Klausimai – atsakymai

KLAUSIMAS 22.  Sveiki, ketinu mokyklai prenumeruoti elektronines knygas, norėčiau pasiteirauti mielų kolegių, kurios yra tai dariusios dėl tvarkos ir ypatumų

 ATSAKYMAS 22.Tikėkimės, kad pakomentuos kas nors turintis praktikos šioje srityje.

KLAUSIMAS 23
Dirbu bibliotekoje 30 m., 1988 m. baigiau Telšių kultūros mokyklą bibliotekininkystę. Išėjo naujas potvarkis, kad reikia įsigyti iš naujo bibliotekininko specialybę arba kitą aukštąjį išsilavinimą. Noriu paklausti, jei nebaigčiau kito aukštojo išsilavinimo ar dabartinio mano išsilavinimo neužtenka dirbti šį darbą. Ačiū.

ATSAKYMAS 23  Jūsų išsilavinimo užtenka dirbti bibliotekoje ir jokio papildomo aukštojo baigti neprivalote. Tiesiog jūsų koeficientas gali būti šiek tiek mažesnis negu universitetines studijas baigusio asmens.

KLAUSIMAS 23A: Tačiau pagal naująjį LR Valst, ir saviv. įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymą 2017m, sausio 17 d.  Nr XIII- 198, Radviliškio Viešosios bibliotekos direktorė gavo iš savivaldybės raštą, kuriame nurodyta, kad Viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose nuo 2022 metų galės dirbti tik A lygio darbuotojai. Direktorė apie tai mus visus jau informavo pranešdama, kad visi tie, kurie neįgys aukštojo mokslo, nuo 2022 metų bus atleisti.

ATSAKYMAS 23A:

Pagal profesijų klasifikatorių 2005 m. bibliotekos vedėjas ir bibliotekininkas priskiriami A lygiui (t.y. ne žemesnis  kaip aukštasis išsilavinimas).
Vilniaus savivaldybė mokyklos bibliotekininką skiria B lygiui, mokyklos bibl. vedėją – ir tai su klaustuku – A lygiui. žr. Pastaba  žemiau pateikta (kursyvu) dėl naujojo įstatymo taikymo. Matote, kad ta priskyrimo lygiams (A ar B)  metodika SADM -e dar tik rengiama.
Yra laiko iki 2022. Palaukite – viskas paaiškės netrukus, greičiausiai iki 2018 m. sausio 1d. Jei būtų nustatyta, kad  A lygis būtinas darbui bibliotekininko pareigose tada tada ir reikėtų pasimokyti aukštojoje.

Pastaba:
pagal klasifikatorių specialistai (2 grupė) priskiriami 2-am lygmeniui, t.y. A grupė pagal įstatymą.
Rengiamoje Soc. Reikalų ministerijos metodikoje visus specialistus siūloma priskirti A arba B lygmeniui, priklausomai nuo privalomojo jų profesijos išsilavinimo. Dėl to jeigu pagal klasifikatorių profesijos kodas prasideda 2, skirkite pareigybę A arba B lygmeniui savo nuožiūra, nebent kitaip reikalauja kiti teisės aktai. Pvz. gydytojas – tik A, vadovas – tik A.

KLAUSIMAS 24 Ar tiesa, kad nuo š.m. mokyklos vadovėlius privalo pirkti TIK per Centrinės viešųjų pirkimų informacinę sistemą (CVP IS). Kas turi būti atsakingas mokykloje už vadovėlių pirkimą, konkursų skelbimą?

ATSAKYMAS 24  Nėra privaloma vadovėlius pirkti per (CVP IS), bet mokyklos vadovas gali  (turi teisę) to reikalauti. kam yra pavesta pirkti vadovėlius, tas ir konkursus skelbia. dažniausiai tai būna bibliotekininkas.

Pirmas įrašas Klausimai – atsakymai

  1. Irma Paukštienė:

    Sveiki, ketinu mokyklai prenumeruoti elektronines knygas, norėčiau pasiteirauti mielų kolegių, kurios yra tai dariusios dėl tvarkos ir ypatumų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *