioto pasakų knygelė ir žemaičių kalbos skaitinių knygelė „Cirulielis“ bus dovanojamos visoms Lietuvos mokykloms, darželiams, ligoninėms, bibliotekoms, vaikų globos namams ir t. t.
Nuo šių metų Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“  paskyrė Fondo Globėja LR Seimo narę Gretą Kildišienę. Tikime, kad tai padės dar stipriau ir darniau vystyti abipusį bendradarbiavimą visų mūsų vaikų labui. Šis projektas bus tęsiamas ir kitais metais. Kasmet vaikus pasieks nauja, geriausia vaikų literatūra.  
  Gimnazijos biblioteka, mokykloje nesant mažųjų skaitytojų, organizatoriams leidus 2015 ir 2016 m. iš fondo gautas knygeles padovanos Vilniaus „Caritas“ organizacijai nepasiturinčių šeimų vaikams. Smagu esant galimybėms prisidėti prie kilnios vaikų švietimo misijos.
I. Kryžanauskienė, Antakalnio gimnazija, Vilnius

——————————–

UPC kviečia į seminarą

 Ugdymo plėtotės centras, įgyvendindamas projektą „Medijų ir informacinio raštingumo ugdymas“ (II etapas), organizuoja seminarus mokytojams ir bibliotekininkams „Medijos ir nacionalinis saugumas: iššūkiai ir galimybės“.Seminarų tikslas – ugdyti mokytojų kompetencijas, lavinti mokinių medijų ir informacinį raštingumą nacionalinio saugumo srityje, pagilinti žinias ir supratimą, ugdyti gebėjimą juos taikyti praktinėje veikloje, stiprinti šios srities svarbos ugdymo procese nuostatas.Siekdami veiksmingumo, kviečiame dalyvauti po 2–3 atstovus iš vienos mokyklos.
Seminarai vyks:

  • lapkričio 16–17 d. Mažeikių švietimo centre (Ventos g. 8, Mažeikiai)

  • lapkričio 16–17 d. Ugdymo plėtotės centre (M. Katkaus g. 44, Vilnius)

  • lapkričio 17–18 d. Širvintų rajono švietimo centre (Vilniaus g. 81, Širvintos)

  • lapkričio 17–18 d. Klaipėdos turizmo mokykloje (Taikos prospektas 69, Klaipėda)

  • lapkričio 23–24 d. Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijoje (Mokyklos g. 22, Šalčininkai)

  • lapkričio 23–24 d. Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centre (P. Butlerienės g. 3, Marijampolė)

  • lapkričio 24–25 d.. Alytaus kolegijoje(Studentų g. 17, Alytus)

  • lapkričio 30 d.  – gruodžio 1 d. Kėdainių švietimo pagalbos tarnyboje (Josvainių g. 40, Kėdainiai)

  • gruodžio 1–2 d. Visagino technologijos ir verslo profesinio rengimo centre, (Festivalio g. 7, Visaginas)

  • gruodžio 8–9 d. Ugdymo plėtotės centre (M. Katkaus g. 44, Vilnius)

Visų renginių pradžia – 10.00 val. Dalyvių registracija – nuo 9.30 val. Trukmė – 12 akad. val., savarankiškam darbui skiriama 6 akad. val. Maloniai kviečiame dalyvauti seminaruose ir registruotis Ugdymo plėtotės centro informacinėje sistemoje „Ugdymo sodas“. Dalyviams bus išduodami pažymėjimai. Seminarų organizavimo ir maitinimo išlaidos bus apmokamos iš projekto lėšų. Kelionės išlaidos nebus kompensuojamos. Šis projektas įgyvendinamas, remiantis 2014 m. liepos – 2015 m. gruodžio mėnesiais ugdymo plėtotės centro įgyvendinto projekto „Medijų ir informacinio raštingumo ugdymas“ rezultatais. Vykdyto projekto rezultatai ir medžiaga pateikiami „Ugdymo sodo“ MIR skiltyje: duomenys.ugdome.lt/mir.  Projektą inicijavo Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, remia Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija.
Regina Žukienė
Ugdymo plėtotės centro Kvalifikacijos tobulinimo skyriaus metodininkė
M. Katkaus g. 44, 09217 Vilnius, Tel. +370 5 277 284

————————————————

Bibliotekų metai: kaip patenkinti skaitytojų lūkesčius?

              Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, kartu su atsinaujinusia nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka 2016 m. spalio 27 d. suorganizavo kvalifikacijos tobulinimo seminarą mokyklų bibliotekininkams, kuris vadinosi „Bibliotekų metai: kaip patenkinti skaitytojų lūkesčius?“. Kaip sakė organizatorė Jūratė iš LMNŠC, po paskelbimo apie šį  seminarą užsiregistruoti buvo galima vos pusvalandį. Kaip mat neliko vietų. Tai liudija apie tokių ir panašių renginių reikalingumą. Viena iš tokios paklausos priežasčių, kad seminaras dalyviams buvo nemokamas, nes, kaip žinome mokinio krepšelyje lėšos mokyklų bibliotekininkų kvalifikacijai kelti nėra numatytos.
Seminaras vyko Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje  (adresas: Gedimino pr. 51, Vilnius.)
Seminaras skirtas mokyklų bibliotekų darbuotojams, bendrojo ugdymo ir neformaliojo vaikų švietimo mokytojams. Pranešimus seminaro dalyviams skaitė  VU mokslo darbuotojai ir Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos darbuotojai.
Norėdamas atkreipti dėmesį į susikaupusias problemas, Seimas 2016-uosius paskelbė Bibliotekų metais. Tik nuo vaikystės pradėta skiepyti meilė knygai ir mokslui gali susilaukti rezultatų. Visa tai priklauso tiek nuo tėvų, tiek nuo mokyklos bei mokytojų. Biblioteka, kaip įstaiga, būdama svarbi ugdymo dalis, privalo įveikti visus švietimo kaitos procesus. Jaučiamas atotrūkis tarp jos ir švietimo reformos poreikių yra todėl, kad biblioteka nėra vertinama kaip mokymosi erdvė.
Intensyviai kuriantis informacinei visuomenei bibliotekai tenka sudėtingas uždavinys – aktyviai dalyvauti mokymo ir ugdymo procese, padedant mokiniams orientuotis informacijos šaltinių gausoje. Norėdama neatsilikti nuo šio proceso, mokyklos biblioteka turi palaipsniui keisti savo veiklą, tapdama mokymo proceso katalizatoriumi. Biblioteka – ne tik knygų saugojimo vieta, bet ir bendravimo, atradimo vieta, ji turi tapti dalyvaujančiąja biblioteka. 
img_20161027_154233
  9.30–10.00 val. – Registracija
10.00–11.30 val. – doc. dr. Kęstutis Urba, VU Naujos knygos paaugliams apie paauglius
 11.30–13.00 val. – doc. dr. Alma Braziūnienė, VU Knygos istorija
13.00-14.00 val. – Pietų pertrauka
14.00-14.45 val. – Aldona Augustaitienė,LNB Skaitymo skatinimo akcijos
14.45-15.30 val. Aušrelė Trabšienė, LNB Lietuvių literatūros klasika www.epaveldas.lt svetainėje.  

  • Seminaras truko 6 ak. val.

  • Dalyviams buvo išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.
    Po seminaro visi dalyviai buvo pakviesti į ekskursiją po atsinaujinusias LNB erdves. Aplankėme ir neatpažįstamai pasikeitusį LNB Vaikų literatūros centrą, kuriam iki šiol vadovauja ilgametė centro vadovė – Aldona Augustaitienė.

————————————————

„Bibliotekų vaidmens kaita šiuolaikinėje visuomenėje“

Balandžio 13 d. dvi lazdijietės bibliotekininkės Akvilė Vasiliauskaitė ir Daiva Mikalauskienė dalyvavo vienos dienos seminare, kurį organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Seminaro vadovė Jūratė Radzevičiūtė. Šie puikūs kvalifikacijos tobulinimo mokymai vyko  Vilniaus universiteto bibliotekoje. Tema: „Bibliotekų vaidmens kaita šiuolaikinėje visuomenėje“. Seminare pranešimus skaitė žinoma etnologė, lietuvių tradicijų puoselėtoja, žurnalistė Gražina Kadžytė, VU bibliotekos Vartotojų aptarnavimo skyriaus darbuotoja Ieva Saikevičiūtė, VU bibliotekos direktorė informacinei, mokslo ir kultūros paveldo veiklai dr. Marija Prokopčik bei VU bibliotekos Vartotojų aptarnavimo skyriaus vedėjas dr. Vincas Grigas.
Buvo tikrai malonu išgirsti etnologės Gražinos Kadžytės pranešimą „Knygnešystės dvasia namuose, bibliotekose, bendruomenėse“, kuriame gražiai nušvietė mūsų gyvosios istorijos pėdsakus, daugeliui dar neįsivaizduojamą istorijos tarpsnį, kuris lėmė žodžio „knygnešystė“ atsiradimą. Daug buvo kalbama apie pirmąsias bibliotekas, knygos, kaip didelės vertybės,  atsiradimą, apie kultūros idealus, kurie atėjo iki mūsų laikų įvairių išraiškų pavidalu.
VU bibliotekos Vartotojų aptarnavimo skyriaus darbuotoja Ieva Saikevičiūtė kalbėjo apie naujus bibliotekininko darbo barus, klasikines bibliotekas bei tradicinių bibliotekų modelį, supažindino su šiuolaikinės bibliotekos funkcijomis, nušviesdama Z kartos vartotojus, sparčią informacinių technologijų  kaitą ir tobulėjimą. Šiandien populiari „trečiosios vietos“ sąveika. Pasak lektorės, trečioji vieta, ta, kurioje lankytis niekas neverčia, tačiau ten lankytis malonu, norisi, kur jaučiamės laisvai bei patogiai. Tai gali būti kavinė, klubas, užeiga, parkas, pramogų centras, bažnyčia, galerija ar pan. Nemažai kalbėta apie bibliotekų ateities viziją bei gebėjimą prisitaikyti ir keistis.
VU bibliotekos Vartotojų aptarnavimo skyriaus vedėjas dr. Vincas Grigas skaitė pranešimą, kurio tema „Informacinis raštingumas mokykloje“. Savo pranešime daug dėmesio skyrė šiandieninio bibliotekininko misijai bei šiandienos informacijos vartotojams. Išsamiai pasakojo apie Z kartos ypatingumą bei išskirtinumą, buvo pristatyta informacinio raštingumo koncepcija.  Pasak lektoriaus, greita informacija, kaip ir greitas maistas, tapo įprastu reiškiniu. Pranešimo pabaigoje pranešėjas pademonstravo reprezentacinį filmuką „Bibliotekininkas drakono kūne“.
Įdomu tai, jog seminarui einant į pabaigą, lankėmės VU bibliotekos restauravimo skyriuje, kur restauruojami VU bibliotekos fonduose esantys įvairūs dokumentai. Čia mus maloniai supažindino su restauravimo įrankiais, įdėmiai stebėjome ir popieriaus liejimo procesą. Pabuvojome ir knygrišyklos skyriuje, kur susipažinome su knygos keliu nuo rankraščio iki spausdinimo. Manau, kad visi seminare „Bibliotekų vaidmens kaita šiuolaikinėje visuomenėje“  išklausyti pranešimai praplėtė mūsų, bibliotekininkų, akiratį tiek istorine, tiek profesine prasme bei suteikė daugiau žinių apie rašytinio paveldo kaupimo ir sklaidos galimybes.                                                                      Bibliotekininkė Daiva Mikalauskienė

20160413_141528 20160413_150248 20160413_120109

 ————————————–

Sekmadienis su Šekspyru

Britų Taryba Lietuvoje kartu su Lietuvos Respublikos Prezidentūra ir Didžiosios Britanijos ambasada pakvietė vilniečius ir sostinės svečius į viešą renginį  „Sekmadienis su Šekspyru“ Prezidentūros kieme balandžio 24 d. Renginyje dalyvavo ir trys atstovės iš mokyklų bibliotekų, kurios buvo įsitraukusios į Britų ambasados ir LBD vykdomą bendrą projektą  „Šekspyras gyvas bibliotekose ir organizavusios W. Šekspyrui skirtus renginius mokyklose.
Didžiosios Britanijos ambasadorė Lietuvoje Claire Lawrence,  kalbėdama apie sekmadienio renginį sakė:
„Mums didelė garbė, kad galime pasidžiaugti vieno iš iškiliausių pasaulio dramaturgų palikimu Lietuvos Respublikos Prezidentūroje ir taip paminėti Viljamo Šekspyro 400-ąsias mirties  metines. V. Šekspyras ne  vien tik  anglų kultūros atstovas, jis – viso pasaulio kultūros figūra.
V. Šekspyras – žmogus, kuris turėdamas beribę vaizduotę, neribotą kūrybiškumą  ir humaniškumo pojūtį  sujungė žmogiškąsias patirtis  kaip niekas kitas, gyvenęs prieš ar po jo.  Šiandien Šekspyras išlieka svarbus ir Lietuvai ne tik mokyklose, bibliotekose ar teatruose. Dažnas  Šekspyro kūriniuose randa sau suprantamas temas : meilę, neapykantą, keršto siekimą  ar išgelbėjimą.  Tikiuosi, kad plačioji visuomenė turės galimybę atvykti į renginį ir atrasti Šekspyrą“.
„Sekmadienis su Šekspyru“  yra vienas iš pasaulinės Britų tarybos programos „Šekspyras gyvas“ (angl. 
#ShakespeareLives)  renginių Lietuvoje, skirtų paminėti 400-ąsias Šekspyro mirties metines. Šį mėnesį buvo jau rodoma Šekspyro retrospektyvos programa filmų festivalyje „Kino pavasaris“. Britų Tarybos direktorius dr. Artūras Vasiliauskas kalbėdamas apie Šekspyro palikimą, teigė: „Šekspyras – ne tik ankstyvojo laikmečio modernus rašytojas. Jo pjesių ir personažų gylis skatina mus apmąstyti žmogaus gyvybės trapumą ar sudėtingus sprendimus, kuriuos turime priimti. Taigi, Šekspyras yra labai svarbus 21-ojo amžiaus pasaulio kultūroje. Britų taryba mini šio bardo metines visame pasaulyje, o Lietuvoje organizuoja renginių ir programų seriją kino, teatro, muzikos bei švietimo srityse, užtrikrinant kampanijos „Šekspyras gyvas“ (angl. #ShakespeareLives) tęstinumą“.  Balandžio 24 d. 12 val. Britų taryba ir Britanijos ambasada kartu su Prezidentūra  pakvies Lietuvos bibliotekininkus, suorganizavusius renginius Viljamui Šekspyrui atminti savo bibliotekose. Bibliotekininkams sveikinimo žodį tars Didžiosios Britanijos ambasadorė Claire Lawrence, Britų tarybos Lietuvoje direktorius dr. Artūras Vasiliauskas, Lietuvos bibliotekininkų draugijos tarybos pirmininkė Alina Jaskūnienė bei Vilniaus Universiteto Bibliotekos direktorė informacinei, mokslo ir kultūros paveldo veiklai Marija Prokopčik. Renginį vainikuos senosios muzikos ir šokio ansamblis „Banchetto Musicale“, atlikdamas teatralizuotą šokio pasirodymą „Šekspyro kaukės“.
„Sekmadienis su Šekspyru“  tęsis 14 val.  Prezidentūros kieme atviru visuomenei renginiu, kurio metu senosios muzikos ir šokio ansamblio „Banchetto Musicale“ nariai mokins visus susirinkusiuosius Šekspyro laikų dvaro šokių, išpopuliarėjusių didikų rūmuose. Norintys prisiliesti prie Šekspyro kūrybos, galės sudalyvauti #‎
PlayYourPart iniciatyvoje, pasidalindami  savo mėgtamiausia citata ar ištrauka iš Šekspyro kūrinių lietuvių ar anglų kalba.  Apsilankykite  www.shakespearelives.org  puslapyje ir sužinokite daugiau apie „Šekspyras gyvas“  programą ir renginius visame pasaulyje.  

—————————————————-

 Po seminaro ,,Bibliotekų veiklos matavimas ir vertinimas“

Kovo 22 d. Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre vyko kartu su Goethe’s institutu organizuotas seminaras apie bibliotekų veiklos matavimą ir vertinimą. Seminaro metu Berlyno Humboldtų universiteto bibliotekininkystės ir informacijos mokslų profesorius dr. Konradas Umlaufas dalinosi savo įžvalgomis apie bibliotekų veiklos vertinimo proceso subtilumus, Vokietijos bibliotekų patirtimi. Dirbdami grupėse, dalyviai ieškojo atsakymų į klausimus: kas yra gerai dirbanti biblioteka, kokiais indikatoriais matuoti jos veiklą, kaip ją vertinti. Dalyviai ieškojo galimybių taikyti Vokietijos bibliotekų patirtį, perkeliant ją į Lietuvos kontekstą, pritaikant įvairių tipų ir dydžių bibliotekoms.  

Patys dalyviai puikiai įvertino temos aktualumą ir seminaro formatą, teigė, kad seminaras leido iš šalies pažvelgti į savo pačių ir kitų bibliotekų veiklas, jas palygintini bei kūrybiškai padirbėti prie vertinimo kriterijų. Dalyviai džiaugėsi, kad seminaras suteikė progą diskutuoti apie visoms bibliotekoms tinkančius vertinimo indikatorius, susitarti dėl apibrėžimų.

Kviečiame susipažinti su prof. dr. Konrado Umlaufo seminaro metu skaityto pranešimo skaidrėmis.

Informacija iš:  https://www.mb.vu.lt/naujienos/renginiai/ivyko-seminaras-biblioteku-veiklos-matavimas-ir-vertinimas

Seminare dalyvavusi  atstovė nuo mokyklų bibliotekininkų (LBD MBS) Irena Karpavičiene.

———————————————-

Seminaras „Vaikų ir jaunimo skaitymo skatinimas“ Vilniuje

Balandžio 14 d. Lietuvos  technikos bibliotekoje vyko informacinis seminaras „Vaikų ir jaunimo skaitymo skatinimas“, kuriame dalyvavo 37 Vilniaus miesto ir rajono mokyklų bibliotekų specialistai. Pranešimus skaitė Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto lektorė dr. Laura Brochet, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo centro vyr. bibliotekininkės  Justina Juciūtė ir Giedrė Narbutaitė.

Pirmoji seminaro dalis prasidėjo Dr. Laura Brochet pranešimu  „Skaitymo skatinimas ir skaitymo skatinimo priemonių kūrimas, panaudojant informacines ir komunikacines technologijas“. Jo metu buvo aptarti Lietuvoje nuo 2008-2015 m. vykdyti lietuvių skaitymo įpročių tyrimai, išskirtos įdomesnės Lietuvoje vykdytos skaitymo skatinimo iniciatyvos. Lektorė taip pat gilinosi į skaitmeninės kultūros  ir knygos  kultūros  skirtumus, koks santykis yra skaitmeninės kartos atstovų su popierine knyga. Dr. Lauros Brochet teigimu,  skaitymo procesą šiuolaikiniame kontekste reikia suvokti kompleksiškai, į klausimą „knyga  ar kompiuteris?“ teisingas atsakymas turėtų būti „knyga ir kompiuteris“. Lektorė daug dėmesio skyrė įdomių pavyzdžių  iš Prancūzijos mokyklų bibliotekose atliekamų skaitymo skatinimo projektų analizei,  parodė kaip panaudojant socialinius tinklus, mobilias programėles, įtraukiant  į kūrybinį procesą  mokinius, galima sukurti labai patrauklių skaitymo skatinimo priemonių ir taip paskatinti vaikus skaityti.

Antroje seminaro dalyje lektorės Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros sektoriaus (Vaikų bibliotekos) specialistės Giedrė Narbutaitė ir Justina Juciūtė pristatė  bibliotekoje vykdomas kultūrines ir edukacines veiklas, dalino patarimus, kaip pritraukti vaikus į biblioteką, kaip juos paskatinti skaityti. Lektorė  Justina Juciūtė  kalbėjo apie garsinių skaitymų naudą, kaip tinkamai pasirinkti knygas šiai veiklai bei kaip į skaitymo procesą įtraukti vaikus. Dauguma dalyvių džiaugėsi, seminaro metu išgirsta naudinga ir įdomia informacija. Jie teigė, jog naujas žinias galės pritaikyti savo darbe.

Šis seminaras yra Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios Vaikų bibliotekos įgyvendinamo Lietuvos kultūros tarybos remiamo projekto „Skaitymo naktys bibliotekoje: vaikų ir jaunimo skaitymo skatinimas kitaip“  dalis. Projekto tikslas – vaikų ir paauglių skaitymo įgūdžių ugdymas, tikslingai panaudojant bibliotekų erdves, turimas priemones bei kartu stiprinant skaitymo ir bibliotekos prestižą visuomenėje.  2016 m. balandžio 22 d. vyks antrieji mokymai Alytaus rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Šie mokymai bus skirti Alytaus miesto ir rajono mokyklų bibliotekų ir rajono savivaldybės viešosios bibliotekos specialistai. Seminare dalyvavo ir apie 10 LBD MBS narių.

Informaciją paruošė Odeta Maziliauskienė, Vaikų bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė

20160414_095602 20160414_100038

—————————————————————

KVIEČIAME ATVYKTI Į TARPTAUTINĘ VILNIAUS KNYGŲ MUGĘ      

Vilniaus knygų mugė vyks  2016 vasario 25-28 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO!  Mugė sugrįžta! dar didesnė, dar  įdomesnė ir gyvesnė, dar labiau intriguojanti. Šį kartą mugės tema – PERSONAŽAS IEŠKO AUTORIAUS. Kviesime pasinerti į mylimo personažo paieškas tiek naujose, tiek jau laiko patikrintose ir lankytojų simpatijas užsitarnavusiose erdvėse ir veiklose, kviesime diskutuoti, kurti, bendrauti ir, žinoma, skaityti. Šiemet mugėje: Kūrybinėse dirbtuvėse „Tu gali sukurti knygą“ galėsite išbandyti savo kūrybiškumą, Diskusijų klubas pakvies rimtomis temomis diskutuoti pasiryžusius literatūros, istorijos ir politikos aktualijų gerbėjus, Vaikų literatūros salėje nuo šiol visas dėmesys bus skiriamas tik jauniesiems skaitytojams, Bukinistų pasažas pasitiks retesniais leidiniais,  Bibliotekų erdvėje dirbs Literatūrinė vaistinė ir kitokia skaitykla, vyks meno parodos, lankytojus vilios Knygos kino salė. Praėjusiais metais populiarumo sulaukusi Muzikos salė, beje šiemet du kartus didesnė, stebins naujais koncertais, vardais ir susitikimais su atlikėjais. O kur dar susitikimai su mugės svečiais ir 330 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Ukrainos, Baltarusijos, Omano Sultonato, Vokietijos, Šveicarijos, Japonijos, Lenkijos. Neabejojame, kad Vilniaus knygų mugėje kiekvienas atrasite sau įdomią veiklą, o įspūdžiais apie mugę dar ilgai dalinsitės su kitais.
Mugės darbo laikas: 
Vasario 25 d. Bičiulių diena –   10:00 – 19:00 val.  bibliotekininkai su darbo pažymėjimais bus įleidžiami nemokamai

Vasario 26 d. Ilgasis penktadienis –    10:00 – 21:00 val.
Vasario 27 d. Nekasdienių pasimatymų diena – 10:00 – 21:00 val.
Vasario 28 d. Personažų sekmadienis – 10:00 – 17:00 val.
Daugiau informacijos ir mugės programos ieškokite
http://www.vilniausknygumuge.lt/lt

—————————————————————-

„Mokyklų bibliotekininkų atstovavimas“

2015 m. spalio 29 d. – gruodžio 3 d. laikotarpiu Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka organizavo mokymus „Mokyklų bibliotekininkų atstovavimas“, kurie vyko Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje. Šie mokymai buvo vykdomi pagal kultūros darbuotojų kvalifikacijos projektą „Mokyklų bibliotekininkų atstovavimo gebėjimų stiprinimas“.
Šių mokymų tikslas buvo kelti mokyklų bibliotekininkų kvalifikaciją ir kompetencijas mokyklų bibliotekų atstovavimo tema.
Siekiant įgyvendinti projekto tikslą ir uždavinius buvo suorganizuotas 40 akad. val. mokymų kursas: iš jų 16 akad. val. auditorinis darbas Vilniaus mokymų centre ir nuotoliniai mokymai – 24 akad. val. nuotoliniu būdu. Mokymuose dalyvavo 47 mokymų dalyviai iš Lietuvos bibliotekininkų draugijos Mokyklų skyriaus, Vilniaus regiono savivaldybių bendrojo lavinimo mokyklų bibliotekų ir kitų mokyklų bibliotekininkai. Mokymų dalyviai tobulino atstovavimo ir efektyvios komunikacijos įgūdžius auditorinio darbo metu, aktyviai dalyvavo atliekant užduotis įtvirtindami savo žinias nuotoliniame kurse. Siekiant kelti mokyklų bibliotekininkų kvalifikaciją ir kompetencijas mokyklų bibliotekų atstovavimo tema buvo sudarytos sąlygos analizuoti ir sudaryti atstovavimo planus konsultuojantis su mokymų lektoriais. Tokių būdų buvo formuojami reikiami įgūdžiai siekiant profesionaliai atstovaiti mokyklų bibliotekas. Įgyvendinant mokymus buvo parengtas elektroninis mokymų leidinys mokyklų bibliotekininkams – „Gerieji mokyklų bibliotekų atstovavimo pavyzdžiai“.

Mokymuose pranešimus skaitė Asta Kazakevičiūtė-Bankauskienė, VAVB Informacinių išteklių centro vadovė, Laura Juchnevič, VAVB direktoriaus pavaduotoja, Regiono bibliotekų metodikos ir vadybos centro  vadovė, Aldona Jeleniauskienė, VAVB Skaitytojų aptarnavimo centro vadovė ir Sigita Petrovė, Galimybių vystymo centro direktorė.
Išanalizavus dalyvių vertinimo anketų rezultatus ir atsiliepimus po mokymų, galima teigti, kad dalyviams mokymai buvo naudingi ir aktualūs. Dalyviai pasisėmė naujų žinių, įgūdžių ir idėjų.
                                                                           Informaciją parengė Šarūnas ŠulcasIMG_0160

———————————————————————-

Konferencija „Vaikų ir jaunimo skaitymas kaip iššūkis XXI amžiuje: bibliotekos socialiniams pokyčiams

Spalio 8 dieną Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos inicijuojama tarptautinė konferencija „Vaikų ir jaunimo skaitymas kaip iššūkis XXI amžiuje: bibliotekos – socialiniams pokyčiams 2015“, skirta Švedijos Karaliaus Karlo XVI Gustavo ir Karalienės Silvijos valstybinio vizito į Lietuvą proga.

Švedija garsėja ypatingu dėmesiu vaikų literatūrai – jos puoselėjimu, recepcija, sklaida, kultūriniais mainais. Lietuvoje dėmesys vaikų literatūrai taip pat stiprėja, o į Švediją neretai žvelgiama kaip į pavyzdį – daugėja švedų autorių knygų vertimų į lietuvių kalbą, domimasi svečioje šalyje vykdomomis skaitymo skatinimo programomis bei literatūrinėmis premijomis, bendradarbiaujama su Švedijos vaikų literatūros tyrinėtojais, leidėjais. Ši konferencija skirta ir pažymėti valstybinį vizitą, ir užmegzti glaudesnius ryšius, taip pat pasidalinti patirtimis, pasiekimais, idėjomis su Lietuvos bei Švedijos vaikų literatūros specialistais, bibliotekininkais, dėstytojais, mokytojais, leidėjais, vertėjais bei rašytojais.
Konferencijoje dalyvavo daugiau apie 18 LBD MBS narių DSCF3322, kurios išklausė daug įdomių pranešimų, skaitytų konferencijoje.  Renginio metu Seime veikė dvi parodos – „Populiariausios švedų autorių knygos vaikams“ (LNB) ir „Kur auga vaikai“ (Švedijos institutas). Populiariausios švedų vaikų literatūros knygos Lietuvoje – Astridos Lindgren, Selmos Lagerliof, Marios Gripes, Ulfo Starko, Sőreno Olssono, Anderso Jacobssono, Jujjos Wieslander ir Sveno Nordqvisto kūryba. Su konferencijos programa galima susipažinti žemiau.

Apie konferenciją atsiliepė ir žiniaskalida http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2015-10-12-knygos-ateities-samprata-konferencijoje-apie-vaiku-ir-jaunimo-skaityma-bei-bibliotekas/136072

O konferencijoje skaitytų pranešimų skaidres galite rasti čia

—————————————————————————————————————-

Daugiau erdvės pokalbiams su bendraminčiais ir šeimos nariais.

Šių metų Vilniaus knygų mugėje daugiau dėmesio skirta kuriant erdves ramiems pokalbiams ir aktyvioms diskusijoms apie knygas ir jose gyvenančius personažus su draugais ir šeimos nariais. Tarptautinėje 16-ojoje Vilniaus knygų mugėje lankytojai galės atsipūsti ir smagiai praleisti laiką atnaujintoje, atviroje ir interaktyvioje vietoje mugėje – BIBLIOTEKŲ ERDVĖJE. Čia rasite daugiau erdvės pokalbiams su bendraminčiais ir šeimos nariais.

Mugėje numatomas specialus renginys bibliotekininkams. Vasario 19 d. 12 val. konferencijų salėje 5.2 vyks paskaita „Saugumas informacinėje erdvėje“. Dalyvauja T. Čeponis ir K. Zikaras iš Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento. Specialistai pasistengs atsakyti į klausimus, kas tai yra informacinis karas, informacinės operacijos, psichologinės operacijos, propaganda, kodėl tai taip plačiai naudojama 21 a., propagandos kanalai, priemonės, tipai ir technikos, knygų naudojimas informaciniam įtakojimui.

Bibliotekų erdvėje mugės dalyviai galės ramiai pavartyti leidyklų knygas, pailsėti, pabendrauti prie kavos ar arbatos puodelio. Smalsiausi mugės lankytojai bus kviečiami sudalyvauti Bibliotekų erdvės laboratorijoje organizuojamuose užsiėmimuose. Kartu su Vilniaus universiteto bibliotekos specialistais sužinos, kas yra ekslibrisas ir galės išbandyti jo kūrimo subtilybes. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir „Robotikos mokykla“ kvies susimeistrauti netikėčiausią knygos skirtuką. O ketvirtadienį 13–15 val. bus vienintelė proga sudalyvauti komiksų kūrimo kūrybinėse dirbtuvėse, kurias pristato Kauno apskrities viešoji biblioteka.

Mugės metu Lietuvos bibliotekų darbuotojai negailės patarimų lankytojams. Vyks konsultacijos kaip susitvarkyti savo asmeninę namų biblioteką. Pasinėrus į detektyvinį žaidimą, bus galima išsiaiškinti ką bibliotekininkas dirba visą dieną. Visi lankytojai galės išbandyti paslaptingojo „Bibliorakulu“ patarimus.

Kelionių mėgėjai mugės metu galės pakeliauti po istorines Vilniaus universiteto bibliotekos erdves ir gražiąsias sales bei atrasti ir pažinti Klaipėdos kraštą su interaktyviuoju Krašto paveldo gidu!

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kvies pasitikrink savo IQ ir iššifruoti du terminus – e.klasika ir ibiblioteka. Penktadienį ir šeštadienį nuo 11 iki 15 val. Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka visus norinčius registruos į šiais metais atidarytą naują Žirmūnų biblioteką ir bus galima nemokamai gauti visoje Lietuvoje galiojantį LIBIS skaitytojo pažymėjimą.

Tradiciškai erdvėje įsikurs „Gyvoji biblioteka“ – kur knygos yra žmonės, o skaitymas – pokalbis. „Gyvoji biblioteka“ yra neformalaus ugdymo metodas, skatinantis tarpusavio supratimą, toleranciją ir pagarbą žmogaus teisėms. Skaitytojas gali pasirinkti pašnekovą, užduoti jam rūpimus klausimus ir išgirsti atsakymus.

Erdvę puoš Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos ekslibrisų paroda „Kuršių marių vėtrungės – praėjusių amžių „feisbukas“. Čia atsiskleis 47 dailininkų iš 19 pasaulio šalių darbai. Dailininkai ekslibrisus dedikavo seniesiems krašto gyventojams lietuvininkams, žymioms šiandienos Pamario krašto kultūros, meno asmenybėms, bibliotekoms, muziejams, kitoms organizacijoms, etnografiniams Pamario kaimams.

Vilniaus knygų mugės metu Bibliotekų erdvė įsikurs 3 salės galerijoje (II aukštas). Išsami mugės renginių programa: http://www.vilniausknygumuge.lt/lt

Daugiau informacijos:

Indrė Zalieskienė, Vilniaus universiteto biblioteka,

Komunikacijos ir informacijos skyrius, Tel. (8 5) 268 7133;

El.p. indre.zalieskiene@mb.vu.lt;

———————————————————————————————

 
Knygų Kalėdos prasidėjo
   2014 lapkričio 13 d. Ugdymo plėtotės centre (ŠMM) buvo iškilmingai ir jaukiai pradėta LR Prezidentės globojama, jau tradicija tapusi, Knygų Kalėdų akcija. Įėjimo bilietas – dovanojama knyga, ant kurios Centro darbuotoja užklijuodavo Kalėdų akcijos lipduką, o dovanotojas – pasirašydavo.
Salės kampe akį traukė didžiulė knygų eglė papuošta švytinčiomis girliandų lemputėmis.
   Popietę, į kurią susirinko per 80 garbingų svečių, knygų mylėtojų ir švietimo įstaigų rėmėjų, pradėjo Lietuvos Edukologijos universiteto studentų aktorinė grupė. Būsimi mokytojai įtaigiai suvaidino Justino Marcinkevičiaus „Grybų karą“ ir akimirksniu nukėlė visus į vaikystę. Po to klausėmės ištraukų iš knygų, eilėraščių, pasisakymų. UPC direktorius Giedrius Vaidelis skaitė ištrauką iš Gendručio Morkūno knygos „Blusyno pasakojimai“: Salomėjos Nėries ir Juozo Erlicko eilės nuskambėjo lydimi rap-o ritmo ir šokančiųjų judesių. Pabaigoje visus įsiūbavo kartu dainuojama Vytauto Kernagio „Linksminkimos…“ pagal J. Vienažindžio eiles. Prie kavos puodelio grupelėmis dar ilgokai bendravome su bičiuliais ir pažįstamais.
  Geras pavyzdys ir mums mokyklose panašiai pradėti Knygų Kalėdas 2014.Visiems linkime gražių ir prasmingų renginių mokyklose bei bibliotekų fondų papildymo naujomis knygomis.
daugiau informacijos apie Knygų Kalėdų akciją   http://www.knygukaledos.lt/
   LBD Mokyklų skyriaus  pirm.
   Irena Kryžanauskienė
———————————————————————————————
 
 
 SPALIS – TARPTAUTINIS MOKYKLŲ BIBLIOTEKŲ MĖNUO
  Dar neįpratome jo kaip nors minėti. Labiau orientuojamės į pavasarį LBD organizuojamą  Nacionalinę bibliotekų savaitę. Planuojam renginius. Gal sugebėsime susikurti ir šio mėnesio tradicijas? Proga būtų populiarinti mokyklos biblioteką. Ar sugebėsime tai susikurti – parodys laikas. Daug kas priklauso nuo mūsų pačių. Imkimės iniciatyvų, gal kartais ir netikėtų: paleiskite fantazijos vadžias… Rašykite apie savo veiklas visur: į rajono ir respublikinę spaudą: „Tarp knygų“, Švietimo naujienos“ (gaila, kad „Dialogas“ pernai numirė.). Pirmiausiai, aišku, viską kas vyksta Jūsų padangėje – siųskite į šį mūsų internetinį puslapį. Jei ką nors sugalvojote – rašykite el. laiškus – siūlykite kaip išleisti LBD geriausio skyriaus konkurse laimėtą 1500 premiją Skyriaus reikmėms. 
———————————————————————————————

 

Pasiilgusioms iššūkių 🙂
 
KVIETIMAS DALYVAUTI PARODOJE  „MOKYKLA 2014“
 
 
 Kviečiame  aktyviausias mokyklų bibliotekas, jei jos turi ką nors įdomaus ir tinkamo šiai erdvei, užpildyti pridedamą anketą?  Tiems, kurie susidomės – rašykite Martynai
 martyna.braziunaite@upc.smm.lt

2.      
MOKYKLOS BE SIENŲ BIBLIOTEKA
Kaip įsivaizduojame šiuolaikinę mokyklos biblioteką? Tai jauki, moderni ir mokiniui bei suaugusiesiems patraukli vieta mokytis ir bendrauti. Šiuolaikinė biblioteka ne tik skolina knygas – ji visų pirma yra informacijos centras, be to, įvairių veiklų bei poilsio erdvė: bibliotekose įsikuria mokyklų muziejai, karjeros konsultavimo centrai, knygų, filmų mėgėjų ir jaunųjų mokslininkų klubai. Taip pat vyksta kūrybinės dirbtuvės, integruotos ir netradicinės pamokos, susitikimai, organizuojamos diskusijos su žymiais ar daug gyvenime pasiekusiais žmonėmis. Biblioteka – mokyklos šerdis, kurioje nuolat verda gyvenimas, bet visada galima rasti jaukų kampelį atsipūsti nuo pamokų ir pertraukų šurmulio.
Norime sukurti tokios bibliotekos prototipą parodoje „Mokykla“. Todėl laukiame Jūsų pasiūlymų, idėjų, kas joje galėtų vykti.
Bibliotekos erdvės planas šiandienai: (parašykite Martynai laišką ir gausite erdvės planą)
 
Norinčiųjų dalyvauti parodoje „Mokykla 2014“ Bibliotekos erdvėje prašau užpildyti šią trumpą anketą:
  1. Dalyvis (-iai):
 
  1. Kokią veiklą žada vykdyti:
  
  1. Kiek dalyvių planuojama dalyvauti vienoje veikloje:
  
  1. Kokiai tikslinei auditorijai skirta veikla (kokio amžiaus): 
 
  1. Pageidautinas laikas veiklai pristatyti: 
 
  1. Jūsų pristatymui reikalinga įranga:
          Multimedija, kompiuteriai…
          Wi-Fi, rozetės.
          Stalai, kėdės.
          Kita
 
  1. Kontaktinis asmuo

———————————————————————————————

 

Biblioteka: vienas pasaulis, daug istorijų.Aš nueinu į savo biblioteką, ir visa istorija atsiveria prieš mano akis.

Alexander SmithNacionalinė bibliotekų savaitė 2014 m. balandžio 23 – 29 d. Lietuvos technikos bibliotekoje Šv. Ignoto 6, Vilniuje

Akcijos

  Nemokami LIBIS skaitytojų pažymėjimai (naujai užsirašantiems)

  Skelbiama leidinių grąžinimo akcija (neimami delspinigiai už pavėluotai grąžintus leidinius)

Balandžio 23 diena

Mokymų popietė

(Konferencijų salė, I a.)

14.00 Asmens duomenų tvarkymas ir jų apsauga. Konsultavimo procedūra bibliotekoje

(A. Šadienė)

14.45 Paieška internete bei patikimos informacijos atpažinimo kriterijai Teminė paieška ir

literatūros sąrašo sudarymas LIBIS, NBDB

(I. Adomėlytė)

15.15 Kaip naudotis Mozilla Firefox, Google Chrome arba Internet Explorer interneto naršyklėmis

Kaip susikurti ir naudotis internetiniu paštu (Gmail, Yahoo, Hotmail)

Kaip instaliuoti, konfigūruoti ir naudotis Skype programa

Kaip naudotis Microsoft Office WordExcell programomis (pagrindai)

Kaip naudotis Youtube svetaine (vaizdo klipų įkėlimas, peržiūra)

Kaip susikurti ir naudotis asmenine Facebook paskyra

(T.Greičiūnas)

16.00 Informacijos paieška LTB prenumeruojamose duomenų bazėse

(L. Mikučionytė)

16.30 Kaip nemokamai skaityti knygas Amazon.com svetainėje

Kaip parašyti ir išleisti elektroninę Kindle knygą Amazon.com svetainėje

Kur ir kaip susikurti savo tinklaraštį (Blogspot, WordPress)

Asmeninių arba verslo tinklalapių optimizavimas paieškos sistemoms (Google)

WordPress turinio valdymo sistemos instaliavimo ir konfigūravimo pradžiamokslis

(T. Greičiūnas)

Daugiau informacijos tel. 261 87 28 arba el. paštu ina.reivytiene@tb.lt

Balandžio 24 diena

(Konferencijų salė, I a.)

15.00 Susitikimas su dailininke, scenariste, režisiere, animatore Jūrate Leikaite ir jos sukurtų

animacinių filmų demonstravimas (.Taip Laima lėmė., .Užgavėnės., .Margučių rytas., .Senelės

pasaka. ir kt.)

17.30  Paskaita .Natūralios gyvenvietės. Natūralus ugdymas. Darni visuomenėNatūralios

gyvenvietės, kokios jos? Gyvenimo paribiai. Šviesi ateitis.

Pranešėjas Vytautas Žaltauskas

Balandžio 25 diena

Pasaulinės intelektinės nuosavybės dienos renginiai

9.15 . 12.40 Seminaras apie naująjį OHIM tinklalapį (Konferencijų salė, I a.)

(Rengia Vidaus rinkos derinimo tarnyba kartu su Lietuvos technikos biblioteka ir

Valstybiniu patentų biuru)

13.00 Parodos .Lietuvos patentų sistemai . 20 metų. atidarymas (III a. fojė)

Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos apdovanojimo jaunajam išradėjui

ceremonija

*****

14.30  Ekskursija Istorija gyvena po bibliotekos skliautais

Gidas architektas E.Purlys (restauravęs ir pritaikęs jėzuitų noviciato pastatus bibliotekai)

išankstinė registracija el. paštu parodos@tb.lt arba tel. 261 03 67

Balandžio 28 diena

Konsultacijų popietė

(Patentinės informacijos skaitykla, III a.) 

14.00 . 14.30 Konsultacija išradimų paieškos klausimais

14.30 . 15.00 Konsultacija prekių ženklų paieškos klausimais

(R.Smagurauskaitė)

15.00 . 16.00 Konsultacija apie įmonės intelektinės nuosavybės strategijos sukūrimą

(V.Guobys)

16.00 . 17.00 Konsultacija apie išradimų patentų vertinimą (universitetams ir įmonėms)

(P.Paliukas-Medeckis)

Parodos

  Animacinių filmų režisierės ir dailininkės Jūratės Leikaitėparoda .Animacijos burtai.

(I a. „Tako“ galerijoje veiks iki balandžio 30 d.)

  Žanos Cinman grafikos paroda .Kelionė iš ateities į praeitį(pagal Leibgoro literatūrinį

kūrinį .Venecietis.) (II a. .Freskos. galerijoje veiks iki balandžio 30 d.)

  Paroda .Lietuvos patentų sistemai . 20 metų(III a. galerijoje veiks iki gegužės 30 d.)

  Paroda .Puslapis iš jėzuitų paveldo istorijos. (II a. .Freskos. galerijoje, stendai)

———————————————————————————————

 

NACIONALINĖ LIETUVOS BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ

„BIBLIOTEKA – VIENAS PASAULIS, DAUG ISTORIJŲ“

2014 M. BALANDŽIO 23 – 29 D.

NACIONALINĖS BIBLIOTEKŲ SAVAITĖS RENGINIAI ANTAKALNIO BIBLIOTEKOJE:

*    BALANDŽIO 22 D. 16 VAL. SUSITIKIMAS SU RAŠYTOJA AUDRONE URBONAITE, KNYGOS „ŽYDIŠKŲ DAIKTŲ KAMBARYS“ SUTIKTUVĖS;

*    BALANDŽIO 22-30 D. VAIKŲ PIEŠINIŲ IR LITERATŪROS PARODA „BIBLIOTEKA – VIENAS PASAULIS, DAUG ISTORIJŲ“;

*    BALANDŽIO 23 D. 12 VAL. POPIETĖ „IŠ NAUJO ATRANDAME KRISTIJONĄ DONELAITĮ“ (SKAITOME, KLAUSOMĖS, ŽIŪRIME FILMUS, MĖGAUJAMĖS DONELAIČIO KŪRYBOS SKAMBESIU);

*    BALANDŽIO 22-30 D. LITERATŪROS PARODA „LAIKAS LIETUVIŲ LITERATŪROS KLASIKAI: J. BALTUŠIUI – 105, J. BILIŪNUI – 135, I. ŠEINIUI – 125, …“;

*    BALANDŽIO 24 D. 10 VAL. RYTMETIS VAIKAMS „DAUG ISTORIJŲ: KURIAME, SKAITOME, ŽAIDŽIAME“;

*    BALANDŽIO 29 D. 16 VAL. JŪRATĖS BUOŽIENĖS BATIKOS DARBŲ CIKLŲ „DONELAITIŠKI MOTYVAI DROBĖJE“ IR „DINGĘ PRŪSAI“ PRISTATYMAS. PARODA VEIKS BALANDŽIO 22 D. – GEGUŽĖS 31 D.;

*    BALANDŽIO 23-29 D. KIEKVIENĄ DIENĄ NUO 14 IKI 15 VAL. BIBLIOGRAFINIŲ PAMOKĖLIŲ VAIKAMS LAIKAS „KAIP PASIRINKTI KNYGĄ“ (ELEKTRONINIO KATALOGO WWW.LIBIS.LT GALIMYBĖS, PAŽINTIS SU ELEKTRONINIŲ KNYGŲ SKAITYKLE).

 

——————————————————————————————-

Cycling for School Libraries
(važiavimas už mokyklų bibliotekas)

        Skelbiame Rumunijos bibliotekininko (ės) laišką kitų Europos šalių, pro kurias ves dviratininko maršrutas, kolegoms. Šis žmogus, keliausiantis ir per Lietuvą, pasiryžęs atkreipti žurnalistų ir visuomenės dėmesį į mokyklos bibliotekininko ir skaitymo svarbą. Žiūrėkite a) Tikslai(Aims). Jei kam reikia išversti – kreipkitės į mane (Irena K. 852346521). Šis žmogus pageidauja lankytis mokyklų bibliotekose (Alytus, Vilnius)., susitikti su kolegomis mokyklų bibliotekininkais ir gauti apgyvendinimą nemokamai. Jei kas galėtumėt tai pasiūlyti vasaros metu (pažymėta raudonai tekste) praneškite man. Gal yra kalbančių ir suprantančių angliškai? Tada taip pat praneškite – parašykite el. laišką man. gal kur suorganizuosime keliauninko sutikimą ir susitikimą, kurios būsime miete. Gal kai kurios jau bus grįžusios po atostogų. Rašykite man. Laukiu pasiūlymų iki balandžio 30d.
 
Hello,
My name is Laszlo Kiss, I’m a school librarian in the Liceul Teoretic Mikes Kelemen, Sfantu Gheorghe / Romania, president of theRomanian Librarians Association – Covasna County Section, vice-president of theRomanian Hungarian Librarians Association.
Today bikes still mean freedom for millions of people, young and old – as do libraries.
          I love biking and I believe that by cycling more than 4000 km I can raise the interest of the press, the public and the politicians for the important role school libraries play in society, and I can promote, in the countries that I cycle through, the 43nd Annual Conference of the International Association of School Librarianship, held in Moscow.
During my route, in each country I shall visit school libraries and met with local colleagues.
I hope that we can advocate together for the reading, which offers the real freedom for mankind, and to show that this knowledge offers us alternatives for peace.
          It will be a long trip with many dangers, but I want to change the general idea about us, about librarians. We are not ordinary people, because school libraries represent the possibility to learn and think in many ways!
a)      Aims:
– to advocate for the importance of school libraries
– to visit local libraries and meet with local colleagues
– to attend IASL Conference in Moscow
– to show that school librarians are not ordinary people
– to show that the books give us the real freedom
– the knowledge offers us alternatives for peace
b)       route and dates:
I shall start from Romania, cross Hungary-Slovakia-Poland-Lithuania-Belarus-Russia and if the political situation will will change, then back through Ukraine-Moldova, to Romania.
There will be 7 countries and 4387 km in 30 days!
1.      Sfantu Gheorghe-Sighisoara              124 km              4 August
2.      Sighisoara-ClujNapoca                      161 km              5 August
3.      Cluj Napoca-Oradea                          154 km              6 August
4.      Oradea – Debrecen                            72   km              7 August
5.      Debrecen- Miskolc                             113 km              8 August
6.      Miskolc-Kosice                                  88   km              9 August
7.      Kosice-NowySacz                             140 km              11 August
8.      Nowy Sacz-Kielce                             173 km              12 August
9.      Kielce –Warsaw                                 178 km              13 August
10.  Warsaw-Lomza                                  141 km              14 August
11.  Lomza-Augustow                              104 km              15 August
12.  Augustow-Alytus                              105 km              16 August
13.  Alytus-Vilnius                                   104 km              17 August sekmadienis
14.  Vilnius-Minsk                                    185 km              18 August pirmadienis
15.  Minsk-Borisov                                   95   km              19 August
16.  Borisov-Orsha                                    137 km              20 August
17.  Orsha-Smolensk                                124 km              21 August
18.  Smolensk-Vyazma                             169 km              22 August
19.  Vyazma-Mozhaysk                            124 km              23 August
20.  Mozhaysk – Moscova                        109 km              24 August
 
Attending IASL Conference                                     25-29 August 
 
My needs:  accomodation at librarian colleagues 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *