LBD informacija

2020-12-21         Mielieji, 
 
metai atėjo į pabaigą, stojo trumpiausios dienos, ir oras nelabai koks, o situacija pasaulyje tokia, kokios, manau, nei vienas iš mūsų negalėjo nei numatyti, nei įsivaizduoti. Bet ieškome pozityvo 🙂🙂🙂
Na ir kas, kad daug kas vyko ne taip kaip planavome – bet įgijome daug naujų patirčių. Kaip sako vienas mano kolega: „mano skaitmeniniai įgūdžiai per šiuos metus labai pagerėjo“. Gyvenimas privertė išmokti naujų dalykų, rasti „kitą kampą“, įvertinti savo elgesį ir komunikavimą. Kaip sako – tapome kitokie.
Jau metų pradžioje vykęs Draugijos suvažiavimas buvo paženklintas pirmuoju korona viruso atveju Lietuvoje. (Šios dienos skaičiai tikrai verčia iš koto).
Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė persikėlė į nuotolį, bet buvo daug naujų idėjų ir formų. Na ir kas, kad teko į metų pabaigą nukelti konferenciją, bet ji turėjo naują kokybę, naują partnerį – Prezidentūrą, naują moderavimo formą. 
 
Gaila, kad negalėjome suorganizuoti jau tradicija tapusio LBD skyrių pirmininkų susirinkimo, bet naujuose susitikimuose galėsime įvertinti šių metų patirtis. 
 
Visus metus „suglaudusios pečius“ su Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos prezidente Danguole Abazoriuviene ir Apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos pirmininke Emilija Banionyte rašėme raštus LR Seimui, Vyriausybei, Kultūros ministerijai, Lietuvos savivaldybių asociacijai apie bibliotekų situaciją, paslaugas, kurios labai prisideda prie gyventojų emocinės būklės gerinimo, lėšų poreikį bibliotekų fondų pildymui. (Valdžia pasikeitė 🙂 ir tai darysime vėl ir vėl).
Išlikome „ant tarptautinės bangos“. Mūsų pranešėjų komanda buvo įvertinta Cobal kongrese, o dalyvavimas Latvijos jaunųjų specialistų seminare įpareigoja kurti planus organizuojant Baltijos šalių jaunųjų specialistų susitikimą Lietuvoje. Tikimės galėsime jį jau daryti gyvai. Geri ir draugiški santykiai su IFLA prezidentėmis 🙂 (buvusiomis, esančiomis ir būsimomis), tarybos nariais.
Smagu, kad bibliotekas ir šiais metais lanko Knygų Kalėdos. Kadangi mokyklų bibliotekos negavo tokios finansinės paramos kaip viešosios, todėl ir akcentuojame jas. 
 
Bendradarbiaujant su IFLA parengėme ir adaptavome parodą, skirtą medijų raštingumui. Gaila, kad ją spėjome parodyti tik Nacionalinėje bibliotekoje, Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės ir Utenos A. ir M. Miškinių viešosiose bibliotekose. Ji tikrai labai įdomi, informatyvi, įstabaus dizaino (vokiečiai kūrė 🙂), su interaktyviais priedais, visi tekstai išversti į lietuvių kalbą. Turime net kelis jos egzempliorius, tai, kai tik grįšime į normalų gyvenimą ir ritmą, ir kitos bibliotekos galės ją pas save eksponuoti. (plačiau https://www.lbd.lt/paroda-the-glass-room/)Gavus iš Lietuvos kultūros tarybos paramą turime parodą „Dirbančios motinos“. Kadangi ją lydintys renginiai – diskusijos buvo suplanuotos gruodį, sausį – viską teko atšaukti, bet paroda yra ir ją galėsime eksponuoti ir kitais metais, o jos rengėjai pasiryžę atvykti į regionus diskutuoti apie emigracijoje dirbančias moteris/motinas ir sėkmingai darančias karjeras. (plačiau https://www.lbd.lt/tarptautines-migrantu-dienos-proga-pristatome-paroda-dirbancios-motinos-portretas/)
didžiausią pozityvą randu jūsų palaikyme, pagalboje, pasiūlymuose ir idėjose. Dėkoju visiems už laiškus, skambučius, palaikymą ir kritiką. Esu be galo dėkinga savo pagalbininkėms Laurai, Almai, Julijai, Erikai, Simonai, Gretai, Nomedai. 
Antivakseriai gali į mane mesti akmenį, bet aš tikiu, kad vakcina padės išsisukti iš šios padėties, vėl galėsime susitikti, lankyti vieni kitus ir apsikabinti ❤.
Na, o dabar, šiais metais padėkime medikams, likime namie ir būkime saugūs. pkabinu visus virtualiai, bet stipriai, stipriai ❤
Nuoširdžiai Jūsų 
Jolita  Steponaitienė   LBD pirmininkė
—————————————————————————–

Mieli kolegos,

Pirmiausia dėkoju už palaikymą. Gavau LBD Pirmininkės mandatą dar trims metams – neabejoju, kad nuveiksime daug gražių ir prasmingų darbų. Dalinuosi informacija apie naujai išrinktą LBD Tarybą. Kovo 23 d. vyks naujosios tarybos posėdis su kurios sprendimais jus supažindinsime.
Svarbi informacija! Dar kartą primenu, kad 2020 m. Lietuvos Nacionalinė biblioteka savaitė jubiliejinė – 20 -oji. Todėl jos tema: „Kaip pasikeitėme per 20 metų?“. Vis dar sulaukiu klausimų – kada NLBS bus? Atsakau – jau dvidešimt metų NLBS skelbiama balandžio 23 d. trunka 7 dienas.
Vasario 8 d. siunčiau prašymą už pildyti formą su idėjomis kaip galėtume paminėti NLBS dvidešimtmetį. Deja negavau nei vieno atsakymo L. Siunčiu pakartotinai. Atsakymų lauksime iki kovo 15 d.

Labai tikimės, kad iki balandžio pabaigos virusai bus išvaryti iš Lietuvos.
Formą pasiūlymams siunčiu pakartotinai.https://docs.google.com/forms/d/16oNOwMMdwPnDFbknnS6iGR9Rs_O4BA-UA1qFUQUKVnI/edit
Kiek žinau kai kuriuose skyriuose pasikeitė pirmininkai – todėl labai prašau pasidalinti šia informacija su kolegomis.
Sėkmės darbuose
Jolita Steponaitienė
Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė
2020-03-06

——————————————————————–

Mieli kolegos, susipažinkite su LNB vykdyto projekto ataskaita

2018–2019 m. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka vykdė tarptautinį projektą „Skaitmeninis kultūrinio paveldo traktavimas kuriant Baltijos jūros regiono šalių bendradarbiavimo tinklą“. Jo organizatorius – Latvijos nacionalinė, partneriai – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo, Rostoko universiteto, Estijos nacionalinė ir Švedijos nacionalinė bibliotekos.
Kviečiame susipažinti su projekto ataskaita. Tikimės rasite ir sau vertingos informacijos, susijusios su ne tik su kultūros paveldo skaitmeninimu, bet ir jau skaitmeniniu kuriamu paveldu bei jo svarba formuojant regiono identitetą.
Su ataskaita susipažinti galite čia https://dom.lndb.lv/data/obj/file/27647916.pdf

Gražaus artėjančio savaitgalio! 

Jolita Steponaitienė
Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė
2020-01-17

——————————————————-

Vilniaus Knygų mugė-2020

Didžiausias Baltijos šalių literatūros renginys – artėjanti 21-oji Vilniaus knygų mugė – ir toliau auga. Vasario 20–23 dienomis, prie daugybės knygų bei muzikos leidėjų prisijungs ir mūsų šalies regionai – renginyje atsiras nauja Lietuvos kultūros centrų salė. 

    Pirmą kartą Vilniaus knygų mugėje bus pristatytas Lietuvos periferijoje verdantis kultūrinis gyvenimas. „Kultūros centrų veikla – tai nėra knygos ar leidyba, tačiau mugė jau seniai perlipo leidybos ir literatūros ribas, – sako Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ Parodų organizavimo skyriaus vadovė Milda Gembickienė. – Miestų bei miestelių kultūrinis gyvenimas yra įdomus, intensyvus, pritraukiantis ir įtraukiantis. Kadangi artėjančios mugės tema tapo Jono Meko žodžiai „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“, ruošdamiesi mugei mes irgi plečiame savo ribas, kuriame naujas erdves netikėtiems susitikimams, atrandame kitokius požiūrio į knygą, skaitymą, kultūrą kampus, stengiamės būti atviri visiems žanrams.“
    Kaip sako Lietuvos nacionalinio kultūros centro projektų vadovė Ieva Krivickaitė, pirmą kartą Vilniaus knygų mugėje organizuojamos salės tikslas – supažindinti visuomenę su kultūros židiniais regionuose: „Vilniečiai kartais nežino, koks turtingas kultūrinis gyvenimas juose vyksta, kad galima labai puikiai praleisti savaitgalio vakarą nuvažiavus vos keliasdešimt kilometrų į vieną ar kitą pusę. Idėja prisistatyti Vilniaus knygų mugėje gimė bendradarbiaujant su ne vienerius metus joje veikiančia Muzikos sale. O 21-ą regionų kultūros centrą pristatančioje salėje daugiausia dėmesio skirsime mėgėjų kuriamam menui: teatrui, chorinei ir liaudies muzikai, šokiui bei kitokioms veikloms.“
     Vasario antroje pusėje vyksianti Vilniaus knygų mugė jau seniai tapo fenomenu ir autoriams, ir leidėjams, ir lankytojams. Skaitytojai, nusipirkę bilietą, gali visą dieną praleisti vartydami knygas, bendraudami su autoriais, klausydamiesi diskusijų bei įvairių pristatymų, dalyvauti edukaciniuose renginiuose, rinkti autografus ar fotografuotis su pamėgtais rašytojais. O ir literatūros pasaulio atstovams Knygų mugė visada palieka gilų įspūdį. Kaip vieną ryškiausių pavyzdžių M. Gembickienė prisimena kultinio amerikiečių rašytojo Johno Irvingo viešnagę Lietuvoje daugiau nei prieš dešimtmetį, kada jis liko priblokštas gerbėjų dėmesio ir autografo ištroškusios minios. Įspūdis, matyt, liko toks gilus, kad viename naujausių savo romanų „Paslapčių alėja“ jis aprašė rašytojo Chuano Diego vizitą į Lietuvą ir į … Knygų mugę. 
 Populiarius rašytojus Mariną Stepnovą, Tahirą Šahą bei daugelį kitų autorių bei leidėjų su šiuo renginiu per daugelį metų supažindinusi leidyklos „Tyto Alba“ direktorė Lolita Varanavičienė pastebėjo, kad dažnai pasaulyje žinomam autoriui tokie vizitai sutampa su apskritai pirmąja kelione į Lietuvą ar Baltijos šalis, o kartais – pirmuoju apsilankymu šioje Europos dalyje. „Labiausiai Knygų mugėje juos stebina žmonių kiekis ir amžius, – pasakoja L. Varanavičienė. – Vakarų Europoje ar kituose kontinentuose paprastai su literatūra susijusiuose renginiuose dauguma lankytojų vyresnio amžiaus, o pas mus ateina ir vyresni, ir jauni, ir visai dar vaikai – rašytojams tai atrodo neregėti dalykai! Jaunosios kartos mažėjantys skaitymo įgūdžiai ir tam skiriamas laikas yra viso pasaulio problema. Bet čia jie įsitikina, kad Vilniaus knygų mugėje jauni žmonės plūsta į renginius ne su roko žvaigždėmis susitikti, bet dalyvauja akademinių knygų pristatymuose. Kitas dalykas, kuris žavi užsienio autorius – atmosfera. Pasivaikštinėję po mugę jie stebisi, koks didelis dėmesys skiriamas renginiams, kiek salėse žmonių, su kokiu susidomėjimu jie klauso, diskutuoja – tai tikrai palieka didžiulį įspūdį. Ir tą jie sako tikrai ne iš mandagumo – emocijos būna nesumeluotos.“
Leidėjams vasario pabaigoje sostinėje vykstanti kultūros šventė irgi tapo savotišku atskaitos tašku – dauguma leidyklų savo autorių pristatymus, susitikimus su skaitytojais rengia būtent Vilniaus knygų mugėje. Metuose praktiškai liko dvi svarbiausios datos, kada verta išleisti knygą – prieš Kalėdinį dovanų pirkimo vajų ir prieš Vilniaus knygų mugę. „Tikrai žinau, kad spaustuvės prieš šias dvi datas dirba pilnu pajėgumu, – sako Lietuvos leidėjų asociacijos vykdomoji direktorė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė. – Patys leidėjai Knygų mugę vadina antrosiomis Kalėdomis. Ji jau seniai tapo švente ir skaitytojams – žmonės čia ateina turėdami konkrečių norų, padarę namų darbus, netgi susiplanavę biudžetą, kurį ketina išleisti. Ir net jei kieno nors balse atsiranda šiokio tokio dramatizmo kalbant apie nykstančius skaitymo įgūdžius, aš linkusi būti optimiste – manau, kad žmonės Lietuvoje skaito knygas“.
   Vienas žinomiausių lietuvių autorių Algimantas Čekuolis, pernai pristatęs 20-ąją knygą, per daug metų jau tapo savotišku Vilniaus knygų mugės simboliu. Jam pačiam tai galimybė pažvelgti savo skaitytojams į akis, pasikrauti energijos bei naujų minčių. Daugiau nei 10-metį mugėje dalyvaujantis rašytojas ir šiemet neketina jos praleisti: „Būtinai dalyvausiu, jei tik nesugriūsiu, – patikina A. Čekuolis. – Nustebinti mūsų skaitytoją labai sunku: romanų, apysakų jis nenori, o dokumentika atrodo nuobodi. Tad kabinuosi į kažką per vidurį – šiemet pristatysiu naują knygą „Anselmo Kuntaplio nuotykiai“. Skamba kaip knyga apie nuotykius, bet juk nuotykiai gali būti labai įvairūs. Pavyzdžiui, pereiti fronto liniją nežinant, kad ją kerti; susikrauti milijoną eurų; ištekėti už nemylimo žmogaus dėl jo pinigų, o paskui jį įsimylėti – knygoje bus keturios apysakaitės“. Visų mėgstamas autorius prisipažįsta dabar gyvenantis gana vienuolišką gyvenimą, tad Knygų mugė jam tampa didžiausia proga susitikti su tais žmonėmis, kuriems ir rašo: „Niekas neprieina su saldžia šypsena ir nesiūlo jokių saldainiukų – ateina nusiteikę labai dalykiškai. Tai suprantama, jeigu tenka stovėti eilėje visą valandą. Man pačiam mieliausi tie, kurie su savimi atsineša šūsnį mano knygų, net ir tas, labai senas, išleistas sovietiniais metais.“
    Ne vienerius metus Vilniaus knygų mugėje dalyvaujantis lietuvių kilmės Kanados rašytojas Antanas Šileika, kurio apsakymų knyga „Basakojis bingo pranešėjas“ 2019 m. išrinkta Metų knyga, irgi sutraukia didžiules klausytojų auditorijas. O ir liaupsių šiam išskirtiniam Vilniaus renginiui niekada negaili lygindamas jo lankytojų skaičių su panašių renginių publika Toronte bei sakydamas, kad Lietuvoje žmonės labiau mėgsta knygas nei Kanadoje.
   „Tai yra mažos šalies didelis kultūrinis renginys, unikalus savo nesumeluota atmosfera ir išskirtiniais susitikimais. Tai skaitytojų šventė, kuri jau išaugo į mums įprastą įsivaizdavimą, kas yra Knygų mugė, – sako Lietuvos kultūros instituto, rengiančio mugės programą, direktorė Aušrinė Žilinskienė. – Nes šis renginys turi daugybę atskirų segmentų, kurie gražiai tarpusavyje bendradarbiauja: kiną, muziką, jaunųjų skaitytojų kūrybines ir aktyvias erdves. Ji pasiūlo daugiau nei tiesiog knygų lentynas ir susitikimus su autoriais. Visa tai daro mugę išskirtine. Tačiau, be abejo, visa ko jungiamoji dalis išlieka kūryba, knyga ir autentiškas rašytojo žodis.“
    2019 metais Vilniaus knygų mugėje pabuvojo 68 tūkst. lankytojų, keturias šurmulingas dienas darbavosi 350 dalyvių, įvyko 500 renginių.

Mugės svečiai

Dauguma Vilniaus knygų mugėje dalyvaujančių leidyklų kviečia perkamiausių knygų autorius žadėdamos, kad jų viešnagė virs džiaugsmingais atradimais visoms pusėms. Ir lankytojams, kurie kantriai stovi eilėse norėdami gauti autografą bei gaudo kiekvieną žodį susitikimuose, ir patiems kūrėjams, kurie beveik visada iš Vilniaus knygų mugės išvyksta sužavėti joje tvyrančios atmosferos, didžiulio susidomėjimo jų kūryba.
     Vilnių į savo kelionių planus šiemet įtraukė autoriai iš JAV, Kanados, Argentinos, Australijos, Izraelio, Kinijos bei įvairių Europos šalių. Kone visi – išskirtinės, charizmatiškos asmenybės, be to, ne vieno knygų mugės svečio biografija ne mažiau įdomi nei jo rašomos knygos.
    Skandinavų literatūros burtininku vadinamas Kimas Leine, kurio romaną „Amžinybės fjordo pranašai“ lietuviškai išleido leidykla „Kitos knygos“, kuria ir daniškai, ir norvegiškai. Kritikai jį sutartinai pripažįsta įspūdingiausiai apie Grenlandijos ir Danijos istoriją rašančiu autoriumi. Minėtame romane veiksmas vyksta XVIII a. – krikščionių pastorius Mortenas Falkas išvyksta į misiją apkrikštyti danų kolonizuotos „žaliosios salos“. Autorių įkvėpė tikri įvykiai valdant Danijos ir Norvegijos karaliui Kristijonui VII. Ne mažiau nei romano siužetas pribloškia ir paties Kimo biografija: gimęs Jehovos liudytojų šeimoje, jis užaugo nuo pasaulio izoliuotoje komunoje, o būdamas 16 pabėgo į Kopenhagą, kur po skyrybų sukūręs homoseksualią partnerystę jį ėmė seksualiai išnaudoti tėvas. Būsimasis rašytojas vėl pabėgo, susituokė, susilaukė vaikų, o nusprendęs pakeisti aplinką galiausiai išvyko į tada visiškai nepažįstamą Grenlandiją. „Išgyvenau didelę asmeninę krizę, tapau narkomanu, susirgau depresija, praradau darbą. Ir grįžau į Daniją. O tada atsisėdau ir parašiau autobiografiją. Pasąmonėje atsirado būtinybė rašyti, tiesiog negalėjau to nedaryti. Štai ko man reikėjo, kad tapčiau rašytoju – parašyti autobiografiją“, – sako K. Leine. Šiandien jis jau yra išleidęs šešias knygas, pelnęs Šiaurės ministrų tarybos apdovanojimą ir skaitytojų pripažinimą ne tik Skandinavijoje.
     Rašytoja, žurnalistė Lijia Zhang (jos romaną „Lotosas“ išleido leidykla „Tyto alba“) save vadina tarpininke tarp Kinijos ir pasaulio. „Norėjau rašyti grožinę literatūrą ir kartu papasakoti vakariečiams apie tai, kas dedasi Kinijoje,  – apie savo kūrybą sako ji. – Daugybė žmonių už Kinijos sienų yra girdėję apie Kinijos iškilimą ir ekonomikos stebuklą, bet nedaugelis supranta, kokią kainą mūsų žmonės už tai sumokėjo“. Romane „Lotosas“ ji pasakoja apie jauną merginą, kilusią iš mažo kaimelio, kuri priversta pardavinėti savo kūną, kad išgyventų. Imtis šios istorijos autorę paskatino skaudi jos močiutės istorija. L. Zhang bendradarbiauja su svarbiausiomis Vakarų žiniasklaidos priemonėmis, publikuoja savo tekstus. Jaunystėje ji dešimtmetį dirbo raketų gamykloje Nankine, kol suprato, kad vienintelis išsigelbėjimas – anglų kalba, kuri ir pakeitė jos gyvenimą. Besimokydama kalbos, L. Zhang ėmė domėtis rašymu, paliko gamyklą ir pradėjo žurnalistės karjerą.

Dar viena leidyklos „Tyto alba“ pakviesta viešnia – viena garsiausių Suomijos jaunimo autorių Siiri Enoranta. Vilniuje pristatysianti romaną „Graudaragio užkalbėjimas“. Jį rašydama autorė išgyveno santykius, kurie ėjo į pabaigą. „Buvo sunku tai priimti, tačiau privalėjau tvarkytis ir suvokti liūdesį kaip jausmą, – yra sakiusi ji. – Patiriant skausmingus išgyvenimus, sunku galvoti apie tai, kad liūdesys yra toks pat geras, pamokantis jausmas kaip ir kiti jausmai, kad tai – ne tik kaži kas negatyvaus, ko reikia žūtbūt atsikratyti. Stengiuosi išmokti taip galvoti. Nors mokytis, ko gero, teks visą gyvenimą“. Visą Suomiją sužavėjusi jos sukurta magiška istorija pasakoja apie atokią salą, kurioje gyvena liūdesio žmonės, Aušros princesę Sadėją, kuriai niekas iš aplinkinių nedrįsta prieštarauti, ir kitoje vandenyno pusėje esančią Graudaragio tautą.
     Detektyvinio žanro gerbėjus Vilniaus knygų mugėje turėtų nudžiuginti Švedijos kūrėjo Stefano Ahnhemo vizitas – leidyklos „Baltos lankos“ kvietimu jis atvyksta pristatyti į lietuvių kalbą išverstų knygų „9 kapas“ ir „Beveidės aukos“. Šis rašytojas laikomas vienu stipriausių Skandinavijos šalių detektyvų kūrėjų, nordic noir stiliaus atstovų. Jau penkias knygas apie detektyvą Fabianą Riską išleidęs S. Ahnhemas teigia niekada nesvajojęs tapti rašytoju – jo žvilgsnis visada krypo į kino industriją. Būtent dėl to daugiau nei du dešimtmečius rašė scenarijus, išbandė įvairius žanrus, tarp jų ir komedijas. O scenaristo patirtis, pasak jo, leidžia geriausiai suprasti, kas yra intriguojanti istorija ir kaip ją papasakoti.
Į mugę taip pat atvyks populiariausiu Skandinavijos rašytoju tituluojamas Thomas Eriksonas, kurio knygos „Aplink mane – vien tik idiotai“, „Aplink mane – vien tik psichopatai“ (lietuviškai išleido leidykla„Obuolys“) Norvegijoje pagal pardavimus aplenkė net populiariuosius Jo Nesbo detektyvus, nors pats Thomas yra švedas.
Sensacija, ko gero, taps ir buvusio narkobarono Pablo Escobaro našlės Victorios Eugenios Henao vizitas – ši moteris, keliaudama po pasaulį pasakoja apie savo meilę šiam žiauriam vyrui ir gyvenimą su juo.
     Iš JAV atskrenda ir debiutine knyga „Septynios ar aštuonios Stelos Fortūnos mirtys“ (lietuviškai išleido „Alma littera“) pasaulyje išgarsėjusi Juliet Grames, gimusi ir subrendusi gausioje italų šeimoje Konektikuto valstijoje. Nuo vaikystės augusi apsupta knygų savo pirmajame, skaitytojų iškart pamėgtame romane, Juliet įpynė daug savo pačios biografijos detalių, sutampančių su romano siužetu, kuriame vaizdingai perteikė neįtikėtiną močiutės gyvenimo istoriją. „Septynios ar aštuonios Stelos Fortūnos mirtys“ – tai vienos šeimos saga, kuri aprėpia varginančią, bet spalvingą pietų italų kasdienybę, emigraciją nuo Kalabrijos iki Konektikuto, amerikietiškąją svajonę, bėdas, paslaptis ir sudėtingus šeimos narių tarpusavio ryšius. O visų šių likimų verpetų centre – nuolatinė vienos moters kova su mirtimi paženklinta lemtimi.
    Kūrybihttps://onedrive.live.com/?id=root&cid=4AC35E93F319ABDAnė studija „Knygų šalis“ į Vilniaus knygų mugę pakvietė „Oskaro“ apdovanojimo laureatę, norvegų kilmės kanadietę Torill Kove – režisierę bei animatorę, 2007-aisiais šią statulėlę gavusią už trumpo metro animacinį filmą „The Danish Poet“ („Danų poetas“). Beje, ji irgi savo pašaukimą atrado ne iš karto, jau baigusi miestų planavimo studijas, kai perkopė savo 30-metį ir pajuto aiškų vidinį poreikį kurti, nors iki tol animacijos net nežiūrėdavo. Savo paauglystę Torill praleido Afrikoje su tėvais, kurie buvo atsakingi už tarptautines pagalbos misijas šiame žemyne, vėliau šeima persikėlė į Montrealį. Jau pirmasis T. Kove animacinis solo projektas „Mano močiutė lygino karaliaus marškinius“, įkvėptas jos senelės pasakojimų apie antrąjį pasaulinį karą, buvo nominuotas „Oskarui“, pelnė nemažai kitų svarbių prizų. T. Kove ne tik animatorė, ji kuria bei iliustruoja knygas vaikams.

Tad šiemet Vilniaus knygų mugė bus turtinga pačių įvairiausių žanrų bei formų leidiniais. Į ją atvykstantys užsienio svečiai, užkariavę pasaulį savo kūryba, Vilniuje pristatys ne tik knygas – skaitytojai turės puikią progą prisiliesti prie rašytojų asmeninių istorijų, kurios kartais būna ne mažiau spalvingos nei grožinė literatūra.

—————————————————————————————-

KULTŪROS FORUMAS PREZIDENTŪROJE   2019-12-05

Šiandien Prezidentūroje vyko Kultūros forumas „Tarpsektorinis bendradarbiavimas: kultūros indėlis švietime, socialinėje, sveikatos apsaugoje“. Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kvietimu į diskusiją susirinko Kultūros, Švietimo, mokslo ir sporto, Socialinės apsaugos ir darbo, Finansų, Sveikatos apsaugos ministerijų, taip pat Vyriausybės, savivaldybių, nevyriausybinių organizacijų, kultūros bendruomenės atstovai.
Labai noriu pasidžiaugti už mus visus. Šiame forume išgirdau labai daug gerų žodžių apie bibliotekas iš Socialinių reikalų ir darbo, Švietimo, mokslo ir sporto, Kultūros ministerijų atstovų ir pačių ministrų, Vyriausybės vicekanclerio, organizacijų dirbančių su neįgaliaisiais. Mus vertina kaip gerą ir patikimą partnerį, kūrybingą ir atsakingą bendruomenę, o su Sveikatos apsaugos viceministre sutarėme susitikti po Naujųjų metų ir pasitarti dėl bendradarbiavimo. Taip ir toliau…
Kalbėta apie Nacionalinę pažangos programą, kuriai iki gruodžio 18 d. dar galima teikti pasiūlymus, „Kultūros paso“ ateitį – visi supranta, kad gavosi neblogai, bet norima jį „sujungti su neformaliuoju ugdymu“, daryti viską, kad kiekvienam kultūros „produktai“ būtų prieinami ne tik didžiuosiuose miestuose, bet regionuose, kad visi taptume kūrybingesniais ir šviesesniais.

Daugiau apie forumą: https://www.lrp.lt/lt/ziniasklaidos-centras/naujienos/kulturos-forume-nauju-tarpsektorinio-bendradarbiavimo-galimybiu-paieskos/33547

 Jolita Steponaitienė
Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė

Gedimino pr. 51, 01504 Vilnius, Lietuva
Tel. +370 5 2398585, +370 61436534
El.p. jolita.steponaitiene@lnb.lt

———————————————————————–

Mieli kolegos, LBD pranešimas 2019-03-15

Turime jums keletą pranešimų:Paprastai tokiu metu skelbdavome Geriausio LBD metų skyriaus konkursą. Aptarėme su ilgamečiu LBD rėmėju „Asseco Lietuva“ paskutinių šio konkurso metų situaciją ir nusprendėme, kad šiais metais konkurso „Metų geriausias LBD skyrius“ neskelbsime. Konkursas prarado populiarumą ir nesulaukia norimo skyrių dėmesio. Tačiau „Asseco Lietuva“ vertina LBD veiklas todėl ir toliau prisidės prie jos renginių organizavimo ir kviečia aktyviai juose dalyvauti! Rėmėjams labai patiko žinia apie LBD skyrių pirmininkų (atstovų) susitikimą – todėl vienas iš jų remiamų renginių bus būtent šis.
Lietuvos leidėjų asociacija tradiciškai organizuoja visą Lietuvą apimantį renginį „Lietuva skaito“. „Lietuva skaitys“ gegužės 7 d. (antradienį). Viena iš visuotino renginio idėjų – miestų, miestelių, gyvenviečių viešosiose erdvėse organizuoti viešą suburtinį skaitymą (flashmobą) jį fiksuoti ir „siekti“ daugiausiai vienu metu skaitančių Lietuvoje rekordo. Nuotraukas, reportažus talpinsime į FB, svetainę.Primename, kad gegužės 7 d. yra lietuviškos spaudos atgavimo diena. LLA preliminariai pažadėjo, kad jeigu bus bibliotekų, kurios tą dieną organizuos tai datai skirtą renginį, kuriame dalyvaus rašytojas – parems jo dalyvavimą (padengs išlaidas). Tam reikės registruotis ir apie ketinimą dalyvauti pranešti iš anksto. Kovo pabaigoje atsiųsime registracijos formą. 
Tikiuosi daugelis jau matėte LBD Facebook profilyje kvietimą balsuoti už Kretingos naująją biblioteką, kurios interjeras pristatytas konkursui „Tendencijos. Menas ir aš. 2019“. Kviečiame tai padaryti (https://tendencijos.alfa.lt/visuomeninis-interjeras/337/mvalanciaus-viesosios-bibliotekos-interjeras?fbclid=IwAR13UPk5jlMiEl48Txmv-runwajD4gjck3MGGB__hbjerhGM539zpSp4Kdc). Turime puikią progą parodyti mūsų bendruomenės susitelkimą ir aktyvumą. Na o Nacionalinės bibliotekų savaitės svarbiausiame renginyje – konferencijoje balandžio 26 d., daugelis su šia biblioteka galėsime susipažinti gyvai.

Sėkmės! Jolita Steponaitienė  LBD pirmininkė

————————————————————–

KVIETIMAS SIŪLYTI KANDIDATUS NACIONALINIAMS LYGYBĖS IR ĮVAIROVĖS APDOVANOJIMAMS 2018 GAUTI

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Nacionaliniu lygybės ir įvairovės forumu šeštus metus organizuoja Nacionalinius lygybės ir įvairovės apdovanojimus. Jų metu apdovanosime asmenis, organizacijas, iniciatyvas, veiksmus ar poelgius, kurie 2018 metais prisidėjo prie lygybės ir įvairovės idėjų skatinimo bei sklaidos.
     Kviečiame Jus pateikti kandidatą/-us skirtingose kategorijose (nominacijų sąrašas pateikiamas žemiau).
KAIP NOMINUOTI KANDIDATUS? Nominuoti kandidatus galite užpildydami elektroninę anketą: https://lygybe.lt/apdovanojimai/ iki vasario 19 dienos. Galima pateikti daugiau nei vieną kandidatą skirtingose kategorijose. Teikdami nominaciją užtruksite vos keletą minučių.
Nominacijų sąrašas:
Lyčių lygybės apdovanojimas skiriamas už nestereotipinio požiūrio į moteris ir vyrus sklaidą ir įtvirtinimą visuomenėje.
Tautų dialogo apdovanojimas skiriamas už nuopelnus veikiant tautinių bendruomenių integravimo, ksenofobijos, rasinių, etninių stereotipų mažinimo procesuose.
Vaivorykštės apdovanojimas skiriamas už nuopelnus LGBT* teisių atstovavimo srityje, mažinant homofobijos, transfobijos ir bifobijos daromą žalą bei skatinant LGBT* atvirumą ir didesnę integraciją į visuomenę.
Apdovanojimas „Geriausias amžius – mano amžius“ skiriamas už iniciatyvą, skatinančią realizuoti savo potencialą ir tikslus darbe, laisvalaikiu ar užsiimant visuomenine veikla, nepaisant stereotipų apie jauną ar vyresnį amžių, už nuopelnus vienijant įvairaus amžiaus žmonių kartas.
Įveiktos kliūties apdovanojimas skiriamas už fizinės, socialinės, kultūrinės, požiūrio ir/ar kitokios kliūties sėkmingą įveikimą užtikrinant žmonių su negalia orų gyvenimą ir dalyvavimą visuomenėje.
Religijų ir įsitikinimų įvairovės apdovanojimas skiriamas asmeniui, organizacijai, idėjai ar projektui, kuris prisidėjo prie religijos ir sąžinės laisvės principo įtvirtinimo ir sklaidos bei religijų ir įsitikinimų įvairovės pažinimo ir priėmimo skatinimo Lietuvoje.
Metų proveržio apdovanojimas skiriamas už plačiai nuskambėjusį ir prie įvairovės ir lygybės skatinimo visuomenėje prisidėjusį poelgį, darbą, iniciatyvą, kūrinį.
Atviros visuomenės piliečio apdovanojimas skiriamas už drąsų demokratinių vertybių puoselėjimą darbo, socialinėje ir visuomeninėje aplinkoje.

KAIP VYKS LAIMĖTOJŲ ATRANKA?
Laimėtojų atranka vyks dviem etapais.
Pirmame etape visi norintys asmenys gali nominuoti kandidatą (-us) vienoje iš kategorijų, argumentuojant už kokius tiksliai veiksmus ar nuopelnus nominantas siūlomas. Pasibaigus kandidatūrų į apdovanojimus teikimams, komisija, sudaryta iš žmogaus teisių ir lygių galimybių srityje dirbančių ekspertų, svarstys visus gautus pasiūlymus ir į kiekvieną kategoriją atrinks po 3 nominantus tolimesniam balsavimui.
Antrojo atrankos etapo metu, atviro internetinio balsavimo būdu pakviesime visus iš atrinktų 3 kandidatų atrinkti vieną laimėtoją kiekvienoje kategorijoje.
Galutinis kiekvieno nominanto balas susidės iš komisijos ir atviro internetinio balsavimo rezultatų. Komisijos ir internetinio balsavimo rezultatai sudarys po 50 procentų galutinio balo. Nominantas savo nominacijoje turintis aukščiausią komisijos ir internetinio balsavimo suminį balą bus paskelbtas šios nominacijos laimėtoju.
Laimėtojai bus apdovanoti šių metų kovo 28 dieną Valdovų rūmuose, Vilniuje vyksiančios iškilmingos ceremonijos metu.
Būsime labai dėkingi, jei šia žinia pasidalintumėte kuo plačiau su visais suinteresuotais asmenimis ar kitais prieinamais kanalais.
      Jei turite klausimų – mielai į juos atsakysime. Prašome kreiptis telefonu: 8 706 63924; arba el. paštu: ivairove@lygybe.lt   

————————————————————-

Nacionalinei bibliotekų savaitei pasibaigus

Štai ir nušurmuliavo 18-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Ačiū už Jūsų iniciatyvas, kūrybiškumą, gražias idėjas ir entuziazmą. Gal tai tik mano nuomonė, bet man pasirodė, kad šių metų Bibliotekų savaitė buvo labai spalvota. J.

Ačiū dalyvavusiems konferencijoje „Kartu mes kuriame ateitį“.  Tikiuosi pranešimai buvo naudingi ir įdomūs. Konferencijoje dalyvavo 228 dalyviai, 4 pranešėjai iš užsienio, 5 iš Lietuvos. Konferencijoje patvirtinta Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkės ir Tarybos ataskaita, LBD Revizijos komisijos ataskaita, paskelbtas geriausias 2017 metų LBD skyrius – juo tapo Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skyrius (pirm. Daiva Jankauskienė).Konferencijoje priimtą rezoliuciją paskelbsime LBD svetainėje.
Taigi, kad turėtume bendrą Bibliotekų savaitės panoramą (tie kurie dar to nepadarė)  informaciją siųskite Dianai Ciparienei (pavaduotojavb@gmail.com) iki gegužės 14 d. Ruošime bendrą ataskaitą – ja dalinamės su mūsų Globėjais, rėmėjais ir partneriais. Jeigu kam nors paprasčiau galite pildyti tokią lentelę.

Bibliotekos pavadinimas Renginių skaičius Dalyvių skaičius Renginiai (1-2) apie kuriuos būtinai norite papasakoti
       

 

 

Sėkmės jūsų darbuose! Kartu mes sukursime ateitį!

LBD pirmininkė Jolita Steponaitienė

 

————————————

GEROS NAUJIENOS PRIEŠ LBD KONFERENCIJĄ

Norime pranešti, kad rytoj, balandžio 26 d., konferencijos „Kartu mes kuriame ateitį“ metu bibliotekų atstovams bus dalinama Mariaus Jovaišos knyga „Neregėta Lietuva“. Knygas galėsite atsiimti nuo 13 iki 16 val. Nacionalinėje bibliotekoje. Tik įėjus į biblioteką per centrinį įėjimą, rasite atsakingą žmogų, kuris ir perduos jums knygas. Daugiau informacijos bus pateikta konferencijos metu. Labai prašytume šią žinią perduoti kolegoms, kurie vyks į konferenciją., 

Taip pat visus, kurie negalės dalyvauti konferencijoje, norime pakvieti stebėti tiesioginę transliaciją internetu:

http://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=15258&p_k=1&p_event_id=7786

Pagarbiai, Diana Norkūnienė, LBD sekretorė

————————————————

Apie numatomas 2018 m. LBD veiklas ir kt.

Šių metų  vasario 2 d. įvykos pirmasis šių metų Lietuvos bibliotekininkų draugijos posėdis. Jo metu aptarta Draugijos numatomos veiklos 2018 metams, Nacionalinės bibliotekų savaitės, Bibliotekininko etikos kodekso, Geriausio metų LBD skyriaus konkurso nuostatų naujos redakcijos, LBD dalyvavimo Vilniaus knygų mugėje, bendradarbiavimo klausimai.

2018 metais Draugijos Taryba planuoja:

  • Organizuoti strateginę sesiją Draugijos skyrių pirmininkams;
  • Organizuoti draugijos jaunųjų specialistų sekcijos narių susitikimą-seminarą;
  • Organizuoti senjorų apsilankymą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje;
  • Išleisti Draugijos atviruką.
  • Visos kitos veiklas – atstovavimas, dalyvavimas konferencijose, kituose renginiuose priklausys nuo mūsų pačių aktyvumo ir galimybių.

2018 metų Nacionalinės bibliotekų savaitės tema „Kartu mes kuriame ateitį“. Savaitės metu kviečiame diskutuoti apie bibliotekų ateitį, partnerystes, bibliotekinei bendruomenei naujus iššūkius, susijusius su technologijų vystymusi, socialiniais reiškiniais ir problemomis. Artimiausiu metu paruošime išsamią informaciją. Tradiciškai Nacionalinės bibliotekų savaitės metu organizuosime tarptautinę konferenciją. Jos metu LBD Taryba atsiskaitys ir už 2017 metų veiklą. Konferencijai organizuoti gavome paramą iš Lietuvos kultūros tarybos.

Siunčiame jums Lietuvos bibliotekininko etikos kodekso projektą. Kviečiame su juo susipažinti, apsvarstyti savo skyriuose ir iki šių metų balandžio 15 d. pateikti pasiūlymus ir pastabas. Lietuvos bibliotekininko etikos kodeksą tvirtinsime konferencijoje. (Dokumentas pridedamas).

Keičiasi Geriausio metų LBD skyriaus nuostatai ir sąlygos. Kad būtų aiškesnį LBD skyriaus veiklų vertinimo kriterijai nuo 2019 metų LBD skyriai bus vertinami pagal tai kiek jų veiklos atlieps metų Temą, kuri bus paskelbiama Nacionalinės bibliotekų savaitės metu. Kadangi metų Temą pirmą kartą skelbsime šiais metais ir vertinsim 2019 metų veiklas pagal ją tai šiais, 2018 metais, už 2017 metų veiklas bus vertinama pagal senąją tvarką. (Dokumentas pridedamas)

Vilniaus knygų mugės Bibliotekų erdvėje bus daug gražių renginių, inicijuotų bibliotekų ir draugijos. Informacija paskelbta Draugijos svetainėje ir kituose informacijos šaltiniuose.

Draugiją, kaip bendradarbiavimo partnerį, mato Valstybinė lietuvių kalbos komisija, Neįgaliųjų reikalų departamentas, Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“. Manome, kad tai padės mums geriau pažinti savo skaitytojus.

 

Jau suskaičiavome draugijos narius. Mūsų 2412 (79 skyriai).

LBD pirmininkė                                                                                  Jolita Steponaitienė

————————————

Gerbiamieji kolegos,

2018 m. birželio 14–15 dienomis maloniai kviečiame dalyvauti tarptautinėje VU Komunikacijos fakulteto mokslinėje konferencijoje „Komunikacijos ir informacijos mokslai tinklaveikos visuomenėje: patirtys ir įžvalgos IV. 

Tarptautinis konferencijos organizacinis komitetas pabrėžia konferencijos tikslą – aptarti šiuolaikinių komunikacijos ir informacijos tyrimų problematiką, surengti diskusiją aktualiomis šiai mokslų krypčiai ir šakoms temomis. Temos turi būti aktualios ir reikšmingos komunikacijos ir informacijos mokslininkams, dėstytojams, studentams, atskleidžiančios autentišką tyrėjų patirtį, signalizuojančios socialinės ir kultūrinės tyrimų rezultatų sklaidos galimybes. Todėl organizatoriai siūlo iš pateikiamos konferencijos tematikos sąrašo pasirinkti artimiausią planuojamai pranešimo temai kryptį.
Konferencijos problematikos esminiai žodžiai: tinklaveika – inovacijos – žinia –naujiena – komunikacija – visuomenė.Konferencijos tradicija: tęsti diskusiją apie šiuolaikinę komunikaciją įvairiais aspektais – nuo paveldo iki politinės komunikacijos, nuo žinių vadybos iki performatyvios komunikacijos. Kokia komunikacijos ir informacijos mokslų problematika šiandien aktualiausia – kviečiame dalintis atsakymais apie savo tyrimus.
Konferencijos organizatoriai kviečia rengti temas, kurios yra reikšmingos pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį (1918-02-16).
Atsižvelgdami į komunikacijos ir informacijos mokslų srities aktualijas, konferencijos organizacinis komitetas kviečia teikti pranešimus šiomis tematikomis:

KOMUNIKACIJOS IR INFORMACIJOS MOKSLŲ KAITA LYGINAMUOJU ASPEKTU
KULTŪROS, PAVELDO, MOKSLO KOMUNIKACIJA IR INFORMACIJOS PASLAUGOS
BIBLIOTEKŲ VEIKLOS ORGANIZAVIMAS IR INFORMACIJOS TVARKYBA
DOKUMENTINIŲ MEDIJŲ ANTROPOLOGIJA
MEDIJOS IR LEIDYBA
KORPORATYVINĖ KOMUNIKACIJA
INFORMACIJOS  IR  ŽINIŲ VALDYMAS
ŽURNALISTIKA IR POLITIKOS KOMUNIKACIJA

Konferencijos kalba – anglų ir lietuvių. Numatoma pranešimų trukmė – 20 min., 10 min. bus skiriama klausimams ir diskusijoms.
Konferencijos organizatoriai maloniai informuoja, kad pagal pranešimus parengtus straipsnius ketinama publikuoti Vilniaus universiteto mokslo žurnaluose „Informacijos mokslai“, „Knygotyra“, „Žurnalistikos tyrimai/ Journalism Research“. 

SVARBIAUSIOS DATOS 

Iki 2018 m.​sausio 29 d. – pranešimų pavadinimų ir santraukų teikimas.
Iki 2018 m. vasario 28 d. – pranešimų vertinimas ir atranka.
Iki 2018 m. balandžio 1 d. – pranešėjų registracija.
Iki 2018 m. gegužės 28 d. – dalyvių registracija.
2018 m. gegužės mėn. pabaigoje planuojama paskelbti konferencijos programą.
Daugiau informacijos apie konferenciją ir registracijos formos pranešėjams  www.conference.kf.vu.lt

Konferencijos mokestis:*
–       registracija iki 2018.01.31 – 50 eurų.
–       registracija nuo 2018.02.01 – 65 eurai.
–       mokestis nerenkamas iš VU KF darbuotojų ir doktorantų.*       į konferencijos dalyvio mokestį įskaičiuota: pietūs, kavos pertraukos, 1 vakarienė, kultūrinis renginys.Informacija taip pat teikiama el. paštu: conference@kf.vu.lt. Telefonais: 85 236 6102; 8686 85452.

Dekanas,
Organizacinio komiteto pirmininkas prof. dr. Rimvydas Laužikas

 ————————-

Mieli kolegos,

Ar jau galvojate apie 17-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę?
LBD Taryba jau ruošiasi! 2017 m. Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, kuri vyks balandžio 24-30 d., siūlome temą #tuesibiblioteka.
Kviečiame į šių metų temą pažvelgti mūsų skaitytojų, lankytojų, vartotojų akimis. Kokie žmonės pas mus ateina? Ko jie tikisi? Kuo domisi? Visi jie skirtingi ir svarbūs:

Atviri, įdomūs, išmintingi, akiniuoti, žili, juokingi, draugiški, mokslininkai, mezgantys, pokštaujantys, keisti, greiti, kūrybingi, gražūs, nuoširdūs, linksmi, besidomintys, protingi, liūdni, žaismingi…
Bibliotekos gali ir turi būti tokios, kokių reikia skirtingiems į jas ateinantiems žmonėms.Todėl Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė skelbia: #tuesibiblioteka. Savaitės metu bibliotekos kvies savo lankytojus, bendruomenės narius, partnerius ir rėmėjus dalintis nuomonėmis ir idėjomis, kokios bibliotekos šiandien jiems reikia, kokia ji galėtų būti bei kaip kiekvienas galėtų prisidėti  ir kurti šiuolaikinę biblioteką  kartu. Kiekvieno  nuomonė yra svarbi ir gali tapti įkvėpimu bibliotekoms keistis ir keisti. Bibliotekose vyks bendruomenių renginiai, susitikimai su rašytojais, leidėjais, politikais, žiniasklaidos atstovais, kad visi kartu galėtų diskutuoti apie bibliotekų vaidmenį, svarbą ir ateitį.

Naudodami vieningą šūkį, skatinsime savo bendruomenes dalintis vertinimais bei nuomonėmis apie bibliotekas ir socialiniuose tinkluose.
Tu esi biblioteka. Tu gali ją keisti. Kurkime biblioteką kartu.

Lietuvos bibliotekininkų draugijos taryba

——————————-

Po X-ojo LBD suvažiavimo

2017 m. sausio 6 d. Vilniuje, saulėtekio 7 VU Gyvybės mokslų centre įvyko 10-asis LBD suvažiavimas. Suvažiavimas padėkojo 2 kadencijas iš eilės (6 metus) šauniai (ir neatlygintinai) dirbusiai LBD pirmininkei Alinai Jaskūnienei. Su jos paskutinių 3 metų veiklos ataskaita galite susipažinti Jame išrinkta nauja LBD Taryba. Naująja Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininke išrinkta Nacionalinės bibliotekos LBD skyriaus narė, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Informacijos išteklių departamento direktorė Jolita Steponaitienė. Suvažiavimo metu buvo atkreiptas dėmesys ir į netoleruotiną Švietimo ministerijos pavaldume esančių bibliotekų padėtį: daugelis jose dirbančių žmonių nuo 2016 m. taip ir nesulaukė atlyginimų padidinimo 2BMA, nors lėšos valstybės ir buvo skirtos. Suvažiavimo pabaigoje priimta rezoliucija, kuri atspindi suvažiavime svarstytus klausimus. LBD Mokyklų bibliotekų skyrių suvažiavime atstovavo 5 narės, nors galėjo būti žymiai daugiau.  Lietuvos bibliotekininkų draugijos X suvažiavimo rezoliucija. Plačiau apie LBD X suvažiavimą skaitykite ir nuotraukas žiūrėkite www.lbd.lt

———————–

X-asis LIETUVOS BIBLIOTEKININKŲ DRAUGIJOS SUVAŽIAVIMAS

2017 m. sausio 6 d. Vilniuje, saulėtekio 7 VU Gyvybės mokslų centre vyks 10-asis LBD suvažiavimas. Bus renkamas naujas LBD pirmininkas, taryba, revizijos komisija. Išklausysime 2 kadencijas dirbusios LBD pirmininkės Alinos Jaskūnienės ataskaitą, Revizijos komisijos ataskaitą ir kt. pasisakymus. Kviečiame dalyvauti LBD skyrių narius. Visiems, užsiregistravusiems dalyvauti bus išsiųsta programa ir kvietimai. Suvažiavimą remia FIMA (intelektualūs inžineriniai sprendimai) ir UAB „Rotas“

 (Preliminari programa)


10.00 – 11.00 Dalyvių registracija, kava.

11.00 – 11.30 Suvažiavimo atidarymas. Sveikinimo kalbos. Dalyvauja kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jansson

11.30 – 12.30

  • LBD veiklos ataskaita. Alina Jaskūnienė, LBD Pirmininkė;
  • Revizijos komisijos ataskaitos svarstymas ir tvirtinimas.
  • Pasisakymai, diskusijos dėl LBD pirmininko, tarybos, revizijos komisijos narių kandidatūrų.

12.30 – 13.00

  • LBD pirmininko, LBD tarybos, Revizijos komisijos rinkimai (slaptas balsavimas);

13.00 – 14.30 Pietų pertrauka.

14.30 – 15.00 LBD įstatų pakeitimų tvirtinimas.

15.00 – 15.30 Balsų skaičiavimo rezultatų paskelbimas.

15.30 Suvažiavimo uždarymas.

——————————

Lietuvos bibliotekininkų draugija (LBD) skelbia konkursą „Knyga, pakeitusi mano gyvenimą“

Tradicija tapusi akcija „Knygų Kalėdos“ jau šeštus metus keliauja po Lietuvą. Šių metų akcijos tema – knygos, kurios keičia gyvenimą. „Knyga gali įkvėpti, padėti atsakyti į klausimus, spręsti problemas, jaustis stipresniam, kovoti už savo teises ir ateitį“, – teigia šios akcijos iniciatorė, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. 
Kaip manote Jūs, ar perskaityta knyga gali būti postūmis, nuo kurio prasideda esminiai gyvenimo pokyčiai? Kokia knyga buvo lemtinga jūsų gyvenime? Savo mintimis iki š. m. 2016 gruodžio 21 d. dalinkitės Lietuvos bibliotekininkų draugijos skelbiamame konkurse „Knyga, pakeitusi mano gyvenimą“. Konkurso sąlygos:
Konkursas vyksta 2016 m. gruodžio 1–21 d.knyga-pakeitusi-gyvenima_17

  1. Konkurse gali dalyvauti visos Lietuvos bibliotekos, kviesdamos savo skaitytojus dalintis mintimis apie perskaitytas knygas, kurios įkvėpė skaityti, patirti skaitymo malonumą, suteikė išminties, stiprybės, pastūmėjo esminiams pokyčiams ar kaip kitaip pakeitė jų gyvenimą.
  2. Knygos, pakeitusios gyvenimą, viršelio nuotrauką kartu su aprašymu skelbkite savo bibliotekos socialiniame tinkle Facebook paskyroje su žyma #KnygaPakeitusiManoGyvenima.
  3. Įdomiausias, originaliausias, netikėčiausias mintis kartu su nuotraukomis* siųskite el. paštu r.mauricaite@klavb.lt. Ši informacija bus skelbiama LBD socialinio tinklo Facebook paskyroje.
  4. Siųsdami mintis LBD kartu su nuotrauka pateikite ir šią informaciją: visą bibliotekos pavadinimą, skaitytojo vardą bei atsakingo asmens vardą ir pavardę bei kontaktus (tel. numerį ir el. pašto adresą).
  5. Konkursą laimės trijų nuotraukų su komentarais autoriai, surinkę daugiausiai „Like/Patinka“ paspaudimų.
  6. 2017 m. sausio 6 d. nugalėtojai bus apdovanoti Lietuvos bibliotekininkų draugijos suvažiavime Vilniuje. 
    * Talpinsime tik aukštos kokybės nuotraukas jpg formatu.

————————–

880x250

Kviečiame jus pasidalinti informacija apie organizuojamus ar jau įvykusius renginius:

Knygų Kalėdų svetainėje internete, siųskite A. Samavičienei airida@klavb.lt

LBD svetainėje internete, siųskite Dž. Kaunaitei dzeinara.kaunaite@ku.lt>

LBD facebook profilyje, siųskite R. Mauricaitei ramune.mauricaite@yahoo.com

Knygų Kalėdų facebook profilyje P. Kalmantui paulius.kalmantas@prezidentas.lt

—————————————–

Dėmesio! Klastingos knygos

Gerbiamieji kolegos, daugelis mūsų bibliotekų artėjant šv. Kalėdoms sulaukė pasiūlymo papildyti fondus (nemokamai) knygomis, kurias platina asociacija „Dr. Sinelnikovo draugų klubas „Baltosios Gulbės“ ir leidykla „Baltosios gulbės“.  
Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento specialistų bei analitikų vertinimu. šių knygų, klastojančių bei iškraipančių Lietuvos istoriją, bandančių reabilituoti sovietinio rėžimo nusikaltimus, neturėtų būti mūsų bibliotekose.

Pagarbiai, 
Alina Jaskūnienė,  Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė

P.S. dar nuoroda, straipsnis www.delfi.lt

http://www.delfi.lt/news/daily/medijos-karas-propaganda/negalejo-patiketi-savo-akimis-knygynuose-stalina-slovinanti-knyga-lietuviu-kalba.d?id=71872964

——————————

 

Gerbiamieji kolegos, Dalinamės svarbia informacija

1. Kitų metų sausio mėn. vyks LBD suvažiavimas, rinksime naują pirmininką, tarybą.

Prašome iki gruodžio 1 d. sumokėti nario mokestį už 2016 metus.

Vilniaus poskyrio nariai gali sumokėti grynaisiais (kreiptis į Solveigą) arba pavedimu į nurodytą sąskaitą. Mokant pavedimu prašau man (el paštas lbdmokykluskyrius@gmail.com tel. 867378212)  arba Solveigai (sietuva.biblioteka@gmail.com ) atsiųsti pavedimo kopiją. Nesumokėjusiems Vilniaus poskyrio  nariams išsiųsiu priminimus, kad nereikėtų skambinti ir klausinėti.
Kitų miestų poskyrių pirmininkus  prašau atsiųsti narių žiniaraščius ir mokestinio pavedimo kopijas. Kai narių yra mažiau nei 3 ir skyriaus nesudaro, prašau sumokėti nario mokestį pavedimu į draugijos sąskaitą ir man atsiųsti kopiją (el paštas 
lbdmokykluskyrius@gmail.com)
Lietuvos bibliotekininkų draugija
Adresas: Šv. Ignoto 6,LT-01120 Vilnius
Atsiskitomoji sąskaita: LT217044060001174002
Įm. kodas“ 291918970

Tai patvirtina jūsų narystę draugijoje ir bus labai svarbūs nustatant atstovavimo suvažiavime kvotas. Jau gruodžio mėn. kviesime jus siūlyti kandidatus į LBD tarybą, pirmininko postą.

Pagarbiai, LBD pirmininkė Alina Jaskūnienė

———————————————————–

Jaunųjų bibliotekos specialistų gerosios patirties mainai Pabaltyje

Kviečiame jaunuosius bibliotekų specialistus dalyvauti š. m. birželio 6-10 d. Lietuvos bibliotekų draugijos jaunųjų specialistų sekcijos organizuojamoje kvalifikacijos tobulinimo kelionėje „Jaunųjų bibliotekos specialistų gerosios patirties mainai Pabaltyje“.
Registracija prasidės šiandien, gegužės 12 d., 14 val. 

šiuo adresu https://docs.google.com/forms/d/1mw1BTGbd-JlOJT18aHG12XBNQFrq9hmxu7qpdaQCGKQ/closedform Daugiau informacijos rasite prie laiško pridėtame kvietime. Juos gavo visi LBD Mokyklų skyriaus nariai (pastaba mano I.K.)
Kartu su laišku, taip pat siunčiame ir LBD pirmininkės Alinos Jaskūnienės kvietimą. Vietų skaičius labai ribotas, todėl raginame nedelsti.
Pagarbiai, Alma Masevičienė, Lietuvos bibliotekininkų draugijos Tarybos narė Nacionalinės bibliotekos LBD skyriaus pirmininkė
Gedimino pr. 51, 01504 Vilnius

alma.maseviciene@lnb.lt, Tel. 8 5 239 8585, mob. 8 611 91334, www.lnb.lt

—————————————

Labas rytas, gerbiamieji kolegos,

dėkojame jums už aktyvų dalyvavimą ir išradingumą organizuojant Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę.

Tradiciškai renkame statistiką. Prašytume iki šeštadienio, gegužės 7 d., užpildyti lentelę.

Taip pat Britų tarybos prašymu renkame skaičius ir apie Šekspyrui skirtus renginius.Užpildytas lenteles
siųskite el.p. adresu lbd.sekretore@gmail.com    LBD sekretorė

  Lenteles lbd nariai excel formatu gaus  el. paštu

                                    ————————————————————————————————

METINĖ LBD KONFERENCIJA LR SEIME

XVI Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Stiprios bibliotekos, stipri visuomenė“ Tarptautinės knygos ir autorių teisių dienos, balandžio 23-osios, minėjimas Metinė Lietuvos bibliotekininkų draugijos konferencija Seimas, III-ieji rūmai, 2016 m. balandžio 22 d., Vilnius
Ši LBD konferencija  kaip ir kasmet gausi apdovanojimų ir padėkų puikiai dirbantiems šalies bibliotekininkams, LBD skyriams.
Konferencijos dalyvius sveikino:
Lietuvos Respublikos Ministro  Pirmininko patarėjas Faustas Latėnas
Lietuvos Respublikos Seimo narė, Bibliotekų metų iniciatorė Dalia Teišerskytė
Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos generalinė sekretorė Asta Junevičienė
Lietuvos Respublikos Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto pirmininkas Mindaugas Bastys
Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas
Apdovanojimus teikė:
Geriausių 2015 metų bibliotekininkų apdovanojimai, įteikia Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos viceministras dr. Romas Jarockis
Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. Renaldas Gudauskas
Geriausių 2015 metų LBD skyrių apdovanojimai, įteikia LBD pirmininkė Alina Jaskūnienė ir UAB „Asseco Lietuva“ generalinis direktorius Albertas Šermokas
Akcijos ,,Aš skaitau, nes“ aktyviausių dalyvių ir kiti apdovanojimai, įteikia LBD pirmininkė Alina Jaskūnienė
„Išminties marių“ ir ,,Jonvabalio“ apdovanojimai Pamario krašto bibliotekininkams, įteikia Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešosios bibliotekos direktorius Juozas Šikšnelis
LR Kultūros ministerijos ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ apdovanota Lietuvos Edukologijos Universiteto bibliotekos direktorė Emilija Banionytė.
Gausiame apdovanotųjų būryje ir LBD Mokyklų bibliotekų skyriaus narės Vilniaus M.Mažvydo progimnazijos bibliotekininkės   Regina Vaitkevičienė ir Danguolė Matulevičienė už 15 metų organizuojamą Šiaurės Šalių bibliotekų savaitę, už mokyklos bendruomenės telkimą, tradicijų formavimą ir puoselėjimą, šiaurės šalių literatūros propagavimą.  Konferencijoje trumpus pranešimus skaitė:
Liutauras Degėsys, Lietuvos rašytojų sąjungos valdybos narys, rašytojas
Aida V. Dobkevičiūtė, Lietuvos leidėjų asociacijos vykdomoji direktorė
Valentinas Sventickas, Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos Tarybos narys
Artūras Karosas, Lietuvos spaustuvininkų asociacijos prezidentas
Andrius Kontrimavičius, UAB „Digitouch“ direktorius
Giedrius Milašiūnas, www.patogupirkti.lt pardavimų ir rinkodaros vadovas„Dassault Systèmes SOLIDWORKS Corp.“ trimačio modeliavimo, dizaino ir inžinerinio projektavimo sprendimai Lietuvos bibliotekoms Vladimir Popov, Andrew Gregory, „SOLIDWORKS Corp.“, UAB „IN RE“Bibliotekos svarba pranešimuose atskleidžiama įvairiais aspektais. LBD pirmininkė Alina Jaskūnienė pranešime apžvelgė įvykiais ir renginiais gausius 2015 metus. Daug įspūdingų renginių, pvz. Knygų Kalėdos-15  beveik 50.000 naujų knygų, 3560 rėmėjų, pirmą kartą – 1208 savanoriai, 140 pranešimų apie renginius, 600 nuotraukų, 1700 renginių, daugelis jų peržengė bibliotekų sienas. 1931 m.  LBD istorija prasidėjo nuo  15 narių. Šiandien  LBD vienija 2744 narius, Konferencijoje dalyvauja 209 LBD nariai,  57 skyrių atstovai. LBD – didžiausia asociacija Lietuvoje. LBD Taryba surengė 6 posėdžius ir 18 virtualių. Nuo 2013 m. LBD atstovauja Trišalėje Taryboje (Tarybos kultūros komiteto pirmininkas  P.Zurlys). Nuo 2016 07 01 d. toliau kils atlyginimai kultūros darbuotojams, lėšos biudžete numatytos.
Pirmininkė informavo, kad reikėtų nuolat dirbančio sekretoriaus nors 0,5 etato ir buhalterio 0,5 etato, nes finansinė veikla vis sudėtingesnė , ataskaitos  teikiamos ne tik VMI, bet ir Registrų centui , kt. Taip pat metiniame pranešime užsiminta apie būtinybę didinti nario mokestį, tačiau tai LBD suvažiavimo klausimai.
Baigdama gerb. Pirmininkė kvietė – bendraukime ir dalinkimės mūsų sėkmės istorija!
Metinės konferencijos medžiaga bus skelbiama LBD tinklapyje www.lbd.lt , sekite informaciją

LBD sekretorės informacija
———————————

Laiškas LBD skyriams, LBD nariams 

file-page1

 ——————————- 

LBD pirmininkės laiškas Draugijos nariams

2016-01-20

Nuoširdžiai   dèkoju  visiems   dalyvavusiems   ,.Knygų  Kaledų    akcijoje  ir  perduodu   LR Prezidentès Dalios Grybauskaitès padèką. Aktyviausiai, išradingiausiai akcijoje dalyvavusios bibliotekos sulauks asmeniškų padèkų.

Akcijos metu beveik 50 tūkstančių naujų knygų pasiekè bibliotekas, vaikų globos ir senelių namus, šeimynas. Knygas dovanojo gyventojai, bendruomenès, verslo ir visuomeninès organizacijos, leidèjai, rašytojai… Iš viso Lietuvos bibliotekas knygomis parèmè 3560 geradarių. Šiemet pirmą kartą startavo iniciatyva „Knygų Kalèdų savanoriai ‘, primindama, kad dovanoti galima ne tik knygq, bet ir dèmesį, bendravimo džiaugsmą. 1208 savanoriai dalyvavo skaitymuose.

Viešosios, mokyklų, universitetų, valstybinès bibliotekos akcijos  metu suorganizavo daugiau nei 1700 renginių. 43 bibliotekos suorganizavo 101 renginį vaikų ir senelių globos namuose, šeimynose.

,.Knygų Kalèdos tapo visuotinu, knygų bičiulius visoje šalyje sutelkiančiu judèjimu, mažinančiu socialinę atskirtį, skatinančiu bendrauti ir dalintis knygomis su tais, kuriems jų labiausiai trūksta. Šiais „Knygų Kalèdų“ rezultatais, gražia ir prasminga dovana bibliotekų skaitytojams ir visiems knygų mylètojams,  pradèjome Bibliotekų metus.

Dalinuosi dar viena gera žinia — Vyriausybè sausio 20 d. posèdyje patvirtino Bibliotekų metų minèjimo program. http://Irkm .lrv. It/lt/na u i ienos/vyria usybe- pritare- bibIioteku- metu-mine¡ imo- pIanui

Džiaugiuosi, kad Bibliotekų metų minèjimo darbo grupès nariai buvo aktyvūs, principingi ir pavyko gauti lèsų ne tik naujoms knygoms, bet ir metų veikloms, jų viešinimui. Nuoširdžiai dèkoju mūsų kolegei Irenai Krivienei, kuri dalyvavo LRS ŠMKK ir apgynè mūsų poziciją. Ją įgyvendinant plane, bus sukurtas metų logotipas, kviesime į metų atidarymo ir XVI-iosios Nacionalinès Lietuvos bibliotekų savaitès pradžios renginius (pastarajam finansavimas skirtas per Birštono MB), mūsų mažuosius skaitytojus į „Vasaros skaitymus‘ ir kt. Žinoma, labai gaila, kad daugelio įdomių jūsų pasiūlytų iniciatyvų, kaip ir nacionalinès bibliotekų savaitès veiklų, nèra šiame plane, kad teko jų atsisakyti vis mažèjant lèšoms.

Dar viena gera žinia — Lietuvos kultūros taryba skyrè finansavimą 2 mūsų projektams. Džiaugiuosi, kad jaunimas palaikè iniciatyvą stiprinti bendradarbiavimą su Latvijos ir Estijos kolegomis. Nuoširdžiai dèkoju Almai Masevičienei, projekto „Jaunųjų bibliotekos specialistų kompetencijų ugdymas: gerosios patirties mainai Pabaltyje“ vadovei už puikiai parengtą projektą.

Gavome finansavimą tarptautinei konferencijai „Stiprios bibliotekos, stipri visuomenè”, kurią  balandžio mėn. organizuosime kartu su Helsinkio centrine biblioteka, kolegomis is Šiaurès šalių. Nuoširdžiai dèkoju už pagalbą rengiant ši projektą Elonai Varnauskienei.

Deja, turiu pasidalinti  ir blogomis  žiniomis.  Šiandien gavome mūsų  kolegès  Laimos Kutiščevos laišką apie skaudžią situaciją, bibliotekininkų atleidimą Širvintų rajone. Gaila, kad apie tai sužinome, kai jau viskas  įvykę  ir galime  tik paviešinti esamą situaciją. Kviečiu LBD narius rašyti, jei turite situaciją, klausim ų, kuriuos galėtų padèti  spręsti LBD taryba. Mums svarbus ryšys su Jumis, bendravimas ir bendradarbiavimas.

Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė                                      Alina Jaskūnienė

—————————————————–

Ruošiamės Vilniaus knygų mugei

Primename, jog artėja 17-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė, kuri vyks 2016 m. vasario 25-28 dienomis. Bibliotekos gali dalyvauti mugėje:

1. Teikti paraiškas kultūrinei renginių programai. Paraiškų formos yra trijų rūšių:

  • Paraiška kultūriniam renginiui (pildoma visiems mugės erdvėse planuojamiems renginiams);
  • Paraiška kultūriniam renginiui, skirtam vaikų auditorijai (pildoma renginiams Vaikų scenoje);
  • Paraiška renginiui, vyksiančiam stende (pildoma renginiams, vyksiantiems paraiškos teikėjo stende).

Leidykla/institucija, teikdama paraiškas, jas turi sureitinguoti svarbumo tvarka (1-oji pozicija yra svarbiausia). Į paraiškos teikėjo prioritetus bus atsižvelgiama skirstant renginių laikus bei erdves.

Be paraiškų kiekviena mugėje dalyvaujanti ir renginius organizuojanti institucija turi atsiųsti pasirašytas ir skenuotas paraiškų teikimo ir renginių rengimo reglamento kopijas bei paraiškas Word formatu. Užpildytas ir pasirašytas renginių paraiškų ir reglamento kopijas prašome siųsti adresu vakare.smaleckaite@lithuanianculture.lt iki 2015 m. lapkričio 30 dienos imtinai.

Pažymime, kad į mugės kultūrinių renginių programėlę bus rašomos ne daugiau nei 4 renginio dalyvių pavardės. Todėl prašome į tai atsižvelgti pildant paraiškas. Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad paraiškos, atsiųstos po lapkričio 30 dienos, nebus svarstomos.

Reglamente įrašyta galutinė informacijos programėlei pateikimo data – sausio 25 diena. Iki minėtos dienos bus galima tikslinti paraiškas, t. y. keisti renginio pavadinimą, dalyvių pavardes. Į vėlesnius pakeitimus atsižvelgiama nebus. Vilniaus knygų mugės dalyviai savo ruožtu reklamuoti renginius gali ir kitais būdais – organizatoriai atsakingi tik už jų pristatymą programėlėje.

Kilus klausimams, prašome kreiptis į Vilniaus knygų mugės kultūrinių renginių koordinatorę Vakarę Smaleckaitę adresu vakare.smaleckaite@lithuanianculture.lt.

Paraiškų formas ir reglamentą rasite prisegtus prie šio laiško.

Kviečiame aktyviai dalyvauti ir paraiškas siųsti kuo anksčiau! Taip pat primename, jog 2016-ųjų metų mugės tema – „Personažas ieško autoriaus“.

2. Siūlyti idėjas ir prisidėti prie Bibliotekų erdvės mugėje įgyvendinimo.

Kviečiam visus prisidėti prie Vilniaus knygų mugėje veikiančios Bibliotekų erdvės.

Bibliotekų erdvė. Mugės lankytojų lauks atvira ir interaktyvi erdvė mugėje – BIBLIOTEKŲ ERDVĖ. Tai biblioteka be sienų, sukurta kiekvienam mugės lankytojui bei visai šeimai. Čia ne tik galėsite ramiai pavartyti leidyklų knygas, bet ir pailsėti, pabendrauti prie kavos ar arbatos puodelio. Susipažinsite su išskirtiniais Lietuvos bibliotekų projektais. Bibliotekų erdvė įsikurs 3 salės galerijoje (II aukštas).

Bibliotekų erdvei skirta vieta būtų padalinta į keletą segmentų.

Poilsio zona. Zona skirta poilsiui, kavos pudeliui ir knygai.

Stendų zona. Bibliotekų stendai su pristatymais ir konsultacijomis.

Bibliotekų erdvės laboratorija. Šiek tiek kruopštumo reikalausiantys edukaciniai užsiėmimai, skirti visai šeimai.

– „Gyvoji biblioteka – kur knygos yra žmonės, o skaitymas – pokalbis“. „Gyvoji biblioteka“ yra neformalaus ugdymo metodas, skatinantis tarpusavio supratimą, toleranciją ir pagarbą žmogaus teisėms. Skaitytojas gali pasirinkti pašnekovą, užduoti jam rūpimus klausimus ir išgirsti atsakymus.

Laukiame pasiūlymų dėl:

· Bibliotekų veiklos/projektų galimų įgyvendinti Bibliotekų erdvėje mugės metu

· Savanorių galinčių dirbti mugėje Bibliotekų erdvėje 2016 m. vasario 25-28 d.

Jei turite pasiūlymų, idėjų tinkančių įgyvendinti Bibliotekų erdvėje siųskite jas iki 2015 m. lapkričio 30 d. Indrei Zalieskienei (indre.zalieskiene@mb.vu.lt; Tel. (8 5) 268 7133 / Mob. 8 687 97868).
Paraiškų formas LBD MBS narės gavo el. paštu, jei kas negavo – kreiptis į Agnę Mikelionytę, LBD sekretorę, tel/faks. 8 319 65760

el. paštas: lbd.sekretore@gmail.com

Labai kviečiam dalyvauti ir sukurti šventę ne tik lankytojams, bet ir patiems sau. 2016 – Bibliotekų metai.

———————————————————————-

Garbingas „Knygų Kalėdų“ dovanotojų sąrašas vienoje vietoje

Airidos, atsakingos už Knygų Kalėdų svetainę, prašymu dalinuosi informacija, kaip viešinti savo bibliotekų Knygų Kalėdų bičiulius (žmones, įstaigas, dovanojusius akcijos metu knygas):
Yra sukurtas google dokumentas, kuriame bibliotekos akcijos „Knygų Kalėdos“ metu yra kviečiamos pildyti akcijos bičiulius-knygų dovanotojus. Visi bičiuliai atsirastų vienoje vietoje.
Formą, galite
užpildyti „Google“ formose.

Formoje pildykite tik tuos laukus, kuriems turite informacijos. 1-5 laukeliuose rašykite tik organizacijos pilną pavadinimą, jei rašote kabutes, rašykite lietuviškas (jei neišeina parašyti, rinkite kodukus: parašysite laikydami Alt klavišą klavietūroje ir surinkę 247; – Alt+242), 6 lauke rašykite pilnus vardus ir pavardes (taip pat su visomis lietuviškomis raidėmis).

1. Knygų bičiuliai-ambasados

2. Knygų bičiuliai – verslo organizacijos

3. Knygų bičiuliai – valstybės ir savivaldybių įstaigos

4. Knygų bičiuliai – visuomeninės organizacijos, fondai

5. Knygų bičiuliai – leidyklos, knygynai

6. Knygų bičiuliai – asmenys, padovanoję knygų

7. Knygų bičiuliai – dovanoję knygų mokyklų bibliotekoms

 

Dar kartą dalinuosi formos nuoroda: https://docs.google.com/forms/d/1uvUHy55GCbCPfusLdkis0_4hfHGvtC-wv3JyHL_Wajw/viewform?c=0&w=1

—————————————————————————————————————————————

Artėja konferencija „Vaclovo Biržiškos skaitymai 2015. Biblioteka kaip dalyvaujamoji institucija“

Gerbiamieji kolegos, dalinuosi informacija apie konferenciją „Vaclovo Biržiškos skaitymai 2015. Biblioteka kaip dalyvaujamoji institucija“. Šį kartą pridedame pranešimų santraukos formą, kurią turėtų užpildyti norintys skaityti pranešimus.

Taip pat, norintys dalyvauti kaip klausytojai, turėtų užpildyti konferencijos dalyvio formą ir ją atsiųsti el. p. : lbd.sekretore@gmai.com

Su pagarba Agnė Mikelionytė, LBD sekretorė tel/faks. 8 319 65760 el. paštas: lbd.sekretore@gmail.com

Laba diena, maloniai kviečiame dalyvauti Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Bibliotekininkystės ir informacijos mokslų instituto kartu su Lietuvos bibliotekininkų draugija ir Birštono viešąja biblioteka rengiamoje nacionalinėje mokslinėje konferencijoje „Vaclovo Biržiškos skaitymai 2015. Biblioteka kaip dalyvaujamoji institucija“.

Konferencija vyks 2015 m. gruodžio 2 d. Birštono kurhauze, B. Sruogos g. 2, Birštonas.

Konferencijos organizatoriai kviečia dalyvius, galinčius skaityti pranešimus tematika:

  • Dalyvaujančioji ir dalyvaujamoji biblioteka – nuo bibliotekininkų draugijos iki šiuolaikinių socialinių tinklų
  • · Bendruomenių įtrauktis ir kintantys dalyvaujamosios bibliotekos vaidmenys
  • · Socialinių tinklų ir bendruomenių įtaka kultūros komunikacijai
  • · Socialinio saityno įtaka organizuojant bibliotekų veiklą
  • · Bibliotekų rinkinių raida ir skaitmeninė repatriacija
  • · Bibliotekininkų vaidmuo kraštotyros informacijos rengime
  • · Regiono kultūros paveldas ir virtualios kraštotyros dokumentų bibliotekos
  • · Etnosocialiniai tapatumai ir jų raiška bibliotekose
  • · Sakytinė istorija ir lauko tyrimai kraštotyrinėje bibliotekų veikloje
  • · Lokalinė istorija ir skaitmeniniai pasakojimai bibliotekose
  • · Teminės erdvės bibliotekose mokslo komunikacijai
  • · Naujos platformos lietuvių literatūros sklaidai ir skaitymo skatinimui
  • · Vartotojų įtraukimas formuojant bibliotekų paslaugas (savanorystė, socialinio saityno įtaka)
  • · Vartotojų įtaka informacinių išteklių formavimui
  • · Bendradarbiavimo tarp bibliotekų geroji praktika
  • · Geroji projektinė dalyvaujamosios bibliotekos patirtis

Pranešimų santraukas (150-200 žodžių, iki 2000 sp. ženklų, pranešimo teikimo ir santraukos forma pridedama kvietime) iki 2015 m. lapkričio 16 d. el. paštu greta.lopetkaite@kf.vu.lt. Planuotina pranešimo trukmė – 15 min. Autoriai apie pranešimus, įtrauktus į konferencijos programą, bus informuoti iki 2015 m. lapkričio 20 d.

Visus kitus (ne pranešėjus) susidomėjusius konferencija ir norinčius joje dalyvauti maloniai kviečiame registruotis el. paštu: lbd.sekretore@gmai.com

Daugiau informacijos apie konferenciją ir pranešimo santraukos forma – prisegtuke.

Pagarbiai, Greta Lopetkaitė, specialistė

Komunikacijos fakulteto
Bibliotekininkystės ir informacijos
mokslų institutas,
Vilniaus universitetas.
Saulėtekio al.9, Vilnius, kab. 211
tel. 8 5 236 6109
el. paštas:
greta.lopetkaite@kf.vu.lt

————————————————————————————————–

Naujienos sugrįžusiems po atostogų

Pavyko argumentuoti ir Kultūros , meno taryba pritarė, kad būtų skirtas didesnis finansavimas Skaitymo skatinimo programai.

Daugelis, turbūt, jau skaitėte mūsų profilyje Facebook apie susitikimą su Premjeru. Jis patikino, kad 2016 m. bus tęsiamas kultūros ir meno darbuotojų atlyginimų didinimas. Atlyginimai turėtų padidėti dar apie 72 Eur.

Kviečiu aktyviai jungtis prie LBD paskyros Facebook, nes čia operatyviausiai pateikiame informaciją.

Visiems gražių darbų, gaivios vasaros.

Alina Jaskūnienė,

LBD pirmininkė

———————————————————–

 

KVIEČIAME FOTOGRAFUOTI(S)

Nenumaldomai artėjant Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei ir LBD Pirmininkei palaikant, kviečiu visus prisidėti prie iniciatyvos pirmąją (ar antrąją)NLBS dieną FOTOGRAFUOTIS bendrai nuotraukai (ar kelioms) su kolektyvu, lankytojais, ar kitais bendruomenės nariais, taip pradedant visą renginių ciklą.

Nuotrauka gali būti bet kokio turinio tik turėtų atspindėti, kaip Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę pradedate Jūs, Jūsų biblioteka: kaip nusiteikę, ką veikdami, kaip kviesdami ar informuodami bendruomenę domėtis Savaitės renginiais? Parodykite!

Nuotraukas publikuokite socialiniuose tinkluose naudodami žymą #NLBS2015 , viešinkite savo svetainėse, siųskite, kad paskelbtų LBD ar LBD JSS savo paskyrose, dalinkitės – kad kuo daugiau žmonių pamatytų!

Nuotraukos galėtų tapti žiemą itin populiarių nuotraukų ciklo ir puikios iniciatyvos „Nebūk besmegenis“ tęsinys – sudominkime ir kvieskime vieni kitus dalyvauti Bibliotekų savaitėje! 🙂

Surinksime visas nuotraukas į vieną koliažą, kuris taps Nacionalinės Lietuvos bibliotekos savaitės geros nuotaikos atspindžiu 🙂

Kviečiu visus dalintis šia žinute, perduoti informaciją bibliotekose NLBS renginius organizuojantiems asmenims, LBD skyriams ir imtis iniciatyvos patiems. 

Balandžio 23 d. žada nusotabų orą – bus puikus ir įkvepiantis startas! Gražių nuotraukų visiems!

Pagarbiai,
Eglė Grigaitė, 

Jaunųjų specialistų sekcija
Lietuvos bibliotekininkų draugija

———————————————————–

XV-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė,
 konferencija „Biblioteka: informacija ir žinios – kiekvienam“

Vilnius, 2015 m. balandžio 27 – 28 d.

Pagrindinės pranešimų temos:

  1. Bibliotekų vaidmuo kuriant informacijos ir žinių visuomenę, mažinant informacinę atskirtį;
  2. Bibliotekų patirtys kuriant  mokslo duomenų ir kultūros paveldo archyvus;
  3. Bibliotekos  visuomenės informacinio raštingumo ugdyme;
  4. Bibliotekų paslaugos žmonėms su specialiaisiais poreikiais;
  5. Skaitmeninio amžiaus bibliotekininkų kompetencijos ir nauji vaidmenys;
  6. Bibliotekų iniciatyvos ir projektai, telkiantys bendruomenes.

Bibliotekininkus, informacijos specialistus, informacijos vadybininkus, mokslininkus ir kitus profesionalus kviečiame teikti pasiūlymus pranešimams nurodytomis ar artimomis pagrindinei konferencijos idėjai  temomis.

Numatomi pranešimų formatai:

– Pranešimas (15-20 min)

– Pecha Cucha (6 min 40 sek)

Siunčiant pasiūlymus, būtina nurodyti:

  • Pranešimų autorių (us);
  • Pranešimo pavadinimą;
  • Pranešimo santrauką (200-300 žodžių,  lietuvių kalba)
  • Trumpa biografinė informacija apie pranešėją;
  • Informacija kontaktams.

Svarbu:

Pranešimų pasiūlymų lauksime iki balandžio 5d.

Pranešimų patvirtinimas bus atsiųstas iki balandžio 12d.

Suderinta renginio programa bus atsiųsta iki balandžio 19d.

Pranešimų skaidrių lauksime iki balandžio 24 d.

Siūlymus pranešimams siųsti ir informacijos teirautis:

Elona Varnauskienė, LBD tarybos narė.

elona.varnauskiene@mb.vu.lt

————————————————————

 Kviečiame į trumpametražių filmų kūrimo konkursą

Artėjant Nacionalinei bibliotekų savaitei Lietuvos bibliotekininkų draugija skelbia trumpametražių filmų kūrimo konkursą „Biblioteka: informacija ir žinios – kiekvienam“. Konkursas skirtas pristatyti visuomenei bibliotekų prieinamumą kiekvienam vartotojui bei paskatinti bibliotekos darbuotojų ir skaitytojų bendradarbiavimą. Konkursas vyks: 2015 m. kovas 18 d. – 2015 m. balandžio 11 d. Išsamią informaciją, konkurso nuostatus bei registracijos anketą galite rasti http://www.lbd.lt/?p=5017.

Agnė Mikelionytė,
LBD sekretorė
tel/faks. 8 319 65760
el. paštas
: lbd.sekretore@gmail.com

———————————————————————————————————

Iš LBD pirmininkės pranešimo apie nacionalinę bibliotekų savaitę

Informuojama, kad po kovo 6 d. vykusio LBD Tarybos posėdžio, kuriame aptartas pasiruošimo Nacionalinei bibliotekų savaitei „Biblioteka: informacija ir žinios kiekvienam“, kuri vyks balandžio 23-29 dienomis, informuojame, kad:
1. kuriamas savaitės plakatas, kurio el. versiją gaus kiekvienas skyrius (spausdinti – nebus platinami)
2. balandžo 23 d. kviečiame pradėti savaitę tradiciniais skaitymais 12 val.. Kadangi 2015-ieji paskelbti Etnografiniais regionų metais, siūlome skaityti savo regiono rašytojų kūrybą;
3. balandžio 27d. LR Seime vyks tarptautinė konferencija „Biblioteka: informacija ir žinios – kiekvienam“. Jei bus gautas LKT finansavimas, konferencija vyks dvi dienas. Informacija bus tikslinama.
4. Savaitės renginiuose dalyvaus IFLA prezidentė Sinikka Sipilä.

Iki balandžio 10 d. prašome atsiųsti Jūsų planuojamus renginius, skirtus  Nacionalinei biblioetkų savaitei LBD Mokyklų bibliotekų skyriaus pirmininkei Leonijai Kėvalienei el. p.leonija@inbox.lt užpildant tokią lentelę. Pvz.

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai Lietuvos bibliotekose (balandžio 23-29 d.)
Bibliotekos tikslus pavadinimas:  Vilnius Antakalnio gimnazijos biblioteka
El. nr. Data Laikas Renginio pavadinimas
1. 2015-03-24 12.00 Pamoka – konferencija Trumpalaikio projekto „Biblioteka – vakar, šiandien ir rytoj“ pristatymas I klasėse
2. 2015-03-23 14.00 Ekskursija į Vilniaus centrinės bibliotekos Šilo fil Ib kl.
3. 2015-03-24 13.30 Ekskursija į Lietuvos technios biblioteką Ic kl.
4.      
5.      
6.      
7.      

—————————————————————————————————————————

APIE NACIONALINĘ BIBLIOTEKŲ

SAVAITĘ IR LIONO DEKLARACIJĄ

15-osios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės (balandžio 23-29 d.) tikslas, atsižvelgiant į Liono deklaracijos svarbą – atkreipti visuomenės dėmesį į informacinio raštingumo reikalingumą efektyviam patikimų duomenų suradimui ir panaudojimui, tinkamų e.valdžios ir kitų elektroninių paslaugų pasirinkimui, skaitmeninių kultūros paveldo kolekcijų paieškai, teisinio raštingumo ir kitų atvejų, kuomet informacija ir žinios užtikrina tvarų demokratinės visuomenės vystymąsi.

Kadangi Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė skirta Leono deklaracijai, raginame ją viešinti renginių, skirtų bibliotekų savaitei, metu (žr. pridedamą dokumentą).

2014 m. rugpjūčio 16–22 dienomis Prancūzijos Liono mieste vyko 80-oji Tarptautinės bibliotekų ir institucijų federacijos (IFLA), didžiausios organizacijos, vienijančios viso pasaulio bibliotekininkus, generalinė konferencija ir asamblėja tema „Bibliotekos, piliečiai, bendruomenės: žinių sambūris“. Joje dalyvavo ir LBD atstovai, nes LBD yra IFLA narys.

Konferencijoje buvo priimtas svarbus dokumentas –- Liono deklaracija dėl teisės į informaciją ir plėtrą (Lyon Declaration on Access to Information and Development). Liono deklaracija pradedama  įgyvendinti nuo 2015 m. ir bus itin svarbi viso pasaulio bibliotekoms. Pagrindinis deklaracijos tikslas – siekti, kad visame pasaulyje kiekvienam vartotojui būtų sudarytos sąlygos informacijos prieinamumui. Svarbu išmokyti vartotojus naudotis informacija. Tai labai atsakingas uždavinys bibliotekoms. Šią deklaraciją pasirašė 120 organizacijų. 

—————————————————————————————————————————————————-

PREZIDENTĖS PADĖKA „KNYGŲ KALĖDŲ“ AKCIJOS DALYVIAMS

Jau tradicija tapusi “Knygų Kalėdų” akcija vyko ir 2015 m. 

Sausio 16 d. LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su nacionalinės akcijos „Knygų Kalėdos” partneriais ir aptarė 2014 m. akcijos rezultatus. Šiame susitikime dalyvavo ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos (LBD) pirmininkė Alina Jaskūnienė, kuriai buvo įteikta LBD nariams skirta Prezidentės padėka.Prezidentės_padėka_Knygų-Kalėdos_2014

„Knygų Kalėdos tapo tradicija, sutelkiančia žmones. Tai – knygos šventė, be kurios jau neįsivaizduojame Kalėdų laukimo. Svarbu, kad knygai skiriamas didelis dėmesys visoje Lietuvoje. Šiais metais akcija padėjo paskleisti lietuvišką žodį ten, kur jį puoselėti ypač svarbu. Vilniaus krašto bibliotekos aktyviai dalyvavo akcijoje ir sulaukė daug naujų knygų. Džiaugiuosi, kad knyga tapo prasminga dovana”, – sakė Prezidentė. 

LBD pirmininkė nuoširdžiai dėkoja visiems kolegoms, aktyviai dalyvavusiems akcijoje.
————————————————————————————————————————————-

PLAKATO KONKURSAS

 Gal Jūs (Jūsų biblioteka) dalyvaujate įdomiame projekte, vystote netradicines, inovatyvias veiklas ir norėtumėte pasidalinti su kolegomis iš viso pasaulio vertinga savo darbo patirtimi? Pasinaudokite puikia galimybe pristatyti savo darbus IFLA Plakatų sesijos metu!

Jūsų pranešimas turėtų būti atskleistas plakato formos spaudinyje naudojant vizualinę medžiagą (nuotraukas, grafikos ir teksto fragmentus). Plakatas turėtų būti informatyvus, o Jūsų norima pranešti žinia – aiški. Informacija gali būti pateikta visomis IFLA oficialiomis kalbomis – arabų, kinų, anglų, prancūzų, vokiečių, rusų ir ispanų.
Kitais metais, IFLA konferencijos metu (2015 08 17-18), pranešėjai prie savo plakato galės konferencijos dalyviams papasakoti apie savo veiklas, dalinti skrajutes ar kitus informacinius leidinius.
Norėdama paskatinti Lietuvos bibliotekininkus aktyviau dalintis savo patirtimi Lietuvos bibliotekininkų draugijos Taryba skelbia plakatų pranešimų konkursą.
Jei Jūs turite pasiūlymų ir idėjų, labai prašome užpildyti šią formą (anglų ar kita IFLA kalba):https://docs.google.com/forms/d/1iy-5M9hNJs49Up0DmfRnrs2V9i5z1N79eWxx8Hv4-BE/viewform . Jūsų pranešimų idėjų lauksime iki š.m. gruodžio  31 d.
 
Plakatų pranešimai turėtų būti:
 
ü  įdomūs, įkvepiantys, gyvi;
ü  tiktų plakatų sesijai, nebūtų per daug abstraktūs;
ü  pristatytų naujas idėjas ar naujų technologijų pritaikymą;
ü  lengvai paaiškinamo turinio;
ü  nedubliuoti kito pranešimo, turėtų pristatantį asmenį (mūsų atveju, pranešimą pristatyti galėtų, pavyzdžiui, kuris nors iš kolegų, laimėjęs edukacinę stipendiją ir vykstantis į konferenciją);
ü  susiję su IFLA konferencijos tema (Dynamic Libraries: Access, Development and Transformation);
ü  susiję su bibliotekų sektorius problematika ir perspektyvomis;
ü  apibūdinti projektą ar veiklą, kuri dar vyksta ar jau arti pabaigos;
 
2014 m. plakatų sesijos nuotraukos:
2014 m. atrinktos plakatų pranešimų temos:
Daugiau informacijos:

 Agnė Mikelionytė     LBD sekretorė, tel/faks. 8 319 65760

 ——————————————————————————————————-

 2016-ieji  – BIBLIOTEKŲ METAI
Seimas, atsižvelgdamas į mažėjantį knygų perkamumą ir skaitymą Lietuvoje ir įvertindamas tai, kad bibliotekų atgaivinimas, jų fondų papildymas, susitikimų su rašytojais, kūrybos vakarų, knygų aptarimų, jaunųjų rašytojų skatinimo renginių organizavimas turėtų didžiulę reikšmę visuomenės tobulėjimui ir dvasingumo bei kultūros ugdymui, nutarė 2016-uosius paskelbti Bibliotekų metais.
Už Seimo nutarimą „Dėl 2016 metų paskelbimo Bibliotekų metais“ (projektas Nr. XIIP-2421(2) balsavo 57 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 1 parlamentaras.
Seimas pasiūlė Vyriausybei sudaryti Bibliotekų metų komisiją, kuri iki 2015 m. gegužės 1 d. parengtų ir patvirtintų Bibliotekų metų programą ir pradėtų parengiamuosius darbus jai įgyvendinti. Taip pat priimtu nutarimu pasiūlyta 2016 metų valstybės biudžete numatyti lėšų Bibliotekų metų komisijos sudarytai ir patvirtintai programai įgyvendinti.
 

——————————————————————————————————————————————————

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Knygų Kalėdų viešinimas

Mieli kolegos,  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

informaciją apie įvykusius ,,Knygų Kalėdų“ renginius: foto ir trumpą informaciją, keliais sakiniais, kas vyko siųskite ir  Paulius.Kalmantas@prezidentas.lt  Bus paskelbta Knygų Kalėdų Facebook paskyroje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook talpindami informaciją galite naudoti #KnygųKalėdos hashtag, tada žmonės ant jo paspaudę matys visą info pažymėtą #KnygųKalėdos.
Džeinarai Kaunaitei siųskite el. p.: dzeinara@cb.ku.lt   informacija bus patalpinama LBD svetainėje

Airida el. p.: airida@klavb.lt informaciją patalpins Knygų Kalėdų svetainėje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ignas Kislauskas el. p.: ignacas.kislauskas@ku.lt informaciją paskelbs LBD Facebook paskyroje.

Sėkmės darbuose

———————————————————————————————————– 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Sveiki, Knygų Kalėdų draugai,

 
Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacija paleido   specialiai Knygų kalėdom sukurtą knygų katalogo modulį. Kiekviena bibliotekaužsiregistravusi WWW.knygukatalogas.lt gali suformuoti jai reikalingų knygų krepšelį  iš  virš 1100 kataloge esančių knygų, kad knygų pirkėjai ar aukotojai galėtų nupirkti ar  padovanoti ne bet kokias, bet bibliotekininkų  pageidaujamas knygas.  Labai prašome bibliotekų užsiregistruoti ir suformuoti pageidaujamų knygų krepšelius iki 2014 12 01d.
Prašome jūsų pagalbos kuo plačiau  paskleidžiant  informaciją bibliotekoms.
 
Pagarbiai, 
Sigitas Ladukas
Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacijos prezidentas
+370 686 61711
———————————————————————————————————— 
Apie „TILDĖS BIURĄ“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 APIE MUZIKINES PROGRAMAS

Laba diena.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalinamės informacija. Gal pravers planuojant projektus.
 
Su pagarba
Agnė Mikelionytė
LBD sekretorė
tel/faks. 8 319 65760
 
Atliekame tokias programas.
 
1.  Literatūros ir dainos valanda “ Romualdo Granausko pasijos pagal Joną Strielkūną „              Programoje skambės R. Granausko kūrybos tekstai bei dainos pagal J. Strielkūno eiles.

    Atlieka:

                        Dalia Jankauskaitė – aktorė;

                         Andrius Kulikauskas –    kompozitorius ir atlikėjas;

                         Kastytis Mikiška – birbynė.

2. Poezijos ir dainos valanda “ Ant marškinių baltos dienos… „

      Girdėsite poetų, Nacionalinės premijos laureatų, M. Martinaičio

ir J. Strielkūno eiles bei dainas jų eilių tekstais.

      Programą atliks:

                              Dalia Jankauskaitė – aktorė

                              Andrius Kulikauskas – klavišiniai, balsas

                              Kastytis Mikiška – birbynė.

3. Literatūros ir dainos valanda: “ MAN  UŽTEKO ILGESIO… “ 

 Programoje ištraukos iš M. Katiliškio kūrybos, Liūnės Sutemos ir Henriko Nagio eilės bei dainos lietuvių poetų eilių tekstais.

Atlieka:

                   Dalia Jankauskaitė – aktorė;

                   Andrius Kulikauskas – kompozitorius ir atlikėjas;

                   Kastytis Mikiška – birbynė. 

4. Literatūrinė programa Just. Marcinkevičiaus  jubiliejiniams metams 2015

Linkėdamas geros dienos, Kastytis Mikiška, LMTA docentas, telef. 868773163

 

1 val – 45 min. trukmės 

———————————————————————————————————– 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dėl SUSITIKIMO SU MINISTRU PIRMININKU 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Šių metų spalio 2 d. įvyko kultūros asociacijų atstovų susitikimas su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi. Susitikime dalyvavo Ministro Pirmininko patarėjas kultūrai Faustas Latėnas, kultūros ministras Šarūnas Birutis, Kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vedėja Irena Seliukaitė, Lietuvos Respublikos trišalės tarybos Kultūros komiteto nariai ir kultūros darbuotojų asociacijų vadovai, Lietuvos savivaldybių asociacijos patarėjas kultūros ir švietimo klausimais Jonas Mickus.

Pagrindinis susitikimo akcentas – kultūros ir meno darbuotojų atlyginimų kėlimo tęstinumas. Ministras Pirmininkas pritarė, kad kultūros ir meno darbuotojų atlyginimai kitais metais turėtų būtų pakelti dar dviem koeficientais. Algirdas Butkevičius tai patvirtino ir pranešime spaudai, kuriame pažymi, jog atlyginimai kultūros darbuotojams jau buvo padidinti šiais metais, o galimybė ir toliau juos didinti gali būti nuo kitų metų liepos 1 d. Taip pat Ministras Pirmininkas pritarė, kad Kultūros ministerija nuo kitų metų turėtų ieškoti vidinių resursų didinti lėšas viešųjų bibliotekų dokumentų fondų komplektavimui.
Klausimai, susiję su kultūros ir meno darbuotojų atlyginimų kėlimu, bus svarstomi artimiausiame išplėstiniame Lietuvos Respublikos trišalės tarybos Kultūros komiteto posėdyje, dalyvaujant kultūros ministrui.
 
Nuotraukoje: Lietuvos Respublikos trišalės tarybos narys Aleksandras Posochovas, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos pirmininkė Danguolė Abozoriuvienė, asociacijos „Kultūros savivaldos kolegija“ kanclerė Vilma Griškevičienė, Lietuvos kultūros centrų asociacijos vadovas Romas Matulis, Lietuvos muziejų asociacijos valdybos pirmininkas Raimundas Balza, Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Alina Jaskūnienė, Lietuvos Respublikos trišalės tarybos Kultūros komiteto pirmininkas Petras Zurlys.

———————————————————————————————————— 

Dėl artėjančios akcijos  „Knygų Kalėdos 2014“

 Ir šiemet Prezidentė inicijuoja ,,Knygų Kalėdas“. Jos bus skirtos lietuvių autorių knygoms populiarinti (grožinė lit, lit apie krašto istoriją ir t.t.)

Akcijos naujovių pažers knygynai. Tikimąsi surinkti daugiau knygų. Ir jos visos keliaus į bibliotekas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akcijoje bus  kviečiamos dalyvauti visos šalies bibliotekos, organizuojant skaitymus (galima suorganizuoti ne tik bibliotekoje, bet pvz., artimiausiuose globos namuose), susitikimus su rašytojais, plėtojant skaitymo skatinimo iniciatyvas, bendradarbiaujant su Metų knygos rinkimuose dalyvavusiais rašytojais, Rašytojų Sąjunga ir kt.
 Akcijos startas – lapkričio 10 d., finišas – sausio 6 d., Trys Karaliai.

Prašyčiau iki rugsėjo 30 d., antradienio, šiuo el.p. adresu atsiųsti jūsų  Skaitytojų geidžiamiausių lietuvių autorių knygų sąrašus ( sąraše knygų autorius surašyti  abėcėlės seka, ne pagal knygos populiarumą).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Svarbu ne kiek surinksime knygų, kurių mokyklų, viešosioms bibliotekoms trūksta, svarbu –ne būti abejingiems, pasinaudoti puikia galimybe pristatyti bibliotekas, skaitymo skatinimo  iniciatyvas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Taip pat informuoju, kad kartu su leidėjų asociacija ir rašytojų sąjunga kreipėmės į LR Seimą dėl didesnio finansvimo VB fondams komplektuoti. Kreipimasis pridedu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Labai dažnai tenka girdėti priekaištų, kad viešosios bibliotekos neskiria deramo dėmesio lietuvių autorių knygoms komplektuoti, kad į bibliotekas keliauja menkavertė literatūra, kad rašytojai rengia savo kūrybos pristatymus įvairiose kitose erdvėse, nes bibliotekoms yra neįdomūs.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kviečiu pradėti planuoti renginius ir aktyviai dalyvauti akcijoje. Iki lapkričio 5 d. prašysime atsiųsti jūsų planuojamų renginių sąrašus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jei turite pastabų, pasiūlymų – rašykite. Ir nepamirškite atsiųsti sąrašo el. p. lbd.sekretore@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

———————————————————————————————————— 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dėl LITEXPO parodos „Mokykla“

Dalinamės informacija apie galimybę pristatyti mokyklų bendruomenėms bibliotekose vykdomas edukacines programas.

į rudenį, lapkričio 21-23 Švietimo ir mokslo ministerija organizuoja kasmetinį didelį renginį Litexpo – parodą „Mokykla“, kuri yra pagrindinis mokyklų ir mokytojų metų renginys. Šių metų tema – „Mokykla be sienų“. Orientuojamasi į įvairių organizacijų iniciatyvas, o siekiant paskatinti tarpsektorinį bendradarbiavimą ir sudaryti galimybes apsikeisti informacija, planuojama suteikti erdves ir skirti laiką kultūros institucijoms, pristatančioms savo edukacines programas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galima organizuoti kūrybines dirbtuves, pamoką, pristatymą ar kt. (vaikams ar mokytojams – Jūsų pasirinkimas)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Planuojamos erdvės 3 Litexpo salėje, renginių erdvėje. Joje architektūriškai bus atkartota mokykla su keliomis klasėmis, sodu, aktų sale ir pan.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bibliotekos aktyviai įgyvendina edukacines programas. Tai puiki proga jas pareklamuoti, pristatyti mokyklų bendruomenėms. per geros praktikos pavyzdžius atskleisti bendradarbiavimo su bibliotekomis galimybes.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeigu kils klausimų, idėjų galima kreiptis į:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Janina Krušinskaitė, Vyriausia specialistė (vizualūs menai)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Profesionalaus meno skyrius, LR kultūros ministerija, Tel: (8 5) 219 3439

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

j.krusinskaite@lrkm.lt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

———————————————————————————————————— 

Dalinamės informacija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 http://lzinios.lt/lzinios/Lietuvoje/minimalus-algu-padidinimas-ne-panaceja/179395

http://lzinios.lt/lzinios/Lietuvoje/ragina-neuzmirsti-skaitymo-svarbos/179165

Su pagarba
Raimonda Bartnikienė
LBD sekretorė
tel/faks. 8 319 65760
adresas: S. Dariaus ir S. Girėno g. 12, 59212 Birštonas
———————————————————————————————————— 

Mieli kolegos,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Norime vis dar kartelį paraginti dalyvauti š. m. birželio 14-20 dienomis vyksiančiame tarptautininiame bibliotekininkų dviračių žygyje „Baltic Star 2014“, kuris suvienys Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Rusijos bei kitų šalių kolegas.
Keturios bibliotekininkų grupės (po 20 dalyvių) startuos skirtinguose miestuose – Plungėje (Lietuva), Preili (Latvija), Kaliningrade (Rusija) bei Minske (Baltarusija) – ir važiuos dviračiais į bendrą finišą Kaune (Lietuva). Pakeliui visos keturios grupės lankysis bibliotekose, susitiks su kolegomis ir valdžios institucijų atstovais, dalyvaus seminaruose, diskusijose, užmegs kontaktus. Kaune visos žygio dalyvių grupės dalyvaus juos sujungsiančioje konferencijoje, kurioje pasidalins penkių dienų žygio įspūdžiais, pristatys pasakojimus, pasitelkiant vaizdo medžiagą, taip pat diskusijų grupėse aptars keletą aktualių ir svarbių temų susirinkusių šalių bibliotekininkams.
Šis tarptautinis bibliotekininkų dviračių žygis yra įdomus ir netradicinis būdas dalintis įgyta darbo patirtimi, pasisemti žinių. Žygio metu gims idėjos ir nauji problemų sprendimo būdai.
„Baltic Star 2014“ seka tarptautinio „Cycling for libraries“ projekto, vykdomo Europoje bei jungiančio viso pasaulio bibliotekininkus, pėdomis. Nuo 2011 m. organizuojami „Cycling for libraries“ žygiai sulaukė didelio dėmesio ir subūrė nemažą entuziastų ratą.
Kviečiame visus prisijungti prie žygio ir visiems kartu atrasti daug naujo!
 
Pakvieskime į šį žygį visus kolegas, ne tik LBD narius.
 
Detalesnę programą galite rasti čia:
 
Dalyvio registracijos mokestis 345 Lt.
 
Užsiregistruoti galima čia:
Jei pageidaujate daugiau informacijos, susisiekite su žygio koordinatoriais:
Alma Masevičienė, tel. (8 5) 239 8586, el. paštas: a.maseviciene@gmail.com
Ignacas Kislauskas, tel. (8 46)  39 8790, el. paštas: ignacas.kislauskas@ku.lt
 
Pagarbiai
Alma Masevičienė
Nacionalinės bibliotekos LBD skyriaus pirmininkė
Gedimino pr. 51, 01101  Vilnius
Tel. +370 5 239 8586
 ————————————————————————————————————

LBD skyrių pirmininkams, bibliotekų vadovams

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kviečiame dalyvauti Nacionalinės bibliotekų savaitės baigiamąjame renginyje- konferencijoje „Viešosios valdžios ir nevyriausybinio sektoriaus bendradarbiavimas“

Lietuvos bibliotekininkų draugija kartu su Valstybine duomenų apsaugos inspekcija įgyvendina projektą „Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos bendradarbiavimo didinimas įgyvendinant asmens duomenų apsaugos politiką“, kviečia dalyvauti projekto konferencijoje“Viešosios valdžios ir nevyriausybinio sektoriaus bendradarbiavimas“.
Konferencijos tikslas – aptarti nevyriausybinio ir valdžios sektorių bendradarbiavimo galimybes bei formas, susipažinti su projektu ir jo įgyvendinimo metu pasiektais rezultatais bei jų nauda LBD bei Valstybinei asmens duomenų apsaugos inspekcijai (toliau Inspekcija). Konferencijos metu bus įkurtas bendradarbiavimo tinklas tarp LBD, Inspekcijos ir Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos bei pasirašyta šių organizacijų bendradarbiavimo deklaracija. Įkurtas tinklas sudarys palankias sąlygas teikti visuomenei naują paslaugą – bibliotekų lankytojų konsultavimą teikiant informaciją  asmens duomenų apsaugos klausimais.
 Konferencijos metu taip pat bus apdovanoti aktyviausiai dirbantys LBD skyriai, geriausi metų bibliotekininkai bei įteiktos padėkos už skaitymo skatinimo iniciatyvas.
   Konferencijos data – 2014 m. balandžio 29 d.
   Konferencijos vieta Seimo III-ieji rūmai, Konferencijų salė 2 a., Vilniuje.
Iš Jūsų LBD skyriaus kviečiame 1 atstovą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LBD pirmininkė                                     Alina Jaskūnienė

 ————————————————————————————————————

 
 
 
DĖL PASIRUOŠIMO NACIONALINEI BIBLIOTEKŲ SAVAITEI

Informacija skyriams                                                2014-03-25  Nr. S-57

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                               
     Artėja 14-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė ,,Biblioteka – vienas pasaulis, daug istorijų“. Norime parengti ir paskelbti renginių, kurie vyks Lietuvos bibliotekose bendrą sąrašą. Prašome iki balandžio 7 d. LBD sekretorei el. paštu: lbd.sekretore@gmail.com atsiųsti savo bibliotekos renginių, planuojamų organizuoti Nacionalinės bibliotekų savaitės metu, sąrašą, kurį skelbsime internetinėje LBD svetainėje.

DĖL BIBLIOTEKININKŲ DARBO PATIRTIES SKLAIDOS. Nacionalinės bibliotekų savaitės metu respublikinė žiniasklaida, norėtų pakalbinti inovatyviais darbais, įdomia, aktyvia veikla išsiskiriančius Lietuvos bibliotekų darbuotojus, kurie visuomenei pristatytų bibliotekininko darbo pobūdį bei patirtis.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       Prašome iki balandžio 1 d. atsiųsti bibliotekos darbuotojų, kurie galėtų atstovauti bibliotekas Nacionalinės bibliotekos metu, kontaktinius duomenis ir trumpus jų veiklų aprašymus.
 
DĖL BIBLIOTEKININKŲ APDOVANOJIMO. Lietuvos Bibliotekininkų Draugija (LBD) ir Kultūros ministerija Nacionalinės bibliotekų savaitės metu planuoja padėkos raštais apdovanoti aktyviausiai skaitymo iniciatyvas skatinančius Lietuvos bibliotekų darbuotojus.
       Prašome iki balandžio 1 d. atsiųsti, jūsų manymu, verčiausių šiam apdovanojimui bibliotekininkų duomenis ir trumpą (iki pusės puslapio) veiklos aprašymą.
 LBD pirmininkė                                     Alina Jaskūnienė
 
Tel.: 8 682 54664, El. p. bmb@is.lt
 
 
———————————————————————————————————–

Dėl aktualios informacijos apie LBD veiklą

Gerbiamieji kolegos, informuoju apie 1-ojo naujos kadencijos LBD tarybos posėdžio sprendimus bei pasiruošimą Nacionalinei bibliotekų savaitei.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vasario 20 d. vykusiame LBD Tarybos posėdyje dalyvavo visi 15 LBD Tarybos narių.  Taryba nustatė pirmininko pavaduotojų skaičių ir jį patvirtino. LBD pirmininkės pavaduotojais bendru sutarimu išrinkti: A. Naudžiūnienė, J. Steponaitienė, P. Zurlys; pritarta, kad LBD sekretore toliau dirbs R. Bartnikienė. Nutarta, kad kol kas nesudarinėsime, neformuosime darbo grupių. Visi tarybos nariai sutelktai dirbs, kad Nacionalinė bibliotekų savaitė įvyktų sėkmingai.
Posėdyje buvo nutarta skelbti Metų geriausio Lietuvos bibliotekininkų draugijos (toliau – LBD) skyriaus  konkursą, sudaryta vertinimo komisija. Dokumentus, Metų geriausio LBD skyriaus vardui gauti, reikia pristatyti LBD Tarybai į Birštono viešąją biblioteką paštu iki š. m. balandžio 2 d. Paraiškos, išsiųstos vėliau negu š. m. balandžio 2 d. (galioja pašto spaude nurodyta paraiškos išsiuntimo data), nebus svarstomos.

Siūlant kandidatus LBD tarybai reikia pateikti šiuos dokumentus:

  1. Rekomendaciją LBD skyriui-kandidatui;
  2. Trumpą LBD skyriaus veiklos aprašymą:
·             įsteigimo data;
·             skyriaus statusas (juridinis ar nejuridinis asmuo);
·             narių telkimas (skyriaus įsteigimo pradžioje ir paskutiniais metais);
·             skyriaus vadovai ir jų kaita;
·             veiklos tikslai;
·             skyriaus atstovavimas LBD valdymo organuose.
  1. LBD skyriaus 3 kalendorinių metų veiklos, už kurią siūloma suteikti vardą aprašymą, atsižvelgiant į Nuostatuose išvardintus kriterijus (žr. 17 punktą);
  2. Priedai: nuotraukos, leidiniai ir kt. medžiaga (jeigu būtina).
Kviečiame aktyviai dalyvauti. Kaip ir kasmet, konkurso nugalėtojai bus apdovanoti solidžiais prizais Nacionalinės bibliotekų savaitės metu. Metų geriausio Lietuvos bibliotekininkų draugijos skyriaus  konkurso nuostatai skelbiami LBD svetainėje internete.
Posėdyje taip pat buvo aptartas pasiruošimas Nacionalinėi bibliotekų savaitei: diskutuota dėl temų, rėmėjų paieškos ir kt.
LBD taryba jau galutinai apsisprendė dėl savaitės temos – ,,Biblioteka – vienas pasaulis, daug istorijų“. Ją pasiūlė Kauno regiono bibliotekų skyrius. Dėkojame jiems, o kartu ir visiems, aktyviai siūliusiems temas Nacionalinei bibliotekų savaitei organizuoti.
Savaitę tradiciškai organizuosime balandžio 23- 29 dienomis. Kviesime ją pradėti balandžio 23 d., vidurdienį, 12 valandą bendru renginiu visose Lietuvos bibliotekose, skirtu K. Donelaičiui. Jei jums 12 valanda yra nepatogi, organizuokite skaitymus balandžio 23 d. jūsų renginiams įprastu laiku.
Savaitė prasideda Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną. Atsižvelgiant į tai, minint šią dieną, Balandžio 24 d. planuojama diskusija Lietuvos nacionalinėje UNESCO komisijoje. Bibliotekininkai, leidėjai, UNESCO komisijos nariai diskutuos apie knygą, skaitymą skaitmeninėje visuomenėje.
Balandžio 29 d. LR Seime planuojame organizuoti konferenciją, skirtą mūsų įgyvendinamo projekto „Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos bendradarbiavimo didinimas įgyvendinant asmens duomenų  apsaugos politiką“ pristatymui. Taip pat apdovanotume mūsų Metų geriausio Lietuvos bibliotekininkų draugijos skyriaus konkurso laureatus.
Siunčiame jums Nacionalinės bibliotekų savaitės pristatymo projektą. Galutinis pranešimas, savaitės plakatas, kuriuo rūpinasi tarybos narys S. Kancevyčius, jus pasieks balandžio pradžioje, kai galutinai žinosime rėmėjus.
Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė pakvietė 4 LBD narius dalyvauti kelionėje į Briuselį, aplankyti Europos Parlamentą. Po ilgų diskusijų taryba nutarė šia kelione paskatinti daugiausia narių sutelkusius Mokyklų, Kėdainių raj. savivaldybės M. Daukšos, Šilutės raj. savivaldybės F. Bajoraičio viešųjų bibliotekų skyrius bei VU bibliotekos skyrių už pagalbą organizuojant metinę konferenciją, 9-ąjį LBD suvažiavimą, darbą revizijos komisijoje.
Pridedu atsakymus iš LR Seimo, kuriuos gavome išsiuntę LBD 9-ajame suvažiavime priimtą rezoliuciją.
Visus kviečiu aktyviai jungtis prie LBD socialinio tinklo paskyros ,,Facebook”, diskutuoti, aktyviai palaikyti idėjas, bei jomis dalintis https://www.facebook.com/lbd.
 
Prasmingų darbų, sėkmingo pasiruošimo Nacionalinei bibliotekų savaitei, aktyvaus dalyvavimo Metų geriausio Lietuvos bibliotekininkų draugijos skyriaus  rinkimuose! 
 
 
Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė                                       Alina Jaskūnienė
 ————————————————————————————————————

VU biblioteka Vilniaus Knygų mugėje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vasario 20 d. 13 val. 15-ojoje Vilniaus knygų mugėje Vilniaus universiteto biblioteka kviečia visus į renginį „Nuogos visos tautos be knygų“ (Konferencijų salė 5.2, Litexpo).

 
Vilniaus knygų mugės metu bus pristatyti du nauji VU leidiniai, kurie atskleis skirtingus VU bibliotekoje saugomus dokumentus – kirilikos leidinių kolekciją ir egodokumentinį paveldą.
Renginio metu visuomenei bus pristatomas naujas VU bibliotekos leidinys „Vilniaus universiteto bibliotekos kirilikos leidinių kolekcija: 1525–1839“ ir VU Komunikacijos fakulteto leidinys „Juozapo Jurgio Hilzeno 1752–1754 metų kelionės dienoraštis“.
 
Maloniai kviečiame dalyvauti. 
Pagarbiai
 
Irena Krivienė
Vilniaus universiteto bibliotekos 
generalinė direktorė   
————————————————————————————————————-

LBD Jaunųjų bibliotekininkų sekcija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2014 m. vasario 4 dieną, IX LBD suvažiavimo metu Vilniuje buvo įkurta Jaunųjų bibliotekininkų sekcija. Ši iniciatyva atsirado remiantis sėkmingu Latvijos bibliotekininkų draugijos pavyzdžiu, kur taip pat šalia pagrindinės bibliotekininkų draugijos veikia ir jaunųjų specialistų sekcija.

Įsteigtą jaunųjų bibliotekininkų sekciją jau dabar buria bemaž 40 LBD narių iš visos Lietuvos. Jaunųjų bibliotekininkų sekcija, kaip LBD atšaka, įkurta tam, kad būtų galima suburti visus jaunuosius bibliotekininkus, dirbančius visose Lietuvos bibliotekose; suburta tam, kad būtų galima generuoti naujų, inovatyvių idėjų bei pasiūlymų, kuriais būtų galima keisti tai, kas neigiama mūsų darbo vietose, ieškoti naujų įvairių problemų sprendimo būdų; susibūrėme taip pat tam, kad galėtume ne tik virtualiai, bet ir bendruose susitikimuose dalintis mintimis, idėjomis, prasmingai ir originaliai leisti laiką kartu.
Visa tai ne tušti žodžiai. Nuo pat Lietuvos jaunųjų bibliotekininkų sekcijos įsteigimo pradžios jau turime išsikėlę uždavinių bei idėjų tolimesnei jaunųjų specialistų veiklai plėtoti.  
* Jau veikia bendras visus jaunuosius specialistus buriantis sukurtas komunikacinis tinklas. Turėdami vienas kito kontaktus bendruose forumuose bendraujame, keičiamės nuomonėmis, idėjomis bei atliekame kitus svarbius darbus.
* Birželio mėnesį važiuosime dviračių žygyje „Baltic star“, kurio metu Lietuvos bibliotekininkai mins dviračius kartu su kolegomis iš Latvijos, Baltarusijos bei Rusijos. Kartu diskutuos ir smagiai leis laiką.
* Stovykloje leisime laiką kartu, semdamiesi patirties iš mūsų vyresniųjų kolegų bei kitų mokslininkų, tokiu būdu keldami savo kvalifikaciją.
 
Tai tik lašas iš jau įgyvendinamų bei ruošiamų įgyvendinti darbų.  Jei tave visa tai sudomino ar bent smalsu, kuo galėtumei prisidėti, nesnausk ir junkis prie mūsų. Kiekvienas naujas narys mums yra be galo svarbus savo unikaliomis mintimis ir idėjomis! 
Pasidalinkite šia žinia ir su kitais savo tiek LBD kolegomis, tiek ir kitais, kurie galbūt dar nėra LBD nariai. Galbūt šis susibūręs jaunimas bus paskata tapti jų dalimi.
Registruotis į Lietuvos jaunųjų bibliotekininkų sekciją gali čia:

Kviečiame!Lietuvos jaunųjų bibliotekininkų sekcijos atstovas Tel. (8-46) 39-87-90

——————————————————————————————————————–

14-tąją nacionalinę bibliotekų savaitę pasitinkant

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skubame ruoštis 14-ai Nacionalinei bibliotekų savaitei.

Prašytume Jūsų iki vasario 14 d. (penktadienio) atsiųsti savo pasiūlymus el. p. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

———————————————————————————————————————–

 Informacija apie Vilniaus Knygų mugę 2014

Pirma Knygų mugės diena (vasario 20 d.) tradiciškai bibliotekininkams su darbuotojo pažymėjimu bus nemokama.

Bibliotekų erdvė išliko, tik  pakito jos koncepcija. Erdvėje nebebus renginių, tai bus poilsio, komforto ir knygų zona. Taip pat vyks „Gyvosios bibliotekos“ projektas.
Kaip ir praeitais metais visoms 4 mugės dienoms reikės savanorių bibliotekininkų, kurie dirbtų bibliotekų erdvėje.
Jei norite ir galite savanoriauti – susisiekite su
 
 https://www.vubnet.mb.vu.lt/parasas/logo.gif
Indre Zalieskiene,
Komunikacijos ir informacijos skyriaus vedėja 
Vilniaus universiteto biblioteka
Universiteto g. 3, LT-01122 Vilnius
Tel. (8 5) 268 7133 / Mob. 8 687 97868
Faks. (8 5) 268 7104 / www.mb.vu.lt
El. p. indre.zalieskiene@mb.vu.lt
 
———————————————————————————————————————————

2014 vasario 4 d. Vilniuje (MKIC) vykusio IX- ojo LBD suvažiavimo atgarsiai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jo metu  iš suvažiavimo svečių išgirdome daug sveikinimo žodžių Draugijai, gerų palinkėjimų sėkmingai veiklai. Išklausėme LBD pirmininkės ataskaitą už visą 2011-2013 laikotarpį. Pirmininkės ataskaitą galite peržiūrėti čia

 Buvo išrinkta nauja LBD Taryba iš 15 žmonių ir revizijos komisija iš 3 žmonių. LBD  pirmininke absoliučia balsų dauguma antrai kadencijai (iki 2016 m.) perrinkta Birštono viešosios bibliotekos direktorė Alina Jaskūnienė. Suvažiavimas priėmė rezoliuciją. Rezoliucijos tekstą rasite čia. LBD randa vis daugiau rėmėjų, partnerių ir įdomių veiklų. Suvažiavime pagerbti LBD senjorai ir garbės nariai, LBD veikloje pasižymėję bibliotekininkai, geriausi skyriai. Jų iš viso yra 177. LBD narių beveik 3000. VU direktorė I. Krivienė buvo pasveikinta su 1-uoju MKIC jubiliejumi. Džiugi žinia, kad po LBD „sparnu“ kuriasi jaunųjų bibliotekininkų sekcija. Kaip sako gerb. Petras Zurlys „mūsų ateitis jūsų rankose“. Malonu buvo susitikti ir pabendrauti su kolegomis. Pasidžiaugti nuveiktais darbais ir turėti vilties, kad kultūros darbuotojai pagaliau bus deramai įvertinti valstybės.

———————————————————————————————————————

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DĖL 9-tojo LBD suvažiavimo

LBD Taryboje aptartas pasiruošimas svarbiausiam šių metų įvykiui – LBD narių suvažiavimui. Jis vyks 2014 m. vasario 4d. Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC), Saulėtekio al. 5, Vilnius. Skyriaia į suvažiavimą deleguoja po 1 atstovą nuo 10 narių. Jei skyriuje yra iki 15 narių – 1 atstovą, jei nuo 16 iki 25 – 2 atstvus, jei nuo 26 iki 35 – 3 atstovus ir t.t.

9-asis Lietuvos bibliotekininkų draugijos suvažiavimas įvyks š. m. vasario 4 d. Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC), Saulėtekio al. 5, Vilnius.

Preliminari programa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10.00 – 11.00 Dalyvių registracija, kava.
11.00 – 11.15 Suvažiavimo atidarymas. Sveikinimo kalbos.
11.15 – 12.00
  • LBD veiklos ataskaita. Alina Jaskūnienė, LBD Pirmininkė;
  • Revizijos komisijos ataskaitos svarstymas ir tvirtinimas.
  • Trumpi pasisakymai ir diskusijos dėl LBD pirmininko, tarybos, revizijos komisijos narių kandidatūrų.
12.00 – 12.30
  • LBD pirmininko, LBD tarybos, Revizijos komisijos rinkimai (slaptas balsavimas);
12.30 – 13.30 Pertrauka.
13.30 – 14.00 Balsų skaičiavimo rezultatų paskelbimas.
14.00 Suvažiavimo uždarymas.
 
 —————————————————————————————————————-

DĖL NARIO MOKESČIO PERVEDIMO

 
1.       Prašome iki 2014 metų sausio 14 dienos pervesti nario mokestį už 2013 metus ir atsiųsti LBD narių įnašų žiniaraščius. Būtina patikslinti LBD narių skaičių.
2.       Kviečiame siūlyti kandidatus į LBD Tarybos Pirmininko ir LBD Tarybos rinkimams. Lauksime Jūsų laiškų el. paštu:lbd.sekretore@gmail.com  iki 2014 m. sausio 14 dienos.
Nario mokestį pervesti

Mokesčius galima pervesti į LBD sąskaitą:

Lietuvos bibliotekininkų draugijai, AB SEB bankas, 

banko kodas 70440,
sąskaitos Nr. LT217044060001174002
Būtinai nurodykite pavedimo paskirtį:  LBD nario mokestis už 2013 m., mokėtojo vardas ir pavardė.

Prašome paskubėti visus poskyrius (išskyrus Jonavos ir Radviliškio) atsiųsti surinktų nario mokesčių žiniaraščius (kopijas) ir pinigų pervedimo kvitus (kopijas).
Galima siųsti skenuotus arba paprastu paštu man (Irenai Kryžanauskienei)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

————————————————————————-

Palaikykime savo kolegas ir balsuokime už MKIC!

Mieli kolegos,  palaikykime savo kolegas ir balsuokime už MKIC!

Šiais metais naujasis VU bibliotekos pastatas, MKIC  pateko į geriausių ES finansuojamų projektų „Europos burės“ konkurso finalą nominacijoje už inovacijas.

  Tai pirmas kartas, kai į tokią nominaciją pretenduoja biblioteka.

Nugalėtojus renka visuomenė, todėl kiekvienas balsas svarbus.

Manau, kad tai reikšminga ne tik VU bibliotekai, juk ir visai bibliotekinei bendruomenei tai didelis įvertinimas.

Kad Biblioteka (ir jau ne tiek svarbu, kokia konkrečiai)  gali būti asocijuojama su Inovacijomis – juk tai puiku.

Balsuokite už naują biblioteką.

Kad tokių, kaip MKIC, būtų dar daugiau.

Visi mes verti pačių gražiausių ir patogiausių bibliotekų:)

Balsuoti galima ČIA: http://www.delfi.lt/media/europosbures-2013/ 
žr.  rubrikoje „Už inovacijas“ 3 pav.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

—————————————————————————————-

Dalinkimės informacija apie Knygų Kalėdų akcijos renginius

 

Kviečiame aktyviai dalintis informacija apie Jūsų organizuojamus „Knygų Kalėdų“ renginius.
Nuotraukas ir tekstus atsiųskite Raimondai Novikaitei lbd.sekretore@gmail.com .
Informaciją talpinsime „Knygų Kalėdų“ svetainėje www.knygukaledos.lt ir LBD svetainėje.
Gerbkime gimtąją kalbą. Tekstus atsiųskite suredaguotus, be klaidų.
———————————————————————————-

Atėjo laikas akcijai „NEUŽMIRŠTUOLĖS – 2“!

Sveiki mieli kolegos – muziejininkai, bibliotekininkai, kultūros centrų darbuotojai, visi einantys per kultūros lauką, sėdami ir augindami, duodami, bet ne imdami…

 

 

 

 

Vis dar įrodinėjame savo reikalingumą, vis dar turime priminti apie savo buvimą šioje žemėje ir pažadus duotus mums. Viešojoje erdvėje godžiai sekame pasirodančius negausius pranešimus (dažnai apsiribojančius tik ,,bėgančios eilutės“ principu), kad kultūros darbuotojams „ieškoma“, „planuojama surasti“ 25 milijonus darbo užmokesčiui padidinti.

 

 

 

 

Laikėmės, laikomės ir toliau kartu laikykimės nuostatos, kad turi būti skirti 49 milijonai ir pradėta įgyvendinti kultūros darbuotojų darbo užmokesčio didinimo programa.

 

 

 

 

Tęskime Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės – Bitės viešosios bibliotekos darbuotojų gražų sumanymą – akciją „NEUŽMIRŠTUOLĖS“, kuri sukėlė platų atgarsį visuomenėje, valstybės valdymo institucijose ir įstaigose.

 

 

 

 

Atėjo laikas akcijai „NEUŽMIRŠTUOLĖS – 2“!

 

 

 

 

Šiuo metu parengtas atviruko „NEUŽMIRŠTUOLĖS 2“ elektroninis variantas (Prisegtuke, atvirukas Nr. 1) ir atviruko spausdinimo versija (Atvirukas Nr.2).

 

 

 

 

Kviečiame Jus atsispausdinti atviruką ir siųsti Prezidentūrai, Seimo nariams, Vyriausybei, visiems ministrams ir viceministrams.

 

 

 

 

Finansų ministerijai skirkime ypatingą dėmesį. Siųskime laiškus ne tik ministrui, finansų viceministrams, bet ir departamentų, skyrių vadovams.

 

 

 

 

Pageidautina daugiau naudotis pašto paslaugomis. Žinoma, galima ir elektroninė versija. Elektroninių laiškų dažnai neskaito patys politikai, o tik jų padėjėjai. Taigi el. laiškas gali nepasiekti adresato. Labai svarbu, kad laiškai ,,plauktų“ iš visos Lietuvos, įstaigų, institucijų, taip pat ir iš asmeninių paštų.

 

 

 

 

Siųsdami laiškus praneškite svarbią žinią, kad šiuo metu tariamasi su profsąjungų teisininkais. Planuojama rimta teisinė akcija – teisminiais ieškiniais užversti apylinkių teismus dėl kultūros ir meno darbuotojų sumažintų ir negautų atlyginimų išieškojimo.

 

 

 

 

Būkime kartu, būkime susitelkę iki pergalės!

 

 

 

 

Petras Zurlys, Lietuvos Trišalės Tarybos Kultūros komiteto pirmininkas

 

 

 

 

————————————————————————————————————-

 

 

 

 

KVIEČIAME DALYVAUTI

 
KONSULTANTŲ ASMENS DUOMENŲ APSAUGOS KLAUSIMAIS ATRANKOJE
 
 
Lietuvos bibliotekininkų draugija, kartu su Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija įsipareigoja teikti naują paslaugą visuomenei – klientų konsultavimas teikiant pirminę konsultaciją asmens duomenų apsaugos klausimais. Dėl to projekto metu iš viso 205 LBD nariai ir bibliotekų darbuotojai bus metodiškai parengti vykdyti konsultavimo paslaugas, juos apmokant bei suteikiant teisę dirbti su projekto metu sukurta informacine duomenų baze. Projekto mokymuose dalyvavę bibliotekų darbuotojai įgis teisę konsultuoti ir kitus bibliotekų darbuotojus asmens duomenų apsaugos klausimais, organizuoti švietėjišką veiklą asmens duomenų apsaugos klausimais.
Kiekviename iš didžiųjų Lietuvos miestų (Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Tauragė, Marijampolė, Alytus, Telšiai, Utena) bus atrinkta ir apmokyta po 20, o Vilniaus mieste 45 bibliotekininkai iš viešųjų, žinybinių, specializuotų, mokyklų, universitetų ir kitų bibliotekų.
Mokymų trukmė – 40 ak. val. Mokymų metu bus padengtos visos su atvykimu ir dalyvavimu mokymuose susijusios išlaidos. Mokymams bus sudaromos 10 grupių po 20 asmenų. Mokymai bus organizuojami nuo š.m. gruodžio mėnesio iki 2014 m. balandžio mėnesio pagal parengtą grafiką.
Konsultantai bus atrenkami įvertinant pateiktas užpildytas anketas bei taikant šiuos prioritetus:
1. Ne mažiau kaip 3 metai dirbant klientų aptarnavimo srityje;
2. Geri kompiuterinio raštingumo įgūdžiai;
3. Motyvacija tapti konsultantu asmens duomenų apsaugos klausimais.
Visi norintys tapti konsultantais asmens duomenų apsaugos klausimais, prašome užpildyti pateiktą anketą ir atsiųsti ją elektroniniu paštu Monika.Stonkuviene@amb.lt  iki š.m. lapkričio 20 dienos. Apie atrankos rezultatus būsite informuoti asmeniškai nurodytu elektroninio pašto adresu.
Informacija apie projekto įgyvendinimą ir planuojamus renginius nuolatos bus atnaujinama LBD svetainėje www.lbd.lt. Dėl papildomos informacijos maloniai prašome kreiptis elektroniniu paštu Monika.Stonkuviene@amb.lt arba tiesiog į LBD administraciją.
Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Alina Jaskūnienė

Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkės pavaduotojas Petras Zurlys

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P.S. LBD MS nariams anketas išsiųsime el. paštu

—————————————————————————————————–

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *