Projektai

Lietuvių kalbos ir bibliotekos projektas Turgelių Povilo Ksavero Bžostovskio gimnazijoje „Žodžiai ir žodynai“ 

      IASL (International Association of Shool Librarianship)  IASL  vienas iš tikslų – skatinti ir remti mokyklų bibliotekų vystymąsi visame pasaulyje. IASL (International Association of Shool Librarianship)  biuras nuo 2008 m. kiekvieną spalio mėn. skelbia Tarptautiniu mokyklų bibliotekų mėnesiu. 2017 m. spalio mėn. tema „Bendruomenių ir kultūrų bendradarbiavimas“. – Lietuvos mokyklų bibliotekų mėnesio temą pasiūlė LMBDA bei siūlė organizuoti įvairias veiklas tema: „Mokau ir mokausi su biblioteka“. Remiantis šia gražia ir prasminga iniciatyva mūsų gimnazijoje spalio mėnesį vyko 5-8 klasių projektas „Žodžiai ir žodynai“.
   Gyvendami Lietuvos valstybėje neišvengiamai esame susieti su sakytiniu ir rašytiniu lietuvišku žodžiu, o apie žodį itin sunku kalbėti be žodyno, vienoks ar kitoks žodynas neatsiejamas nuo lietuvių kalbos pamokų ar bibliotekos. Ši loginė minčių seka susidėliojo į įdomias ir tikslingas veiklas, kurios sugulė į projektą.
      Jo metu penktokai ir šeštokai dar kartą prisiminė visus svarbius lietuvių kalbos žodynus, apžiūrėjo ir išsamiai susipažino su žodynų paroda gimnazijos bibliotekoje, rungtyniavo atlikdami įvairias darbo su žodynais užduotis. Septintokai ir aštuntokai gilinosi į pasaulio ir lietuvių žodynų istoriją, mokėsi atpažinti bibliotekoje esančių žodynų tipus bei stengėsi kuo greičiau ir teisingiau spręsti kryžiažodžius, pildyti schemas bei lenteles, mokėsi vertinti ir taisyti draugų darbus.
        Veiklų pabaigoje visų projekto dalyvių laukė „Saldžiųjų žodžių“ viktorina, kuomet mokiniai už teisingus atsakymo žodžius būdavo apdovanojami pabirusiais simbolinio „Saldžiojo žodyno“ žodžiais-saldainiais, o klasių geriausiųjų komandos iš bibliotekos išėjo lydimos ne tik sveikinimų, bet ir truputėlį pavydžių draugų žvilgsnių, nes išsinešė nemenkus „Saldžiuosius žodynėlius“.
         Organizatorės džiaugiasi, kad pamokos ir projektai gimnazijos bibliotekoje tapo laukiamais ir mėgstamais užsiėmimais, nes niekas taip nepatvirtina  veiklos sėkmės, kaip smalsus vaiko žvilgsnis ir klausimas akyse: „kada vėl eisime į biblioteka?“.

Lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Diana Jelmakaitė, Bibliotekininkė Genė Jelmakienė

—————————————————–

Projektas „Loterija?!“ Vilniaus Petro Vileišio progimnazijoje

Ieškodamos būdų kaip padaryti skaitymą patrauklesniu ir įtraukti į šią veiklą kuo daugiau vaikų, kartu su lietuvių kalbos bei pradinių klasių mokytojomis, sugalvojome papildomo skaitymo projektą „Loterija?!“.
Norėjome, kad vaikai į skaitymą žiūrėtų ne kaip į prievolę ar monotonišką nuobodų užsiėmimą, o kaip į netikėtą žaidimą, pramogą.
Projekte dalyvavo aštuntų, šeštų ir trečių klasių mokiniai. Jie turėjo skaityti knygas, kurias išsitraukė burtų keliu (tarsi loterijos bilietą).
Aštuntokams buvo parinktos įvairių Europos šalių rašytojų įvairiausios tematikos ir žanrų knygos. Mokiniai garsiai informuodavo klasiokus, kokią knygą išsitraukė ir čia pat sulaukdavo įvairiausių komentarų, knygos vertinimų ar juoko (pvz. vienam aštuntokui vaikinui kliuvo knyga iš serijos „Šaunioms mergaitėms – šaunios knygos“). Siūlėme mokiniams į projektą „Loterija“ žiūrėti kaip į iššūkį, pabandyti suvokti, kodėl būtent tam žmogui kliuvo viena ar kita knyga. Vėliau kiekvienoje klasėje aštuntokai buvo sugrupuoti po kelis ir turėjo pasakodami vienas kitam apie perskaitytą knygą, išsiaiškinti, kas tarp jų bendra ir kodėl gi jie pateko į vieną grupę, bei parengti bendrą savo grupelės knygų pristatymą. Po pristatymų mokiniai ant lapelių turėjo anonimiškai (arba ne) parašyti trumpą projekto vertinimą. Smagu, kad tik vos keli mokiniai parašė, kad projektas nepatiko. Daugumai tai buvo nauja patirtis, smagus nuotykis kurį norėtų pakartoti.
Šeštų ir trečių klasių mokiniams buvo atrinktos knygos tolerancijos tema. Taip prisidėjome prie Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimo. Vaikai skaitė knygas apie meilę gamtai, apie skriaudžiamus vaikus, gyvūnus, apie draugystę. Perskaitę pristatė knygas klasėse, o bibliotekoje surengėme jų visų pristatymų parodą.
Smagu, kad nemažai mokinių dalyvavusių projekte iš tiesų ėmė daugiau skaityti (ypač trečiokai), domėtis ne tik knygomis bet ir bibliotekoje vykstančiomis parodomis.
scan-161201-0009 dscf3464 dscf3467 dscf3487 dscf3491 dscf3494

Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos bibliotekos vedėja Gedailė Overlingienė

—————————–

Projekto „Gyvas Viljamo Šekspyro pasaulis“ pristatymas

Šių metų balandžio 29 d. Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje įvyko projekto „Gyvas Viljamo Šekspyro pasaulis“ pristatymas. Jo tikslas – paminėti anglų dramaturgo, poeto Viljamo Šekspyro 400-ąsias mirties metines ir paskatinti mokinius labiau domėtis pasauline kultūra, renesanso laikotarpiu, Anglijos visuomenės gyvenimu, bei atrasti tai, kas yra aktualu mūsų laikams.
Projekte buvo integruotos įvairios dėstomos disciplinos: lietuvių, anglų, prancūzų kalba ir literatūra, istorija, muzika, choreografija ir kt. Mokiniai viso renginio (pamokos) metu dėmesingai klausė pranešimų ir žiūrėjo pasirodymus, taip pat atliko užduotis. Renginį žaismingai vedė Jogailė Čojūtė ir Matas Šubkovas (8a kl.). Mokiniai buvo pasipuošę istoriniais kostiumais.
Buvo puikiai padirbėta rengiant pranešimus ir pasirodymus. V. Šekspyro gyvenimo ir kūrybos apžvalgą pristatė Aleksandras Melnik ir Dominykas Dautoras  iš 8a klasės . 2 ir 94 sonetus anglų kalba deklamavo 8d klasės mokinės Odeta Paslaitytė ir Beatričė Puotkalytė .18-ajį sonetą anglų kalba  sudainavo  Austėja Drevinskaitė. Jogailė Čojūtė, laisvai ir betarpiškai bendraudama su auditorija, anglų kalba pristatė pranešimą, kurio tema – ,,Viljamas Šekspyras ir šiuolaikinės technologijos“. Romantiškoji meilės istorija iš ,,Romeo ir Džiuljetos“ atgimė prancūzų kalba. Ištrauką skaitė Gustas Karpičius ir Daniela  Madsen. Mada žmones domino visais laikais. Pranešimą apie ,,Renesanso laikų istorinį kostiumą“ pristatė 8a klasės mokinės Simona Bizunavičiūtė ir Daniela Madsen . Renginį papuošė ir muzikinis pasirodymas bei Jogailės ir Mato paruoštas renesanso epochos šokis.Mokiniai renginio metu gavo ne tik žinių, bet ir nepamirštamų įspūdžių.
Bibliotekos vedėja Irena Karpavičienė

IMG_0739 IMG_0741 IMG_0760 IMG_0728 IMG_0732 IMG_0737

——————————————

Projektas „Išminties šviesa… Iš knygų ir iš praeities… (Renesansas. V. Šekspyras)“

Balandžio mėnesio paskutiniosiomis savaitėmis Povilo Ksavero Bžostovskio gimnazijoje vyko įdomus projektas „Išminties šviesa… Iš knygų ir iš praeities… (Renesansas. V. Šekspyras)“, skirtas Nacionalinei bibliotekų savaitei bei iniciatyvai „Šekspyras gyvas bibliotekose“, kuria organizavo Britų taryba bei Lietuvos bibliotekininkų draugija. V. Šekspyras neatsiejamas nuo knygos, o knyga nuo bibliotekos, todėl šiais metais P. K. Bžostovskio gimnazijos bibliotekininkė ir lietuvių kalbos mokytojos nusprendė organizuoti ne tik jau tradicija tampančią knygų savaitę, bet projektą, susietą su žymaus kūrėjo 400-ųjų mirties metinių minėjimu.
Projekto metu mokiniai turėjo unikalią galimybę persikelti į Renesanso epochą. Prieš paskirtas lietuvių kalbos pamokas jie, persirengę šio laikmečio drabužiais, nekantriai būriavosi prie skaityklos durų, nes šioje netradiciškai paruoštoje aplinkoje (išdėliota įvairių Renesansą atspindinčių daiktų, skamba renesansinė muzika) prasidėjo vienos svarbiausių projekto akimirkų. „Atvykėlius“ pasitikdavo senovinės menės savininkės (G3 klasės mokinės), kurios kartu su lietuvių kalbos mokytojomis pasakodavo apie svarbiausius šios epochos atradimus, laimėjimus bei, žinoma, V. Šekspyrą. Vėliau Daug sužinoję ir išgirdę mokiniai buvo prašomi nesustoti ilgame pažininimo kelyje ir tapti tikromis, visapusiškai išsilavinusiomis renesansinėmis asmenybėmis. Pasiekti šiam tikslui buvo parengtos įvairios užduotys bibliotekoje, skirtos ir tikslingam skaitymui paskatininti, ir lietuvių kalbos žinioms pagilinti, ir darbo bibliotekoje įgūdžiams ugdyti, be abejo, užduotis atlikti reikėjo nedidelėmis komandomis ir kuo greičiau.
Sparčiausiai atlikusieji buvo, bet pralaimėtojų – ne, nes dalyviai vėl rinkosi į paskutiniąją projekto dalį – jie visi buvo pakviesti į simbolinį teatrą, kuriame pasidalinę vaidmenimis klausėsi skaitomų V. Šekspyro kūrinių ištraukų bei susipažino su šių veikalų siužetais.
Kelias pamokas užtrukusi kelionė laiku prabėgo lyg viena akimirka, bet neblėstantys prisiminimai liko, o projekto organizatorės už nuveiktą darbą buvo pakviestos į „Sekmadienio su Šekspyru“ renginį LR Prezidentūroje.
V. Šekspyras rašė: „Nieko nėra bloga ar gera – visa tai gimsta žmogaus galvoje“. Tikimės, kad šis projektas pagimdė ar bent jau priminė ne vieną šviesią mintį jo dalyvių galvose ir širdyse bei pasktino meilę V. Šekspyrui, knygai ir bibliotekai. Parašė Lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Diana Jelmakaitė

1 2

————————————————————

Dėl Kultūros rėmimo fondo (KRF) finansavimo rengiantiems projektus

Artimiausiu metu turėtų būti patvirtintos KRF finansuojamų projektų teikimo gairės. Planuojama skelbti 1-ąjį kvietimą teikti paraiškas jau rugsėjo mėn. Nauja tai, kad Atminties institucijų sritis perkelta prie programų. Finansavimas paliktas toks pats, kaip 2015 m. Bibliotekos ir muziejai negalės teikti projektų sritims. Programoms galės teikti.

Mane informavo, kad darbo grupė, rengusi gaires, siekė aiškesnės KRF struktūros. ,,Jeigu peržiūrėti 2015 m. sistemą, tai srityse, šalia muzikos, vizualiųjų menų, literatūros buvo įrašytos ir atminties institucijos bei kultūros paveldas. Šių dviejų sričių finansuojama veikla radikaliai skyrėsi nuo likusių meno sričių veiklos, taip pat pvz. veikė ir atminties institucijų programa. Atminties institucijų veikla iš sričių buvo perkelta į atminties institucijų programą (nesumažinant finansavimo).

Atminties institucijos ir kultūros paveldas nėra kultūros ar meno sritys savo turiniu. Kultūros paveldas apima visas meno sritis, o atminties institucijų grupė yra tik specifinę veiklą vykdančių biudžetinių kultūros įstaigų grupė.

2015 m. KRF gairių redakcijoje buvo ir daugiau analogiško pobūdžio loginių klaidų, kurias taiso dabartinis gairių projektas, pvz. kultūros keliai Lietuvoje buvo įdėti prie tarpsritinių projektų, o Europos Tarybos kultūros keliai – prie kultūros paveldo srities.

Atminties institucijų (žinoma, priklausomai nuo jų tipų, ar tai bibliotekos, ar muziejai) yra kiti veiklos tikslai, negu įrašyta sričių finansuojamose veiklose, todėl, bet kokiu atveju, jos neturėtų teikti paraiškų į sritis. Minimas punktas yra reikalingas tik pačių paraiškovų aiškumui.

Dar vienas svarbus aspektas – ekspertų paraiškų vertinimo kokybės užtikrinimas. LKT turi turėti galimybę susidaryti ekspertų grupes pagal ekspertų kvalifikaciją (tai padėtų išvengti dabar pasitaikančių vertinimo klaidų). Neįmanoma, kad ekspertų grupės turėtų visas įmanomas žinias, kurių gali prireikti vertinant paraiškas, todėl veiklas ir paraiškų teikėjų grupes reikia aiškiai išskirti. Pvz. srityse gali ir nebūtų bibliotekų, muziejų ar archyvų specialistų (nes specifika yra kita), todėl tokie projektai neturės galimybės būti kvalifikuotai vertinami.

Siūloma KRF sistema dar toli gražu nėra išgryninta taip, kaip turėtų, bet tai visada yra ne tik administracinių sprendimų, bet ir politikos formavimo dalykas. Kvalifikacijos kėlimas ir pan. veiklos gali būti srityse, tačiau 2015 m. tokia sistema nesuveikė taip gerai kaip tikėtasi, labiausiai tikėtina dėl to, jog ekspertai neturėjo visų reikalingų kompetencijų, kurios buvo reikalingos vertinant labai įvairaus pobūdžio veiklas. Konkretus ekspertas gali vertinti konkrečias veiklas, kuo platesnį veiklų ratą ekspertas yra privestas vertinti, tuo didesnė klaidų tikimybė“.

————————————————————————————————————————-

Projektas „Knygų lobis“ – žaidimas 5-8 klasių mokiniams

 
Spalio 24 d. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekoje vyko žaidimo „Knygų lobis“ pristatymas. Plačiau apie projektą ir žaidimą galite skaityti čia  Paraginkite mokinius žaisti. Tuo labiau, kad jų laukia ir prizai.Taip pat  rasite nuotraukų iš šio projekto ir žaidimo čia bei straipsnį apie jį čia.

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekoje š.m. balandžio mėnesį vykusiame seminare  “Projektų valdymas mokyklų bibliotekininkams” metu, kuriame dalyvavo  net 12 LBD Mokyklų skyriaus narių buvo parašytas projektas „Knygų lobis“, kurio finansavimui buvo duota paraiška Lietuvos kultūros tarybai ir gautas dalinis  finansavimą. Buvo sukurtas    edukacinis kompiuterinis žaidimas “Knygų lobis” skirtas 5-8 klasių mokiniams.

——————————————————————————

Kviečiame mokyklas dalyvauti pirmajame Respublikiniame knygų skaitymo festivalyje-konkurse ,,Knygų pelėda“ 

 

Konkurso tikslas – populiarinti skaitymą, kaip vieną iš aktyviai ir kūrybiškai visuomenei būtinų bruožų, panaudojant naujas vaikų ir jaunimo literatūros pažinimo formas. 

 Konkurso organizatoriai : Neformaliojo švietimo asociacija „Jaunimo akademija“ bei Lietuvos vaikų ir jaunimo centras.

 Daugiau informacijos apie konkursą ir dalyvavimo sąlygas rasite  čia  Plačiau

Kviečiame paraginti mokytojus ir mokinius dalyvauti, o pačioms pavadovauti šiam reikalui, nes skaitymo skatinimas – mūsų veiklos sritis. Nebus skaitančių – nereikės ir bibliotekų. Būkime aktyvios !


Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos bendradarbiavimo didinimas įgyvendinant asmens duomenų apsaugos politiką

Maloniai informuojame, kad Lietuvos bibliotekininkų draugija kartu su Valstybine duomenų apsaugos inspekcija pradeda įgyvendinti projektą „Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos bendradarbiavimo didinimas įgyvendinant asmens duomenų apsaugos politiką“, kuris iš dalies finansuojamas ES struktūrinių fondų ir LR biudžeto. Projekto finansavimo ir administravimo sutartis (toliau – sutartis) pasirašyta 2013 m. birželio 04 d. Nr. VP1-4.1-VRM-08-V-01-006. Sutartį pasirašiusios šalys: LR Vidaus reikalų ministerija, Europos socialinio fondo agentūra ir Lietuvos bibliotekininkų asociacija. 
Projekto tikslas – sustiprinti Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos bendradarbiavimą, siekiant pagerinti asmens duomenų apsaugos politikos nuostatų įgyvendinimą.
Lietuvos bibliotekininkų draugija, kartu su Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija įsipareigoja teikti naują paslaugą visuomenei – klientų konsultavimas teikiant pirminę konsultaciją asmens duomenų apsaugos klausimais. Dėl to projekto metu iš viso 205 LBD nariai ir bibliotekų darbuotojai bus metodiškai parengti vykdyti konsultavimo paslaugas, juos apmokant bei suteikiant teisę dirbti su projekto metu sukurta informacine duomenų baze. Projekto mokymuose dalyvavę bibliotekų darbuotojai įgis teisę konsultuoti ir kitus bibliotekų darbuotojus asmens duomenų apsaugos klausimais, organizuoti švietėjišką veiklą asmens duomenų apsaugos klausimais. Plačiau apie projekto mokymus žiūrėkite skiltyje LBD informacija.

————————————————-


Projektui „Skaitymas: sėkmė ir džiaugsmas“ pasibaigus

Lapkričio mėn. 27 d. trečiadienį 11 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyks projekto „Skaitymas: sėkmė ir džiaugsmas“ baigiamasis renginys. Kviečiame dalyvauti.

Lietuvos LIONS klubų asociacija ir Lietuvos bibliotekininkų draugija, kartu su pagrindiniu partneriu Lietuvos M.Mažvydo nacionaline biblioteka, 2013 m. balandžio mėnesį šalies bibliotekose skelbė 1-12 kl. moksleivių skaitymo konkursą. Konkurse dalyvavo per pusantro šimto Lietuvos bibliotekininkų draugijai priklausančių bibliotekų. 

 

Iš rekomenduojamų lietuvių ir užsienio autorių sąrašo moksleiviai buvo kviečiami skaityti pasirinktą kūrinį ir parašyti jam recenziją, atsiliepimą ar sukurti iliustraciją. Kiekvienos amžiaus grupės (1-4 klasių, 5-7 klasių ir 7-12 klasių) nugalėtojams bus įteikti planšetiniai kompiuteriai, elektroninės knygų skaityklės ir kiti vertingi prizai. Vertinimo komisijos išrinkti originaliausi ir kūrybingiausi darbai bus publikuojami 2014 m. kalendoriuje.Skaitymo konkursas buvo rengiamas pagal Lietuvos LIONS klubų asociacijos remiamą ir kartu su Lietuvos bibliotekininkų draugija vykdomą projektą „SKAITYMAS: sėkmė ir džiaugsmas“. Pagal šį projektą šalies bibliotekose taip pat vyko jauniesiems skaitytojams skirtos Skaitymo šventės-susitikimai su populiariais Lietuvos menininkais, bibliotekų fondus papildė paklausūs leidiniai. Šiose projekto veiklose dalyvavo per 50 Lietuvos bibliotekų. Dėl registracijos skaitykite žemiau:
Dėmesio visi, dalyvavę skaitymo skatinimo konkurse „SKAITYMAS: sėkmė ir džiaugsmas“!

Baigiamasis Konkurso renginys vyks lapkričio 27 d. (trečiadienį). Pasikeitė jo pradžia –  vyks 11 val.  Programa bus atsiųsta vėliau.
Kadangi dalyvių skaičius ribotas (100), būtina išankstinė registracija! Labai prašau parašyti, kiek iš Jūsų bibliotekos būtų norinčių ir vertų dalyvauti baigiamajame renginyje. Pagal tai, kiek bus norinčiųjų, bus paskirstytos vietos baigiamajame renginyje.Prašome registruotis ir siųsti užpildytą lentelę el. adresu ruta.juzeniene@pavb.lt iki lapričio 12 d. imtinai. 

 

 

 

Biblioteka/Mokykla
Konkurso dalyvių skaičius
Norinčių dalyvauti baigiamajame renginyje skaičius
Lydinčių asmenų skaičius
Kontaktinio asmens pavardė, telefonas, el.paštas.
         

Pratęstas projekto laikas

UPC vykdomas projektas „Mokyklų bibliotekų darbuotojų kompetencijos tobulinimas, taikant šiuolaikines priemones“ pratęstas dar 6 mėnesiams ir baigsis ne 2013 m. rudenį, o 2014 pavasarį. Tikimės, kad dėl to bus daugiau naudos mokyklų bibliotekininkams, turėsime mokymų, bus ištobulinta TAMO bibliotekos programa.


Universitetas – mokyklai, mokykla – universitetui

LBD Mokyklų skyrius kartus su partneriu – Mykolo Romerio universiteto biblioteka dalyvaujame bendrame projekte „Universitetas – mokyklai, mokykla – universitetui“ ir norime pasiūlyti naudotis Mykolo Romerio universiteto elektroninių knygų portalu http://ebooks.mruni.eu/ Portale patalpinta 130 knygų, kurios pateikiamos atvira prieiga skaitytojams iš viso pasaulio. Per metus knygos buvo skaitytos daugiau kaip 131 tūkst. kartų. Skaitytojai gali rasti jiems reikalingą knygą pagal pavadinimą, autorių arba leidėją.Mokyklos bibliotekininkai – geriausi tarpininkai tarp mokytojo ir knygos. Jie gali pakviesti mokytojus naudotis universiteto bibliotekos resursais. Tam reikia parengti direktoriaus patvirtintą pageidaujančių mokytojų sąrašą su parašais ir el. p. adresais ir nuskenavus išsiųsti el. paštu Į MRU biblioteką skirmante@mruni.eu. Visi sąrašo dalyviai gaus prisijungimo vardus ir galės internete naudotis nurodytais ištekliais.

Trumpiausias kelias naudotis universiteto išleistomis ir nuolat papildomomis knygomis – įkeliant ebooks.mruni.eu skydelį (angl. banner) į Jūsų mokyklos ar bibliotekos tinklapį.Norint įsikelti skydelį į tinklalapį, tereikia nukopijuoti šį kodą:

<a href=“http://ebooks.mruni.eu/“ ><img src=“http://www.mruni.eu/mru_lt_dokumentai/biblioteka/paveiksleliai/MRUeBooks.jpg“ border=“0″ width=“117″ height=“71″ /> </a>


Atliekama papildoma mokyklų bibliotekų darbuotojų poreikio analizė dėl KOMPIUTERINIO RAŠTINGUMO PAŽENGUSIEMS
mokymų poreikio
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka vykdo papildomą apklausą, kurios tikslas – išsiaiškinti mokymosi poreikį tema Kompiuterinis raštingumas pažengusiems.
·         Šie mokymai planuojami dėstyti nuotoliniu būdu, auditoriniai užsiėmimai nėra numatomi.
·         Mokymų trukmė 60 akademinių valandų.
·         Mokymai vyks 2014 m. rugsėjo – lapkričio mėn.
·         Atsižvelgiant į Jūsų išreikštą poreikį, bus sudaromos kelios dalyvių grupės.
·         Pažymime, jog tokie mokymai patogūs, nes užduotis atlikti galėsite bet kuriuo, Jums patogiu metu.
·         Taip pat iškilus klausimams ar neaiškumams, visada galėsite pasikonsultuoti su lektoriumi elektroniniu paštu, programa Skype ar telefonu.
SVARBU: mokymai skirti tiems, kurie jau turi kompiuterinio raštingumo pagrindus ir nori tobulinti jau įgytas žinias.
Kompiuterinis raštingumas pažengusiems (60 akad. val.)
Tekstų tvarkymas MS Word
Skaičiuoklė MS Excel
Pateiktys MS PowerPoint
Leidyba, maketavimas MS Publisher
 
 
Savo atsakymą, apie norą dalyvauti šiuose mokymuose atsiųskite adresu sarunas.sulcas@amb.lt , laiško temoje parašydami Kompiuterinio raštingumo mokymaiTaip pat laiške nepamirškite nurodyti savo vardo, pavardės, mokyklos pavadinimo, ir asmeninio elektroninio pašto.
Informuojame, kad atsakymas apie Jūsų gautą laišką, dar negarantuoja, kad šie mokymai vyks ar būsite įtraukti į grupę. Apie tai būsite informuoti papildomai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *